سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

اشتباهات رایج طراحان سایت مبتدی

مخاطب من در این پست سفارش دهندگان طراحی سایت ارزان و تازه کاران طراحی سایت هستند.

سفارش دهندگان طراحی سایت ارزان کسانی هستند که قصد سفارش طراحی سایت به افرادی را دارند که به تازگی کار طراحی سایت را آغاز کرده اند و تازه کاران طراحی سایت گروهی هستند که مدت کوتاهی است کار طراحی سایت را انجام می دهند و تجربه کافی در این زمینه را ندارند.

 

خیلی از وقت ها با مشتریانی که قصد سفارش طراحی سایت دارند صحبت می کنم از گران بودن قیمت طراحی سایت گله مند هستند و می گویند که فلان شرکت یا فرد با قیمت خیلی کمتر حاضر به همکاری با ماست.

این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ فرد با تجربه و حرفه ای حاضر به ارائه کار ارزان نیست! در حقیقت شما با سفارش طراحی سایت ارزان به افراد مبتدی، بستری را برای کسب تجربه آنها محیا کرده اید و خودتان در این موضوع متضرر خواهید بود.

 

اما به کسانی که به تازگی شغل طراحی سایت را انتخاب کرده اند، پیشنهاد می کنم از همان ابتدا به دنبال کسب تجربه باشند و با ارائه قیمت ارزان، پروژه های بیشتری را انجام دهند تا تجربه بیشتری در این موضوع بدست آورند.

 

در ادامه به برخی از اشتباهات رایج طراحان سایت مبتدی اشاره می کنم که هر دو گروه با دید بهتری سفارش طراحی سایت خود را انجام دهند:

اعتماد به نفس پایین

طراحان سایت  مبتدی معمولا کمی مضطرب هستند . و دایما به این موضوع فکر می کنند که کد هایشان کامل نیست . اما این طرز فکر که شما به اندازه کافی خوب نیستید، ویران گر است. طراحی سایت در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده و مشکل به نظر برسد اما مانند هر کار دیگری ، به مرور زمان پیچ و خم های ان را فرا خواهید گرفت .

 

فراموش کردن تهیه نسخه پشتیبان از کد ها

یک اشتباه رایج برنامه نویسان مبتدی این است که فراموش می کنند از کد های خود نسخه پشتیبان تهییه کنند . این درسی است که برنامه نویسان حرفه ای یاد گرفته اند به آن عمل کنند . بنا براین این موضوع را فراموش نکنید و اگر کامپیوتر تان خراب یا دزدیده شد یا هر اتفاق دیگری برای آن افتاد ، خیالتان راحت است که کد های خود  را در جای دیگری ذخیره کرده اید .

 

فرمت نا مناسب برای کد نویسی

جاهای خالی ، توضیحات نا مناسب، نشانه های کد های نوشته شده توسط یک برنامه نویس مبتدی است . این کار نه تنها منجر به اشتباه در برنامه نویسی میشود و پیامد های بد می تواند به همراه داشته باشد ، کاری غیر حرفه ای است .
عدم وجود توضیحات برای کد ها

برای کدهای خود توضیحات کوتاه بنویسید و آنها را سند گذاری کنید تا خواندن کدهایتان برای خودتان در آینده و یا برای سایر برنام نویسان راحتتر باشد .

 

عدم توجه به  سئو

یکی دیگر از اشتباهات رایج برنامه نویسان مبتدی عدم توجه به سئو است . سئو تنها برای بازاریاب ها و توسعه دهندگان محتوا اهمیت ندارد. برای داشتن سئو مناسب بعضی ار المان ها باید توسط برنامه نویس مورد توجه قرار گیرند و اعمال شوند. سعی کنید فایل های css  وjs  جداگانه داشته باشید و از نقشه وب سایت site map استفاده کنید .

عدم بهینه سازی زمان بار گذاری سایت

از زمان مناسب باز گذاری وب سایت خود برای کاربرانی که سرعت پایین اینترنت دارند و یا به دلیل رزولوشن بالای تصاویر و یا فشرده نشده با سرعت لود پایین مواجه میشوند .، اطمینان حاصل کنید . حجم فایل های css  و js  و تصاویر موجود در صفحه  را کم کرده  و سایت خود را برای کاربران موبایل بهینه کنید .

آزمایش وب سایت بر روی مرورگرهای رایج

یکی دیگر از اشتباهات یک طراحان سایت مبتدی این است که سایت خود را بر روی ۱ یا ۲ مرورگر محبوب خود تست می کند . وب سایت خود را بر روی تمامی مرورگر های بزرگ شامل فایر فاکس ، کروم و اینرتنت اکسپلورر و … آزمایش کنید و از نمایش درست وب سایت بر روی آنها اطمینان حاصل کنید

اعتماد به نفس بالا

دقیقا مخالف بعضی از طراحان سایت که در ابتدا گفته شد ، بعضی از آنها اعتماد به نفس بالایی دارند و فکر می کنند بسیار برنامه نویس خوب و کاملی هستند.  اما حقیقت این است که هیچ کدام از ما کامل نیستیم و مرتکب اشتباه میشویم و هر روز باید از اشتباهات خود درس بگیریم.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهارده =