سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

آموزش طراحی سایت و 8 نکته کلیدی

به دنبال آموزش طراحی سایت هستید؟! پیشنهاد می کنم ۸ نکته کلیدی طراحی سایت را قبل از هر کاری خوب یاد بگیرید:

 

۱. در آموزش طراحی سایت گوش به زنگ باشید

همیشه برای یاد گیری و آموختن فن‌های جدید برای طراحی سایت گوش به زنگ باشید. برای این کار می‌توانید یک لیست از طراحان مورد علاقه خود در شبکه های اجتماعی طراحی کنید و کارهای آن‌ها را دنبال کنید. و در قدم بعدی یک لیست از طراحانی که کارهای آن‌ها را تایید نمی‌کنید و مورد پسند شما نیستند تهییه کنید و انها رانیز در تویتر دنبال کنید و به این ترتیب به خود یاد آوری می‌کنید چه چیزهایی را در مورد کارهای آن‌ها دوست ندارید و آن‌ها را در کارهای خود اجرا نمی‌کنید.

 

۲. کلکسیون طراحی سایت جمع آوری کنید

یک کلکسیون از طراحی سایت هایی که مورد تحسین شما قرار گرفته جمع آوری کنید. این کار را می‌توانید به صورت bookmark کردن تصاویر در مرورگرتان و یا دخیره کردن آن‌ها در یک فولدر در کامپیوترتان انجام دهید. ذخیره کردن کاتالوگی از کارهای مورد تحسینتان می‌تواند به شما کمک کند الگوی استفاده شده در آن‌ها را بشناسید و سپس الگوی مورد علاقه خود را شروع کنید.

۳. طراحی سایت دیگران را کالبد شکافی کنید

آنالیز کردن پروسه تولید یک طرح می‌تواند به شما در درک قدم‌هایی که برای تولید یک طرح سایت باید برداشته شود، کمک کند. با توجه به مقدار توانایی که دارید سعی کنید بفهمید هر شکل استفاده شده در طراحی سایت چطور تولید شده و برای تولید آن از چه ابزاری استفاده شده است. و زیاد به خود سخت نگیرید. ساده فکر کنید. چرا که برای طراحی سایت اکثر طرح‌هایی که مورد تحسین ما قرار می‌گیرند از شکل‌های ساده استفاده شده و طراح سایت فقط هنر فوق العاده ای در کنار هم گذاشتن این شکل‌های ساده و طراحی یک طرح جدید داشته است.

برای شروع کار می‌توانید یک سورس psd و یا وکتور رایگان را دانلود کرده و لایه‌های آن را یک به یک بررسی کنید و ببینید روند طراح برای تولید این طرح چگونه بوده است.

 

۴. در طراحی سایت جزیی نگر باشید
یک طراح سایت خوب یک جزیی نگر عالی است و در طراحی و آموختن هر چیز به جزییات اهمیت زیادی می‌دهد. این عالی است! یکی از مواقعی که شما باید از فن جزیی نگری خود استفاده کنید هنگام جستجو برای سؤال و یا یاد گرفتن چیزهای جدید است. هنگام جستجو از کلیات استفاده نکنید. اگر می‌خواهید بدانید چطور یک آیکن طراحی کنید، مشخص کنید چطور آیکنی مورد نظر شما است و با چه ابزاری می‌خواهید آن را طراحی کنید.
۵. در طراحی سایت خلاقیت به خرج دهید
یک طرح که مورد علاقه‌تان است را انتخاب کنید و سعی کنید آن طرح را به شیوه خودتان و با هر ابزار و یا نرم افزاری که مایل هستید که می‌تواند ایلاسترتور و یا فتوشاپ باشد، دوباره پیاده سازی کنید و در طراحی آن خلاقیت به خرج دهید. و زمانی که طرح تمام شد دروباره شروع کنید و این بار با کمک ابزارهای دیگر و استفاده از هنر خلاقیت خود به گونه ای دیگر، آن را دوباره طراحی کنید. و به این ترتیب خلاقیت خود را به معرض نمایش بگذارید

 
۶. دوستدار فضاهای خالی باشید
یک طرح بدون فضای خالی مانند یک جمله بدون فضای خالی است که خواندن و فهم کلمات آن را دشوار می‌کند. پس دوستدار فضای خالی باشید و هر جا مناسب دیدید از آن استفاده کنید و تمرین کنید که چطور از این فضاها به نحو احسن و برای زیبا تر کردن طرح خود استفاده کنید.

 
۷. در طراحی سایت انتقاد پذیر باشید
اگر می‌خواهید بهتر و سریع تر پیشرفت کنید باید انتقاد پذیر باشید. کار خود را به چند متخصص در این کار نشان دهید و از آن‌ها نظر خواهی کنید و بپرسید کارتان پطور است و اگر مشکل دارد، مشکل آن کجاست. اگر کسی را می‌شناسید که مب تواند کارهایتان را به وی نشان دهید، بسیار خوب است، اما اگر کسی را نمی‌شناسید، اینترنت پر از افراد حرفه ای است که مایل هستند نظرشان را به شما بگویند. در یکی از فروم ها عضو شوید و کارتان را نشان دهید و نظرات را روی کارتان پیاده کنید

 
۸. برای خود انگیزه ایجاد کنید
در انتخاب طرحی که می خاهید بر روی آن کار کنید، طرح را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. یک طرح معمولی را انتخاب نکنید چراکه فکر می‌کنید باید چیزی طراحی کنید. طرح عکس هدر برای پست بعدی وبلاگ و یا تعویض لوگو فعلی سایت و … می‌توانند انگیزه خوبی برای شما در طی مراحل یادگیری طراحی باشند.
راهی که هر کس در طراحی سایت برای خود انتخاب می‌کند یک راه منحصر به فرد است و همین امر است که این کار را جذاب می‌کند. کافبست راهی را انتخاب خود که برای شما هیجان انگیز است.

فرایند طراحی سایت، یک فرایند تکرار شونده است. بنابراین کارهای خود را دوباره و دوباره انجام دهید و ایده‌های خود را دوباره و دوباره پیاده سازی کنید. و هین طور که پیشرفت می‌کنید و شیوه خود برای طراحی می‌یابید، متوجه می‌شوید که طرحی که زمانی یک روز کامل زمان می‌برد، حالا تنها یک ساعت زمان می‌برد.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =