سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

7 راه برای ترغیب کاربران به اشتراک گذاری مطالب سایت شما

همیشه در سفارش طراحی سایت محلی که می خواهید محتواهای به روز شما در آنجا منتشر شود در بالای صفحات سایت در نظر داشته باشد و سعی کنید که بازدید کنندگان سایت را ترغیب کنید که محتوای سایت شما را در شبکه های اجتماعی منتشر کنند. این کار باعث محبوبیت و افزایش مخاطبین شما می شود. در ادامه ۷ راه برای ترغیب کاربران برای به اشتراک گذاری مطالب سایت شما در شبکه های اجتماعی را آموزش می دهم:

 

۱-     فرایند به اشتراک گذاری را آسان کنید

هر کلیک بیشتر از ۲-۳ عدد فرایند به اشتراک گذاری را مشکل می کند، بنا بر این در نظر داشته باشید که اولین قدم برای بدست آوردن تعداد مطالب به اشتراک گذاشته شده، فرایند به اشتراک گذاری آسان است.

 

۲-    از کاربران بخواهید مطالب شما را به اشتراک بگذارند

از کاربران بخواهید مطالب شما را به اشتراک بگذارند و برای این کار از آنها در خواست نکنید بلکه آنها را برای این اقدام فراخوانی کنید و از آنها بخواهید که این کار را انجام بدهند.

 

۳-    از تصاویر استفاده کنید

پست هایی که دارای تصاویر هستند در مقایسه با بقیه پست ها بیشتر به اشتراک گذاشته میشوند. طبق یک بررسی انجام شده، پست هایی که در توییتر گذاشته شده و دارای عکس بوده اند ۹۴ درصد بیشتر از بقیه پست ها به اشتراک گذاشته شده اند. هم چنین ۹۳ در صد از ۵۰۰۰ پست به اشتراک گذاشته شده در فبسبوک دارای تصویر بوده اند.
۴-    تولید پست از مطالب خلاصه و جمع آوری شده

یک سوال مشترک را از تعدادی از صاحب نظران بپرسید و پاسخ آن ها را در قالب یک پست بلاگ جمع آوری کرده و منتشر کنید. این گونه پست ها به تعداد زیاد به اشتراک گذاشته میشوند. به این دلیل که افرادی که در آن حضور داشتندنیز آن را به اشتراک می گذارند و اشتراک گذاری آنرا به دیگران توصیه می کنند.

 

۵-    لیست وار مطلب بنویسید

افراد مطالبی که به صورت لیست وار به آنها پیشنهاد داده میشود را بیشتر می پسندند و با انها بیشتر ارتباط برقرار می کنند. و آنها را بیشتر به اشتراک می گذارند.

 

۶-    عناوین قوی برای پست ها انتخاب کنید

عنوان پست ها تاثیر به سزایی در خوانده شدن مطالب و در نتیجه به اشتراک گذاری آنها دارند. ۸۰ درصد افراد فقط عناوین را می خوانند. یکی از المان های کلیدی برای بهتر نوشتن عنوان مطالب درک نیاز ها و سلیقه کاربران است. برای بررسی عناوین خود از لحاظ برآورده کردن سلایق کاربران می توانید از ابزار های متعدد استفاده کنید.

 

۷-    محتوای طولانی منتشر کنید

بررسی نشان میدهند که محتوا های بیشتر از ۱۵۰۰ کلمه به تعداد بیشتر به اشتراک گذاشته میشوند. در تصویر زیر مشاهده می کنید که محتوا بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰ کلمه ۲۰۰۰ بار به اشتراک گذاشته شدهاند و با افزایش کلمات تعداد دفعات به اشتراک گذاری شده، افزایش می یابد.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =