سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

چگونه در بازاریابی محتوا موفق شویم

تولید محتوا برای اکثر تجارت‌های کوچک مشکل است. انتشار یک پست در هر ماه بر روی بلاگ و در شبکه‌های اجتماعی و حتی تولید ویدیو کافی نیست. برای گرفتن نتیجه می‌بایست حداقل ۲ برابر این محتوا تولید کنید و از هر فرصتی برای بهینه سازی و ارتقا آن استفاده کنید. حتی توصیه می‌شود به همان اندازه که زمان برای تولید محتوا صرف کرده‌اید به همان اندازه برای ارتقا آن نیز زمان صرف کنید. در ادامه راه کار های پاسخ به سوال “چگونه در بازاریابی محتوا موفق شویم؟” برای شما می گویم:

 

یک نویسنده استخدام کنید

همه ما اهمیت بلاگ نویسی و داشتن حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی را درک می‌کنیم و همگی می دانیم داشتن یک لیست ازآدرس ایمیل برای ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی ضروری است. و می دانیم ویدیوها سبب بزرگنمایی پیامی که سعی در ارسال به کاربران داریم می‌شوند اما وقتی متوجه بزرگی این همه کارهایی که لازم است انجام شوند می‌شویم وحشت می‌کنیم.
برای این وحشت تنها یک راه حل وجود دارد. یک نویسنده استخدام کنید. یک نویسنده می‌تواند تمام بار تولید محتوا را ازدوش شما بر دارد و به شما اجازه دهد بر روی موارد دیگرکه در بازاریابی محتوا لازم هستند، متمرکز شوید.

این کار به مدیران و بازاریابان زمان کافی برای فکر کردن به ایده‌های بازاریابی را می‌دهد که یک نویسنده می‌تواند آن‌ها را پیاده کند. هم چنین پس از آن شما برای پاسخ به سؤالات پرسیده شده توسط کاربران در فروم و بخش پرسش و پاسخ سایت و هم چنین نظرات آن‌ها خواهید داشت.

 

برای تولید محتوای خود فرایند تولید محتوا تعریف کنید

–    ایده پردازی:

–    مدیران وبازرایابان و نویسندگان باید طی یک جلسه ایده‌های خود برای تولید محتوا را به اشتراک بگذارند و به یک استراتژی برسند. پس از این جلسه برای چندین ماه ایده برای پیاده سازی در بلاگ خواهید داشت. این به معنای ۲ پست در هر هفته است.

–    ابتدا عناوین را بنویسید، سپس محتوا را مطابق با آن بنوسید.

–    وظیفه نویسنده جمع آوری ایده‌ها از جلسه مذکور و تبدیل آن‌ها به عناوین است. هم چنین می‌بایست با ابزارهایی مانند moz در مورد کلمات کلیدی جستجو کند تا در مورد انها اگاهی داشته باشد. در نظر داشته باشید امروزه محتواها صرفاً مطابق با کلمات کلیدی و برای /انها نوشته نمی‌شوند.

–    از تصاویر در محتوا استفاده کنید

–    حداقل از ۳ الی ۵ تصویر در محتوا خود استفاده کرده و سپس آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید (برای این کار می‌توانید از ابزارهای مختلف استفاده کنید)

–    در مورد محتوای منتشر شده در شبکه‌های آ جتماعی صحبت کنید

–    برای هر پست حدود ۵ توییت در توییتر منتشر کنید. پشتیبان می‌بایست این پست‌ها را ویرایش کند. در صورتی که در شبکه‌های دیگر مانند فیسبوک و لینکدین و یا گوگل+ حضور دارید، خلاصه ای از متن محتوا منتشر شده در سایت را در این شبکه‌ها منتشر کنید. اگر  اینستاگرام حضور دارید، وظیفه طراحی چند عکس جذاب مطابق با محتوای منتشر شده در سایت را به آن‌ها بسپارید و سپس در این شبکه‌ها منتشر کنید

–    ارتقای پست:

برای ارتقای پست لازم است قدم‌های زیر را بردارید:

•     فروم ها و قسمت پرسش و پاسخ و نظرات داده شده توسط کاربران را بررسی کنید تا بازخورد آن‌ها در مورد محتوا منتشر شده را بدست اورید. در صورت عدم رضایت در مورد استراتژی خود در مورد تولید این قبیل محتوا تجدید نطر کنید و اصلاحات در خواست شده توسط ماربران را مورد بررسی قرار دهید

•    پست‌های بلاگ را تبدیل به اسلایدر کنید و دوباره آن را در سایت منتشر کنید

•    پست‌های بلاگ را تبدیل به ویدیو کرده و انرا در یوتیوب و سایت خود منتشر کنید

 

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − ده =