سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

آیا خواندن مقاله در مورد طراحی سایت اشتباه است؟

خواندن هر مقاله در مورد طراحی سایت، مطالب آموزشی و پست‌های بلاگ می‌تواند جالب باشد. اما آیا خواندن این مطالب برای شما مفید است و می‌تواند به بهبود شما کمک کند؟ البته شما تمامی مطالب را برای ایده گرفتن و آموزش برای چگونگی انجام بهتر کارها انجام می‌دهید، اما آیا واقعاً این کار را می‌کنید؟

می‌تواند اینطور باشد اما در اکثر موارد این کار سبب بازماندن شما از انجام کارهای روزمره در رابطه با کارتان می‌شود. برای اینکه از وقت خود بهینه استفاده کنید و بیشترین نتیجه را در خواندن مقالات کسب کنید و این کار به انجام دادن کارهای عملی در حیطه مورد نظرتان صدمه نزند به شما توصیه می‌کنیم تنها به اطلاعاتی که در حال حاضر نیاز دارید توجه کنید.

کلمه کلیدی در اینجا “در حال حاضر” است. تنها به اطلاعاتی که الان می‌توانند به شما کمک کنند و پس از آن بلافاصله وارد عمل شوید، توجه کنید.

* برنامه زمانی مشخص معین شده

یک برنامه زمانی مشخص می‌تواند برای انجام کارها در زمان معین شده و هدر ندادن زمان مناسب باشد. اما این کار می‌تواند سبب کاهش خلاقیت شما شود.

اما منظور از برنامه زمانی مشخص چیست:

– زمانی که برای هر روز کاری خود برنامه می‌ریزید، زمان اختصاص داده شده را به دو قسمت ایده پذیری و انجام عمل تقسیم کنید

– بیشتر از ۲۰ درصد زمان را به ایده گرفتن و ۸۰ درصد به انجام عملیات اختصاص ندهید.

آفلاین شوید

یکی از روش‌های قدیمی برای عملی‌سازی و استفاده بهینه از زمان این است که ارتباط خود را با اینترنت قطع کنید و آفلاین شوید. به این ترتیب تمرکز بیشتری بر روی کار خود خواهید داشت. برای این کار می‌توانید به جای استفاده از نرم افزارها در ابتدای کار، از قلم و کاغذ استفاده کنید و ساختار اولیه طرح خود را پیاده‌سازی کنید.

منابع طراحی سایت که مفید هستند

منابعی هستند که ضروری است همیشه حواستان به انها باشد و از به‌روزرسانی‌های جدید در مورد آن مطلع باشید. دو دسته از این منابع هستند که بسیار با ارزش‌اند:

۱- بهبود روتین در انجام کارها

برای مثال، توصیه‌هایی در مورد مدیریت بهتر مشتریان، مدیریت فاکتورها و … مثال‌هایی از بهبود روتین در انجام کارها هستند.

۲- انباشتن منابع

طراحان وب معمولاً به انباشتن بسته‌های منابع از قبیل آیکن‌ها و یا المان‌های ui و.. علاقه مند هستند. دقت کنید که در انجام این کار زیاده‌روی نکنید و سعی در انباشتن هر مطلبی که در اینترنت با ان مواجه می‌شوید نکنید. توصیه ما استفاده از یک بسته کامل و جامع به جای بسته‌های کوچک‌تر و پراکنده‌تر است. برای مثال بسته ۱۰۰۰ تایی از آیکون‌های مورد نیاز در طراحی سایت که بتوان از ان در پروژه‌های مختلف استفاده کرد.

آن کسانی که از این روش شکایت می‌کنند و میگویند نمی‌توان از یک منبع برای همه طراحی‌ها استفاده کرد، می گوییم که نگاهی به میز کار خود بیندازید. مطمئناً خودکارهای زیادی بر روی میز دارید اما از آن خودکاری که مورد علاقه شماست ۸۰ درصد بیشتر از بقیه خودکارها استفاده می‌کنید. بنابراین نیازی به تعداد زیاد در منابع نخواهید داشت. چون به هر حال در اکثر موارد تعداد زیادی از انها را کنار گداشته و از منبع محبوب خود استفاده می‌کنید.

 منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =