سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

الکسا چیست؟ پاسخ 6 سوال مهم در مورد الکسا

الکسا از برجسته ترین موتورهای آماری برای رتبه بندی سایت ها از نظر تعداد بازدیدکننده می باشد. الکسا از زیرمجموعه های شرکت بزرگ آمازون است و در آدرس Alexa.com ارائه خدمات می کند. در این مقاله پاسخ ۶ سوال پرتکرار و مهم در موضوع الکسا را برای شما می گویم:

 

۱. تاریخچه الکسا چیست؟

الکسا در سال ۱۹۹۶ توسط ۲ نفر به نامهای Brewster Kahle و Bruce Gilliat پایه گذاری شد. نام الکسا الهام گرفته از Royal Library of Alexandria بزرگترین کتابخانه مصر باستان قبل از میلاد یا کتابخانه سلطنتی اسکندریه است. در سال ۱۹۹۹ الکسا توسط شرکت آمازون به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار خریداری شد و بعد از آن همکاریهایی با گوگل، مایکروسافت، پروژه دایرکتوری بازDMOZ و … داشته است.

الکسا با در نظر گرفتن یک سری معیارهای محاسباتی و آماری ، سایتهای مختلف را به لحاظ میزان دیده شدن صفحات آنها توسط کاربران، رتبه بندی می کند. درواقع الکسا یک مرجع برای رتبه بندی کلیه سایتهای موجود دردنیای اینترنت می باشد.

 

۲. الکسا چگونه کار می کند؟

الکسا بر اساس بازدید کاربرانی که نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده اند به وب سایتها رتبه می دهد.این سیستم رتبه بندی ، آمار کاملی را از رفتارهای کاربران و نحوه ورود به سایتهای وب در سراسر دنیا را به دست می آورد.

 

۳. الکسا چه مزیتی دارد؟

برخی از مزایای الکسا به شرح زیر است:

  • نمایش رتبه سایت شما در جهان
  • نمایش رتبه سایت شما در ایران
  • واژه های کلیدی شما در تولید بازدیدکننده سایت
  • لیست لینک های صورت گرفته از خارج سایت به سایت شما
  • گزارش جنسیت بازدید کنندگان سایت
  • گزارش تقریبی از سن بازدید کنندگان سایت
  • سطح معلومات بازدید کنندگان
  • مورد مصرف اینترنت کاربران بر اساس خانگی، اداری و دانشگاهی
  • نمایش Bounce Rate
  • و ..

 

۴. معایب الکسا چیست؟

هرچه سایت رتبه بهتری داشته باشد اعتبار بیشتری نزد کاربران دارد و از معایب الکسا میتوان به این نکته اشاره کرد که تمام کاربران ، تولبار الکسا را برروی رایانه خود نصب نکرده اند به همین دلیل اطلاعات میتواند کامل نباشد.

 

۵. Bounce Rate در الکسا چیست؟

Bounce Rate برای مشخص نمودن جذابیت سایت از سمت بازدیدکننده است و هر چه درصد آن کمتر باشد بهتر است. بانس ریت به طور معمول درصد کاربرانی است که بعد از دیدن یک صفحه از سایت خارج می شوند.

 

۶. چگونه رتبه الکسا سایت را افزایش دهیم؟

برای کسب رتبه بالاتر در الکسا بهترین کار ،  فعالیت مستمر در جهت تولید و انتشار مطالب مفید و کاربردی و افزایش کیفیت محتوای سایت است.البته رعایت چند قانون هم میتواند کمک کننده باشد:

۱.نصب تولبار الکسا
۲.قرار دادن ابزار الکسا در سایت خود برای نصب کاربران
۳.تشویق دیگران برای استفاده از نوار ابزار الکسا
۴.نصب تولبار الکسا بر روی کامپیوتر دوستان و همکاران خود
۵.درج مقاله در موضوع الکسا در سایت

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هفت =