سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

چرا پیشنهاد استفاده رایگان از محصولات شما رد می‌شود؟

در طراحی سایت، بازاریابی اینترنتی نقش بسزایی را ایفا می کند. صاحبان سایت برای افزایش فروش اینترنتی خود سعی می کنند که بخشی از محصول و یا دموی نرم افزار خود را به صورت رایگان در اختیار بازدید کنندگان خود قرار دهند. با ارائه محصول رایگان در سایت دو هدف مهم دنبال می شود:

۱. جمع آوری اطلاعات کاربران مخاطب خود مانند ایمیل و موبایل جهت بازاریابی اینترنتی

۲. احتمال ضریب افزایش فروش محصولات سایت

هر چند این روش یک روش کارآمد و مناسب است اما گاهی اتفاق می افتد که محصولات رایگان سایت استقبال قابل توجهی توسط کاربران سایت نمی شود. در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازم:

۱- پشتیبانی خوبی از محصولات رایگان خود ندارید

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای تشویق افراد به خرید محصول، به آنها پیشنهاد می‌دهید تا محصول شما را برای مدتی به صورت ازمایشی امتحان کنند و برای ترغیب انها به این کار فقط در مکان های مختلف سایت و صفحات فرودی با قرار دادن دکمه ” همین الان نسخه ازمایشی را امتحان کنید” ، انتظار دارید که افرادی زیادی از پیشنهاد شما استقبال کنند، در اشتباه هستید . چرا که افراد نیاز دارند بدانند محصولات پشتیبانی میشود و شما برای مشتریان خود زمان می‌گذارید . با قرار دادن محتوا در فرم بلاگ، ویدئو، راهنماهای قابل دانلود، به آنها نشان می‌دهید که نه تنها ایشان برای شما مهم هستند بلکه شما پشتیبانی خوبی از محصولاتتان دارید و به مشتریانتان اهمیت می‌دهید و از این رو زمان زیادی را صرف تولید محتوا برای راهنمایی آنها کرده اید.

۲- محتوای شما انعطاف پذیر نیست
استراتژی کلی در فروش اینترنتی این است که مراحل طی شده بین پیشنهاد به مشتری و انجام خرید از طرف آنها باید سریع انجام شود و می بایست سریع آنها را به سمت انجام خرید سوق داد. اما واقعیت این است که تمام مشتریان برای انجام این کار به این شیوه آماده نیستند . محتوای شما باید با تمام مراحل خرید از چرخه خرید همسان شود . با علم به اینکه کاربران ممکن است با سرعت های مختلف از هرکدام از این سیکل ها گذر کنند . به خاطر داشتید باشید عده ای از کاربران تنها به دنبال شناسایی نیازهای خود هستند ودر وهله اول قصد خرید ندارند.

۳- از بازاریابی از طریق ایمیل استفاده نمی کنید
ایمیل یکی از راه های بسیار موثر در ارتباط با مشتریان قبل از پذیرفتن استفاده رایگان، در حین و پس از ان است. زمانی که افراد در سایت شما یک کتاب یا محتوا را دانلود می کنند، پس از دانلود برای انها یک ایمیل حاوی یک راهنما بفرستید . پس از آن در طی روزهای بعدی امکان استفاده رایگان از محصولات را به آنها معرفی کنید . این کار را با تشویق کردن ایشان به امتحان کردن محصولات و خدمات دیگر ارایه شده در سایت ادامه دهید و ارتباط خود را با انها حفظ کنید.

۴- دمو ندارید
کاربران مایلند قبل از اینکه خود شروع به امتحان کردن محصول کنند، توانایی ها و ویژگی های ان را ببیننند. این برای شما نکته مثبتی است چرا که می توانید با یک ویدیو نقد و بررسی ۲ دقیقه ای آنها را شیفته محصول خود کنید .

۵- زمان استفاده رایگان طولانی است
مهلت استفاده ۳۰ روزه در دنیای استفاده رایگان از محصولات، قبل از خرید دایمی آنها مرسوم شده است. لازم نیست زمان تعیین شده توسط شما برای استفاده رایگان همین مدت باشد . این مدت را به فراخور کمپانی خود و محصول مورد نظر تعیین کنید و برای نسخه های با محدودیت و بدون محدودیت، ابتدایی و پیشرفته نیز زمان های متفاوتی قائل شوید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =