سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

جهش بزرگ در فروش اینترنتی

اگر  می خواهید فروش اینترنتی خود را افزایش دهید باید تغییرات بنیادینی در طرز فکر خود در مورد بازاریابی اینترنتی بدهید. بهینه سازی میزان فروش اینترنتی،  تغییر دادن المان ها و تنظیمات از قبل اعمال شده، برای گرفتن ۵% فروش بیشتر نیست.

اگر از روش فعلی خود در فروش اینترنتی راضی نیستید، و اگر می خواهید جزو آن ۵- ۱۰%  افرادی باشید که میزان فروش اینترنتی بالایی دارند ، زمان مناسبی است که از انجام دادن متوالی روش خود دست بر دارید و آن را تغییر دهد.

آنچه اکثر ما از میزان روش اینترنتی بالا در ذهن داریم حدود ۳ – ۷% است، اما باید بگویم که این تنها یک میزان متوسط برای فروش اینترنتی است.   و دست یافتن به ۱۰%  فروش رقم بالایی نیست. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، بیشترین تعداد افراد میزان فروشی در حدود ۱% دارند. و این در حالی است که میزان متوسط فروش ۲.۳% است. و بهترین فروش ها (که با ستون قرمز  در سمت راست نشان داده شده) ۲-۳ برابر میزانی است که ما برای میزان فروش متوسط در نظر می گیریم. این میزان فروش برای آن دسته افرادی است که می خواهند خاص باشند و برای این هدف، آن چه در این مقاله گفته میشود را در نظر می گیرند.

 

 

این اعداد و رقم ها اتفاقی نیستند و این افراد، انسان های خوش شانسی نیستند. آنها فقط بهتر از ما بقی رقیبان خود عمل می کنند.

چطور این کار را می کنند؟ شما چطور می توانید این کار را انجام بدید؟

یکی از راز های موفقیت در فروش اینترنتی، “هدف گذاری برای بازاریابی مجدد” است.

بگذارید برایتان توضیح بدهم این کلمه به چه معنی است. با یک مثال شروع می کنم. فرض کنید خریداران، به دنبال یک کفش مناسب ورزشی هستند. به احتمال زیاد آنها از سایت nike,addidas  و یا FastSneakers.com دیدن می کنند.  و بسیاری از کاربران بدون اینکه خریدی انجام دهند این سایت ها را ترک می کنند. خب …  “هدف گذاری برای بازاریابی مجدد”  در اینجا مصداق پیدا می کند. هر کدام از این سایت ها می توانند لیستی از بازدید کنندگان سایتشان تهییه کنند، و آنها را هدف گذاری کنند؛ چرا که آنها خریداران بالقوه هستند. به این صورت که در حالی که بازدید کنندگان در حال دیدن سایت های دیگر (حتی نامرتبط با کفش) هستند با یک پیشنهاد اغوا کننده و جذاب آنها را دوباره به بازدید ااز سایت و خرید از آنها تشویق کنند. و در بیشتر موارد این کار منجر به خرید این خریداران بالقوه می شود. حیرت آور است، نه؟

و جالب است بدانید که استفاده از این مورد برای افزایش میزان فروش به مقدار قابل توجهی در حال افزایش است، به طوری که تعداد افرادی که بیشتر از ۵۰% بودجه خود را صرف این کار می کنند در سال ۲۰۱۴  به دو برابر سال ۲۰۱۳ افزایش یافته است.

چرا “هدف گذاری برای بازاریابی مجدد” اینقدر حیرت آور است؟

با این روش بازدید کنندگان از وب سایت شما، برای بازاریابی مجدد، نشانه گذاری میشوند و نام برند شما و پیام شما را هر بار که در وب حضور پیدا می کنند دریافت می کنند. این یک راه بسیار موثر برای ارتباط با خریداران بالقوه ای است که علاقه ای هر چند کم، به کمپانی شما، محصولات و یا خدمات شما نشان داده اند. هدف از این کار، یاد آوری به آنها برای تمام کردن کار نا تمامی است که هنگام ورود به وب سایت شما انجام داده اند، و آن خرید از شماست.

به خاطر داشته باشید، این کاربران به مانند تفنگ پر شده ای اند، که منتظر کشیده شدن ماشه شان به سمت هدف هستند. پس بهتر است شما با اجرای این تکنیک و با ماندگار شدن در ذهنشان، آن کسی باشید که برای این کار انتخاب میشوید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − چهار =