سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

6 توصیه بازاریابی برای تبدیل کاربر به مشتری

چند توصیه می‌تواند شما را به سمت جلب نظر کاربرانی که به منظور دیدن اطلاعاتی در یک پست به وب‌سایت شما وارد شده‌اند را به راحتی تبدیل به مشتریان سایت خود کنید. اما چگونه؟ گذاشتن پست در شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار، همانند بازاریابی محتوا می‌تواند مؤثر واقع شود. امروزه که فروشگاه‌های آنلاین در سطح دنیا در حال تکمیل و استفاده کاربران قرار دارد شما می‌توانید با هزینه کمی یک فروشگاه در کنار سایت خود طراحی کرده و محصولاتی که در زمینه تخصصی‌شان وارد هستید را به فروش برسانید.

۱- دسته بندی کنید

کاربران را با توجه به رفتاری که هنگام بازدید از سایت از خود نشان می‌دهند، دسته بندی کنید. با این کار، می‌توانید صفحات تبلیغات را متنوع‌تر و با توجه به نیازهای آنها تهیه کرده و به آنها نمایش دهید. برای مثال صفحه تبلیغی که برای کاربری که سایت شما را پس از مشاهده محتوای اولیه ترک کرده و کاربری که پس از خواندن محتوای اولیه و سپس تبلیغات مرتبط با آن و پس از وردود به صفحات فروردی ترک کرده متفاوت باشد چرا که نیازهای آنها متفاوت است و برای تبدیل آن‌ها به مشتریان و ترغیب آنها برای تکمیل فرایند خرید کارهای متفاوتی باید انجام داد.

۲- تعداد دفعات نمایش تبلیغات را محدود کنید

مطمئناً برای شما پیش آمده که در یک مغازه لباس فروشی و با گذر از هر قفسه لباس، فروشندگان با حضور بیش از حد خود در کنار شما و تلاش برای فروش لباس‌ها به شما، شما را اذیت کنند. این موضوع گاهی منجر می‌شود شما مغازه را ترک کنید. در بازرایابی اینترنتی نیز وضع به همین منوال است. نمایش بیش از حد تبلیغات به مشتریان، آزار دهنده است. بنا بر این برای جلوگیری از پیش آمدن این موضوع، نمایش تبلیغات خود را محدود کنید. تعداد این نمایش کاملاً وابسته به هدفی که می‌خواهید به آن دست یابید و مکان حضور مشتری در سیکل اتمام فرایند خرید است. برای مثال کاربری که در انتهای سیکل قرار دارد نیاز به نمایش تبلیغات به اندازه کاربری که در ابتدا ان قرار دارد، نخواهد داشت. حدود ۱۷ الی ۲۰ تبلیغ در هر ماه معقول به نظر می‌رسد.

۳- طول عمر تبلیغات را محدود کنید

زمانی که برای نمایش تبلیغات طول عمر معین می‌کنید، در واقع سیگنالی تولید می‌کنید که کوکی را پس از مدت زمان مشخصی از بین ببرد. از آن زمان به بعد تبلیغی به کاربران نمایش داده نمی‌شود. تعیین این مدت زمان برای نابودی کوکی، به طول سیکل خرید بستگی دارد. برای سیکل‌های طولانی‌تر ۳۰ الی ۹۰ روز و برای سیکل‌های کوتاه‌تر ۳ الی ۷ روز مناسب هستند. اما این زمان‌ها تقریبی هستند و برای بدست آوردن زمان مناسب‌تر از آزمون و خطا استفاده کنید.

۴- مهره‌های سوخته را معین کنید

اگر محصولات و خدمات شما از آن دسته محصولاتی هستند که تنها یک باز خریدن انها اکتفا می‌کند، بنا بر این نیازی نیست بودجه و زمان خود را صرف کاربرانی کنید که قبلاً از شما خرید کرده‌اند. بنا بر این می‌توانید از تکنیک مهره سوخته استفاده کنید. این تکنیک در واقع یک خط کد است که در صفحه نهایی انجام خرید وجود دارد. زمانی که کاربری در آن صفحه حضور پیدا می‌کند به عنوان خریدار نشانه گذاری می‌شود و پس از ان دیگر تبلیغی به آنها نمایش داده نمی‌شود. با این حال شما نباید به طور کامل بازاریابی بر روی مشتریان فعلی خود را متوقف کنید. مطالعات نشان داده است که ۸۰% سود کمپانی شما از ۲۰% مشتریان فعلی شما تأمین می‌شود. بنا بر این از این تکنیک می‌توانید برای نمایش نوع جدیدی از تبلیغات و متود های بازرایابی بر روی کاربرانی که حالا تبدیل به مشتریان شما شده‌اند، استفاده کنید.

۵- از آزمون و خطا استفاده کنید

برای بررسی نحوه عملکرد تبلیغات خود برروس سایت باید از آرمون و خطا استفاده کنید و ببینید دامیک به خوبی عمل می‌کنند و کدامیک خوب عمل نمی‌کنند و در نتیجه انها را تصحیح کنید. می‌توانید در این آزمون و خطا به المان‌های زیر توجه بیشتری داشته باشید:

– اندازه: تبلیغات با رزولوشن ۲۵۰*۳۰۰ و یا ۹۰*۷۲۸ کارایی بیشتری دارند. آزمودن اندازه تبلیغاتتان، تفاوت بین تبدیل کاربر به یک خریدار و از دست دادن خریدار بالقوه است.

– نوع محتوا: تولید محتاو با توجه به نیازهای کاربران

– کلمات مناسب: استفاده از کلمات در تبلیغات محدود است، بنابرین باید سعی کنید از کلماتی که بیشترین تأثیر و کارایی را دارند استفاده کنید

۶- خلاقیت به خرج دهید

اگر رستوران مورد علاقه شما، دایما از یک دک. راسیون استفاده ند، آیا پس از گذشت یک مدت زمان از رفتن به آنجا خسته و دلزده نمی‌شوید؟

در مورد بازاریابی اینترنتی نیز همین گونه است. برای این که کاربران دوباره به سایت شما برگردند باید هر ز گاهی انها را سورپرایز کرده و با تغییرات جدید شگفت زده کنید و به هیجان اورید. ایده‌های جدید خود را با ایده‌های قدیمی ترکیب کرده و تبلیغات جدید با به کارگیری خلاقیت به کاربران نمایش دهید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفده =