سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

چرا سایت شما عملکرد ضعیفی دارد؟

دلایل ساده ای که می تواند ترافیک سایت شما را پایین بیاورد و به اصطلاح عملکرد ضعیفی از سایت شما ارائه کند در چند دلیل خلاصه می شود که میتواند مربوط به طراحی سایت شما، تبلیغات زیاد و متون نامناسبی باشد که تولید می کنید. چند دلیل کوتاه در زیر بیان شده است که می تواند دلیل هر کدام از بازدیدکنندگان شما باشد!

– دلایل مربوط به سئو:

۱- عملکرد ضعیف به دلیل ترافیک پایین

بهینه سازی سئو برای محتوای خوب اگر منجر به یافتن شما در نتایج جستجو نشود، زحمات شما بی نتیجه خواهد ماند. سایت اگر به خوبی بهینه شده باشد، گوگل و دیگر موتورهای جستجو به راحتی می‌توانند دران بخزند و محتوایان را شاخص بندی و برای نمایش در نتایج جستجو ذخیره کنند. اما اگر در هر کدام از بخش‌های اصلی خطایی به وجود بیاید، به رتبه خوبی در نتایج جستجو دست نخواهید یافت. به گوگل وب مستر خود مراجعه کنید و سایت را از نظر وجود خطا در بخش شاخص بندی بررسی کنید و از راهنمایی‌های آن استفاده کنید.

– دلایل مربوط به تبلیغات

۲- استراتژی فعلی شما در تبلیغات نامناسب است و افراد درستی را به سمت سایت جذب نمی‌کند
آیا استراتژی فعلی تبلیغات شما کاربران مورد نظر را به سمت سایت هدایت می‌کند؟ اگر پاسخ این سؤال منفی است باید استراتژی خود در تبلیغات را تغییر بدهید. برای بررسی این موضوع می‌توانید به گوگل انالیز مراجعه و نرخ گریز از سایت را بررسی کنید و ببینید آیا منبع خاصی وجود دارد که افراد سایت را پس از مشاهده می‌بندند؟ بررسی کنید آیا نرخ بالای گریز و نرخ پایین تبدیل کاربران مربوط به منبع خاصی است یا خیر.

– دلایل مربوط به طراحی

۳- سایت شما واکنش گرا نیست

بنا بر اظهارات اخیر گوگل بر اساس نتایج جستجو، سایت‌هایی که واکنش گرا نیستند در رتبه پایین‌تری نسبت به سایت‌های واکنش گرا قرار می‌گیرند.

۴- هدایت کننده‌های سایت برای استفاده آسان نیستند

منوهای هدایت کننده سایت باید دسته بندی کوچکی از نیازهای کاربر داشته باشند. قرار دادن تمامی محصولات و خدمات در منوها باعث شلوغ شدن بیش از حد و سردرگمی کاربران هنگام استفاده از انها می‌شود. بنابراین می‌بایست داده‌ها را به صورت طبقه بندی شده در منوها قرار داد و تا جایی که ممکن است این دسته بندی را کوچک کرد.

۵- طراحی ضعیف صفحات فرودی

صفحات فروردی باید شامل ۲ یا ۳ جمله به صورت بولد در مورد پیشنهاد شما و مزایایی از آنچه کاربر پس از خرید محصول بدست می‌آورد باشد و پس از ان استفاده از محبوبیت اجتماعی برای جلب اعتماد مشتری با قرار دادن دکمه‌های تعداد دنبال کنندگان شما در این صفحات باشد. این صفحات هم چنین باید شامل عکس‌های جالب باشد لذا بهتر است زمان مناسبی را برای طراحی عکس‌ها صرف کنید.

– دلایل مربوط به محتوا

۶- عناوین نامناسب هستند
قبل از اینکه شروع به نوشتن محتوا و انتخاب عنوان برایان کنید، زمان مناسبی را صرف بررسی مخاطبان خود کنید. اینکه چه کسانی قرار است محتوای سایت شما را بخوانند از اهمیت بالایی برخوردار است. پس از آن عناوین را مناسب با نیازهای آنها انتخاب کنید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 20 =