سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

آموزش بازاریابی محتوا

شاید در یک جمله بشود گفت بازاریابی محتوا یعنی اینکه چطور از تولید محتوا برای یافتن مخاطبان واقعی خود استفاده کنیم. یکی از ویژگی سفارش طراحی سایت داینامیک امکان به روز رسانی محتوای سایت می باشد. به روز رسانی سایت تاثیر بسزایی در جلب مخاطبین بیشتر و سئو سایت دارد. لذا در حال حاضر دانشی با موضوع بازاریابی محتوا ایجاد شده است که خیلی از سایت ها از آن برای جلب مخاطب بیشتر و در نهایت افزایش فروش از طریق بازاریابی اینترنتی استفاده می کنند.

 

محتویاتی که توسط افرادی که در حوزه سئو تخصص دارند تولید میشوند در موتور های جستجو بسیار خوب عمل می کنند اما غالبا از لحاظ پیام رسانی و برند سازی ضعیف عمل می کننند. محتویاتی که توسط افرادی که در حوزه تولید محتوا تبحر دارند تولید می شوند، در زمینه پیام رسانی و آن چه از تولید محتوا انتظار میرود به خوبی عمل می کنند اما در زمینه سئو و موتور های جستجو ضعیف جلوه می کنند. یافتن مخاطبان واقعی فقط با تکیه بر محتوا با توجه به وجود رقیبان زیاد کار آسانی نیست.

 

۳ عنصر کلیدی را باید برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید در نظر بگیرید:

۱-    وجود یک سیستم مدیریت محتوا که از نیاز های بازاریابی اینترنتی سایت شما پشتیبانی کند

۲-    وجود یک برنامه بهینه سازی محتوا که برای جلب توجه بر روی موضوع از داده ها استفاده کند

۳-    داشتن درک از معنای موفقیت در برنامه بازاریابی محتوا سایت شما

 

برای دست یافتن به این هدف و موفقیت در بازاریابی محتوا، باید از ابزار های ارزیابی عملکرد بازاریابی خود نیز استفاده کنید. استفاده از چند ابزار برای برسی نحوه عملکرد می تواند مفید بوده و دید وسیع تر و عمیق تری از نحوه عملکرد تان به شما رایه دهد و هم چنین در صورتی که این ابزار ها با یکدیگر متحد و مرتبط نباشد می تواند مضر بوده و داده های تکه تکه و جداگانه ای از نحوه عملکرد به شما نمایش دهند.

 

انتخاب سیستم مدیریت محتوا

در گدشته انتخاب و کار کردن با سیستم های مدیریت محتوا cms بر عهده افراد متخصص در زمینه it بود اما وقتی صحبت از بازاریابی محتوا میشود، cms نقش مهمی ایفا می کند.

هنگام انتخاب سیستم مدیریت محتوا، سیستمی را انتخاب کنید که:

–    فراهم کردن امکان جستجو و بررسی محتوای صفحات به آسانی و درک محتوای آن ساده باشد (همه سیستم های مدیریت محتوا از عهده این کار به آسانی بر نمی آیند)

–    فراهم کردن امکان آپدیت و درج محتوا و ایجاد تغییرات برای تمامی همکاران شما بدون نیاز به مراجعه به سورس کد و یا در خواست از همکاران طراحان سایت (در بازاریابی محتوا، کند بودن سرعت همکاری همکاران با یکدیگرو ایجاد تغییرات و آپدیت ها بهره وری برند را به شدت کاهش می دهد)

 

دیده شدن محتوا: بهینه سازی

بهینه سازی محتوا تنها مخصوص سئو کاران متخصص نیست. همه افراد تیم بازاریابی اینترنتی می توانند و باید بتوانند این کار را انجام بدهند.
به طور کلی بهینه سازی به معنای استفاده از داده ها برای تولید محتوا و استراتژی توزیع است. هدف از استفاده از داده ها برای:
–    درک نیاز های مخاطبان تان در مورد اطلاعات مورد نظر شان
–     درک رقیبان و عملکرد بهتر نسبت به آنها
–    تولید محتوایی که به آسانی توسط موتور های جستجو قابل فهم باشد

 

بهینه سازی قبل از تولید محتوا و هنگامی که شما در مرحله جستجو و برنامه ریزی برای آن هستید اتفاق می افتد و تا هنگامی که رفتار ان را بر روی وب سایت خود مشاهده و ارزیابی می کنید، ادامه دارد.

بهینه سازی محتوا برای موتور های جستجو شما قدم های زیر است:
–    جستجو کلمات کلیدی برای درک کلمات کلیدی مورد نظر مخاطبان کمپانی
–    اختصاص دادن این کلمات به عناوین و موضوعات و اختصاص دادن این موضوعات به محتوا صفحات وب
–    تولید محتوا منحصر به فرد و با کیفیت و مرتبط با نیاز های مخاطبان خود
–    بهینه سازی محتوا برای قابلیت رویت بهینه توسط موتورهای جستجو
–    به اشتراک گذاری محتوا در کانال های شبکه های اجتماعی برای افزاییش شانس دیده شدن و به اشتراک گذاری توسط افراد مختلف

 

برای بهینه سازی صفحات برای قابلیت دیده شدن توسط موتور های جستجو باید به المان های زیر توجه کرد:
–    تگ های عنوان
–    تگ های متا
–    تگ های تصویر
–    آدرس صفحات
–    نسبت متن به کد
–    زمان بارگذاری صفحات

مسیر یابی محتوا: شناسایی هدف
موفقیت شما در حوزه بازاریابی محتوا بسته به هدفی است که در ابتدا انتخاب کرده اید. ابزار های ارزیابی بر روی نحوه عملکرد شما نظارت می کنند و کمکی به شما در جهت رسیدن به هدف نخواهند کرد این شما هستید که با انتخاب درست هدف خود (آگاهی سازی برند، ترافیک بالا و …) به موفقیت خود کمک خواهید کرد. اهدف شما باید پیش از شروع به کار بر روی بازاریابی محتوا مشخص شوند و در ابزار های ارزیابی شما به عنوان هدف مشخص شوند.
منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

2 دیدگاه

  1. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به
    کارتون ادامه بدین

  2. سلام.من همیشه مطالبتون رو دنبال میکنم.وبسایت خیلی خوبی دارید.ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =