سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

7 راه جذاب تر ساختن ایمیل برای مشتریان_1

ارتباط (communication) رگ حیاتی فروش وبازاریابی است. انعقاد قراردادهای موفق ، کسب سود بیشتر و توضیح پیچیدگی های کار ، همگی بستگی به ابراز وجود موثر و متقاعد کننده ی شما دارد. توسعه ایمیلینگ به سبک خاص نگارشی بستگی دارد. از تکنیک های نگارشی برای ایجاد ایمیل های خود استفاده کنید .

۷تکنیک قدرت مند اقناع مخاطب توسط ایمیل :

۱) شناسایی مخاطبین : 

کسانی که به آنها ایمیل می زنید مشتریان خوش خلق شماهستند یا کسانی که در خرید مردد هستند؟ آیا عادت به چانه زنی دارند؟ سلیقه ی معمول آن ها چیست؟ آیا مشتریان جدید هستند و آنها را به درستی نمی شناسید ؟ وقتی بدانید برای چه کسانی می نویسید قطعا روحیات آن ها را در نوشتار و طراحی خود لحاظ می کنید وبهتر می توانید برای خرید یا خرید مجدد متقاعدشان کنید.

۲) اهرم تایید اجتماعی : 

• چرایی کارایی : تایید اجتماعی به معنای گرایش به انتخاب کردن براساس نظر سایر افراد است چراکه فرد براین باور است که انتخاب سایرین بازتابی از انتخاب صحیح است.شما که از نفوذ تایید اجتماعی در تعیین رفتارهای مشتریان مطلع هستید چرا آن را در ایمیلینگ وتولید محتوای خود به کار نمی برید؟

• چگونگی استفاده از آن : از مشتریان دایم خود برای تبلیغ استفاده کنید. اگر به دنبال جذب مشتری جدید هستید به آنها بگویید همتایان یا رقبای آنها از طرفداران شما هستند و از محصولات شما استفاده کرده اند.

متال ها : مک دونالد با شعار “بلیون ها بلیون خدمت رسانی ” یا ” عاشقشم ” به خوبی توانسته است اصل ارتباط وتایید اجتماعی را در فروش وتبلیغات خود لحاظ کند. تبلیغات مک دونالد بیشتر متمرکز برخانواده، عشق و ارتباط مجدد دوستانه وخانوادگی است و این ارتباط به گونه ای است که همه ی اعضا استفاده از خوراک واغذیه ی این مجموعه را تایید می کنند.

۳) یک ” بله ” دریچه ای به دنیای فروش :

• چرایی کارایی : هنگامی که فردی به یک تقاضا یا سوال کوچک پاسخ ” بله ” می گوید احتمال آن بیشتر است که با تقاضاهای آتی موافقت کند.

• چگونگی استفاده از آن  : از مخاطبان خود سوالاتی بپرسید که احتمال پاسخ “خیر” از جانب آنها کم باشد. مثلا سوال : “عطر مورد استفاده شما بوی خاصی دارد؟ ” نسبت به سوال ” آیا شما بوی تلخ و خنک را دوست دارید؟” بیشتر  احتمال پاسخ گویی مثبت را دارد.

۴) استفاده از تصویر چهره (headshot) در امضای ایمیل : 

• چرایی کارایی : هنگامی که ما افراد را ملاقات می کنیم یا از تماس چشمی استفاده می کنیم دیگران راحت تر اعتماد کرده وارتباط برقرار می کنند. در پژوهشی که در دانشگاه کورنل انجام شد ، از انواع تصاویر ویرایش شده خرگوش  Trix(نام  یک برند غلات ) برروی قوطی های خوراکی استفاده شد و از افراد بزرگسال خواسته شد تا ازبین طراحی های مختلف قوطی ها یکی را انتخاب کنند.شرکت کنندگان در پژوهش اغلب ظرف هایی را برمی داشتند که تصویر روی قوطی، مستقیما به آنها نگاه کرده بود.

• چگونگی استفاده از آن : شما قطعا درهنگام ارسال ایمیل نمی توانید تماس چشمی زنده با مخاطبین داشته باشید. اگر یک تصویر قدی مبهم در هنگام ارسال ایمیل استفاده کنید به همان میزان میزان اعتماد مخاطبین شما کاهش پیدا می کند. ” تصویر چهره” یک پرتره ی واضح از صورت شماست مثل عکسی که در عکاسی می گیرید البته با احساس وهیجان مثبت تر که می تواند احساس اتصال واعتماد را درمشتریان بوجود بیاورد. از یک تصویر چهره ی کوچک درانتهای امضای ایمیل خود استفاده کنید تا مردم چهره ی شما رابه عنوان یک انسان واقعی بشناسند .

در ادامه مقاله همراه ما باشید …

 

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =