سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

3 عامل دخیل در افزایش بارگذاری صفحات

بهینه سازی عکس‌ها

یکی از عوامل اصلی در افزایش سرعت بارگذاری صفحات، نامناسب بودن حجم عکس‌ها برای استفاده در صفحات وب است. محتوای وب سایت ابتدا از سرور دانلود شده و سپس به کاربر نمایش داده می‌شود. هر قدر که زمان دانلود اطلاعات از سرور بیشتر طول بکشد، زمان نمایش اطلاعات بیشتر طول خواهد کشید و این فرایند سبب می‌شود کاربران بیشتری از طی کردن مراحل تبدیل منصرف شوند.

فرمت عکس‌ها: برای عکس‌هایی که در سایت استفاده می‌کنید باید از فرمت‌های jpg, png, gif باشد. از فرمت‌های tiff, bmp استفاده نکنید.

حجم عکس‌ها: رعایت این نکته ضروری است که در استفاده عکس باید اندازه انها تا جایی که ممکن است و به کیفیت انها صدمه نمی‌زند، کاهش یابد.

اگر مایلید سایت خود را برای استفاده در موبایل بهینه سازی کنید، بهتر است تا جایی که ممکن است از تصاویر به تعداد کمتر استفده کنید. و یا از کوییری های css برای پنهان کردن انها هنگام استفاده از دستگاههای خاص استفاده کنید. توجه داشته باشید استفاده از عکس‌های واکنش گرا در طراحی صفحات واکنش گرا ضروری است.

برای استایل دهی از css استفاده کنید: استفاده از عکس‌های جداگانه برای استایل دهی به محتوا مانند gradient ها و یا drop shadowها در خواست‌های html های زیادی را ارسال می‌کند که سبب کاهش سرعت بارگذاری می‌شود. بنا براین استفاده از فایل css جداگانه برای استایل دهی توصیه می‌شود.

Image spirit: اگر از فایل جداگانه برای عکس‌ها استفاده می‌کنید، توصیه می‌شود از image spirit برای یکی کردن انها و کاهش سرعت بارگذاری استفاده کنید.

کش کردن محتواهای استاتیک و داینامیک

یکی از راه‌های مناسب برای کاهش سرعت بار گذاری کش کردن صفحات برای کاهش سرعت بارگذاری المان‌ها در بازدیدهای بعدی کاربران از سایت است. اگر سرویس میزبان شما امکان کش کردن را ارائه نمی‌دهد، می‌توانید از ابزارهای جانبی برای این کار استفده کنید. در مورد سایت‌های داینامیک، کش نمی‌تواند مشکل گشا باشد. در این مورد باید المان‌های خاصی از وب‌سایت که در تمام صفحات یکسان هستند مانند هدرها و منوها را برای کش شدن انتخاب کرد.

فشرده سازی فایل‌های css, javascript,html

احتمالاً با روش‌های فشرده سازی در مورد فایل‌های کامپیوتر شخصی خود آشنایی دارید. مانند همان روش در مورد فشرده سازی فایل‌های استفاده شده در وب سایت. با توجه به کتابخانه‌های استفاده شده در جاوا اسکریپت و یا فریم ورک های استفاده شده در css این فایل‌ها از ۶۰ تا ۸۵ در صد قابل فشرده سازی هستند و به این شیوه می‌توان زمان بارگذاری صفحات را کاهش داد. در کنار این روش می‌توانید از ابزارهای دیگری برای پاک کردن کامنت ها و دیگر کاراکترهای اضافی استفاده شده در این فایل‌ها استفاده کرد.

 منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 3 =