سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

آموزش 8 موقعیت ترافیک سایت با راهکار عملی

به عنوان سایتی که فروش اینترنتی در آن حرف اول را می زند، ضروری است که داده و اعداد و ارقام مربوط به عملکرد خود در فروش اینترنتی‌تان را بررسی کنید. پروسه خرید اینترنتی دارای ۳ بخش است:

 • ترافیک روی وب سایت
 • کلیک‌های منجر به خرید
 • خرید.

سایت شما باید نرخ تغییرات این ۳ عامل را دائما مد نظر داشته باشد و آن‌ها را بررسی کند. در اینجا ما به بررسی ۸ موقعیت وابسته به این فاکنور ها که در پروسه فروش اینترنتی با آن مواجه می‌شوید، خواهیم پرداخت.

 

۱- ترافیک بالا، نرخ کلیک بالا، خرید بالا

این همان موقعیتی است که ایده آل هر کمپانی دارای فروش اینترنتی است. در این موقعیت تمامی فاتور هایی که منجر به خرید می‌شوند به خوبی عمل می‌کنند. در صورتی که در این موقعیت قرار دارید، وظیفه اصلی شما تدوین کردن سیستمی جهت هشدار به شما در صورت مشاهده هر نوع تغییر در این فاکتورها می‌باشد.

 

۲- ترافیک پایین، نرخ کلیک بالا، خرید بالا

در این موقعیت، راه کارهایی که برای شما میزان فروش بالایی به همراه می‌آورند به خوبی عمل می‌کنند اما در این موقعیت شما نتوانسته‌اید کاربران جدیدی را به سمت وب سایت خود جذب کنید. در این حالت نگه داشتن نرخ رشد شما کار دشواری است.

چند توصیه برای بهبود این حالت:

 • تمرکز بیشتری بر روی افزایش نرخ ترافیک خود بگذارید. به این معنا که محتوا جدید بر روی سایت خود و یا خبرنامه خود بگذارید، و از بهینه بودن سایت خود در مورتور های جستجو اطمینان حاصل کنید.
 • با سایت های دیگر در صنف خود ارتباط بر قرار کنید و تبادل لینک کنید. برای این کار محصولات و سرویس‌هایی که مکمل سرویس‌های ارائه شده توسط آن‌هاست را به آن‌ها معرفی کنید و علاقه مندی آن‌ها را برای این کار جلب کنید و از آن‌ها بخواهید این محصولات را در وب سایت خود معرفی کنند.
 • بر روی مشتریان بالقوه خود تمرکز کنید و راه کارهایی برای جلب توجه آن‌ها برای بازدید از وبسیات خود بیاندیشید و توجه داشته باشید که این راهکارها نباید مبتنی بر فروش باشد و باید مبتنی بر خواسته‌های دیگر این خریداران از فروشندگان باشند.

 

۳- ترافیک بالا، نرخ کلیک پایین، خرید بالا

این یک وقعیت رایج در سایت های متوسط فروش اینترنتی است. این کمپانی‌ها تمرکز زیادی بر روی بهینه سازی سئو خود برای ورود ترافیک بالا به وب سایت انجام داده‌اند. اما برای تبدیل این ترافیک بالا به کلیک‌های منجر به خرید تدبیر مناسبی نیاندیشیده اند. در این حالت اقدامات این سایتها در راستای بازاریابی و فروش به تعادل نرسیده است. علت آن در فکتور های زیر نهته است:

 • محتوا شما مطابق با سلیقه و نیازهای مشتریان نیست
 • ترافیک ورودی به سایت بی کیفیت است چرا که مشتریان مناسب را جذب نمی‌کند
 • گرافیک سایت برای انجام فرایند خرید برای مشتری اغوا کننده نیست.
 • برای بهبود وضعیت باید اقدامات زیر را انجام دهید:
 • دانسته‌های خود از مشتریانتان را مرور کنید و از صحت این اطلاعات مطمئن شده و سپس بررسی کنید محتوایی که شما تولید می‌کنید با این خصوصیات آن‌ها مطابقت داشته باشد و جوابگو نیازهای آن‌ها باشد.
 • استراتژی خود برای جذب مشتری را مرور کنید و بررسی کنید آیا مسیری که مشتری از هنگام ورود به سایت تا انجام فرایند خرید که شما برای آن‌ها ترتیب دیده‌اید، مسیر مناسبی است و آیا محتوا مناسبی برای هر قسمت از این مسیر تولید کرده‌اید؟
 • گرافیک وب سایت را تغییر دهید. اگر ترافیک زیادی دریافت می‌کنید اما نرخ کلیک‌های پایینی دارید، ممکن است به خاطر عدم پشتیبانی گرافیک وب سایت از این هدف و عدم جذابیت گرافیک برای مشتری و نمایش مسیر درست به سوی انجام فرایند خرید باشد.

 

۴- ترافیک بالا، نرخ کلیک بالا، خرید پایین

در این حالت شما با یک پروسه قوی در بخش بازاریابی و پروسه ضعیف در خرید مواجه هستید. شما تمام کارهایی که برای جدب مشتری برای بازدید از سایت و تطابق محتوا با نیازهای مشتری که منجر به کلیک بالا می‌شود را انجام داده‌اید، اما این عملیات منجر به افزایش نرخ خریدنشده اند. کجای کار اشتباه است؟ این مشکل مربوط به مدیریت هدایت مشتری به سمت انجام فرایند خرید می‌باشد. چه کارهایی از دستتان بر می‌آید:

 • نحوه هدایت مشتریان به بخشهای مختلف در وب سایت خود را بررسی کنید. اگر در این بررسی‌ها متوجه شدید هدایت مشریان بی کیفیت انجام می‌شود بنا بر این در نرخ کلیک مشکل دارید و برای رفع آن به قسمت بالا مراجعه کنید.
 • اگر هدایت مشتریان به خوبی انجام می‌گرفت، بخش انجام فرایند خرید را بررسی کنید. مشتریان از خود این سؤال را نمی‌پرسند که “من برای خرید از این کمپانی باید چه کاری انجام بدهم ” بلکه این لینک‌ها باید به گونه ای باشند که پاسخگو نیازهای مشتریان باشند و جهت رفع مشکلات آن‌ها به آن‌ها کمک کنند.
 • پروسه ای برای پشتیبانی از مسیرهای هدایت کننده برای انجام فرایند خرید تدارک ببینید.

 

۵- ترافیک پایین، نرخ کلیک پایین، خرید بالا

در این حالت اقدامات شما در راستای جذب مشرتیان مناسب، به سمت سایت نمی‌باشد و این مشتریان را جذب نمی‌کند. در این حالت باید لیستی از دانسته‌های ضرورری در مورد مشتریان خود تههیه کرده و از آن‌ها در جذب ترافیک استفاده کنید و سپس برای افزایش نرخ کلیک بالا محتوا مناسب با نیازهای آن‌ها تهییه کنید.

 

۶- ترافیک بالا، نرخ کلیک پایین، خرید پایین

در این حالت، محتوایی که در وب سایت تولید می‌کنید مطابق با نیازهای مشتری نمی‌باشد. آن‌ها را مطابق با نیازهای آن‌ها تهییه کنید

 

۷- ترافیک پایین، نرخ کلیک بالا، خرید پایین

این موقعیت زمانی اتفاق می‌افتد که محتوایی که تولید می‌کنید، کاملاً مطابق با علاقه مندی های مشتری می‌باشد. در این حالت باید کمی دقیق تر بررسی کنیم و ببینیم چه چیزی در مورد این محتواها وجود دارد که مشتریان خواستار آن هستند و انها را به سمت خود جلب می‌کند و نیازهای آن‌ها چه هستند. زمانی که متوجه این موضوع شدید سعی کنید از این نوع محتوا به نحوی در بخش‌های دیگر برای جلب مشتری بیشتر (افزایش ترافیک) و ترغیب مشتری برای انجام فرایند خرید هم استفاده کنید.

 

۸- ترافیک پایین، نرخ کلیک پایین، خرید پایین

این نقطه آغاز شما در فرایند فروش اینترنتی است

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 16 =