سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

چگونه کاربران را تشویق به تکمیل فرآیند خرید کنید

یکی از دغدغه های صاحبان سایت افزایش فروش اینترنتی آنها می باشد. در حال حاضر اکثر صاحبان سایت های فروشگاه اینترنتی سعی دارند با ارائه کوپن های تخفیف فروش خود را افزایش دهند. استفاده از شگرد تخفیف و دادن کوپن هدیه شیوه مناسبی برای جلب مشتری و تشویق آن‌ها برای بازدید از سایت شما نیست.

در زیر به چند روش تولید محتوا مطابق با اهداف بازاریابی محتوا برای جذب مشتری و تشویق آن‌ها برای تکمیل فرآیند خرید اشاره می‌کنیم.

۱. نوآور باشید

دردنیای شلوغ امروز هر کسی مشغول زندگی روزمره شلوغ و پر مشغله خودش است. افراد در حالی که در مترو و اتوبوس هستند و یا در حال چک کردن اکانت فیسبوک خود هستند ممکن است با سایت شما برخورد کنند این برخورد باید به حدی برای انها جذاب باشد و حس کنجکاوی انها را براگیزد که مایل باشند از سایت شما بیشتر بازدید کنندو برای مدت زمان بیشتری در آن بمانند. برای آ ن کار باید نو آور باشید. از تصاویر جذاب استفاده کنید. از جوک‌های روز رایج بین مردم در تبلیغات خود استفاده کنید و آنها را بسط دهید و حتی تصویرسازی کنید و نظر آن‌ها را به خود جلب کنید و برای بیشتر جلب کردن نظر آن‌ها این تصاویر و متن‌ها را بطور مداوم تغییر دهید.

۲. فرایند تصمیم گیری را ساده کنید

ابهام و پیچیدگی دشمن مغز در فرایند تصمیم گیری هستند. از این دو مورد در محتوای خود جلوگیری کنید. پیشنهاد تعداد زیاد گزینه به مشتری برای انتخاب، فرایند تصمیم گیری آن‌ها را مشکل می‌کند و سبب می‌شود سایت شما را ترک کنند، چرا که پیشنهاد دادن این تعداد گزینه زیاده روی بوده و مشتریان دوست ندارند با موردی مواجه شوند که قدرت تصمیم گیری را از آن‌ها سلب می‌کند بنا بر این سایت را ترک می‌کنند و انجام فرایند که از آن‌ها خواستید را نیمه تمام می‌گذارند. برای حل این مشکل، خودتان به کمک مشتریان خود بیایید و با قرار دادن ابزارهای مختلف مقایسه در سایت و صفحات مورد نیاز و پیشنهاد دادن این ابزارها و راهکارهای مختلف برای کوچک کردن تعداد انتخاب‌ها به کمک آن‌ها بیایید. ابزارهای مختلف مقایسه و بررسی را برای این کار به آن‌ها پیشنهاد دهید و در اختیار آن‌ها قرار دهید.

۳. کاربران را ترغیب به برقراری ارتباط بیشتر با خود کنید

برای اینکه مشتریان دایمی بیشتری داشته باشید و کاربران جدید بیشتری جلب کنید سعی کنید کاربران را به ایجاد ارتباط بیشتر با خود ترغیب کنید. یک قسمت نظر سنجی درباره محتوا سایت ایجاد کرده و از آن‌ها بخواهید در آن شرکت کنند و یا یک قسمت برای نظر دهی مطالب مورد علاقه آن‌ها برای قرار دادن در سایت قرار دهید و از انها بخواهید بگویند دوست دارند چه مطالب بر رو سایت باشد و یا اگر یک وب سایت فروشگاهی دارید، از آن‌ها لیست مواردی که مایل به خرید انها هستند، جویا شوید. به این ترتیب به آن‌ها می‌فهمانید نظرشان برای شما مهم است.

۴. به کاربران دلیلی برای بازدید مجدد بدهید

کاربران شما باید احساس کنند عضوی از شما و سایتتان هستند، و باید دلیلی برای سر زدن مجدد به سایت شما داشته باشند. باید تعلق خاطر داشته باشند. برای این کار باید نیازهای کاربران خود را شناسایی کنید. برای مثال برای یک سایت پخش موسیقی که امکان دانلود آهنگ‌ها را فراهم می‌کندی متود مؤثر می‌تواند امکان پخش آنلاین موزیک قبل از خرید و یا دانلود آن باشد. و یا برای یک سایت فروش نرم افزار و … امکان استفاده آنلاین از آن و یا امکان استفاده از اپ های سرگرم کننده و به روز در سایت باشد. به این ترتیب با آپدیت سایت و تغییر این ویژگی‌ها می‌توانید دلیلی به کاربران خود برای بازدید مجدد از سایت بدهید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =