سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

اینفوگراف چیست؟

اینفوگراف (Info graphic) خلاصه شده‌ Information Graphic می باشد. اینفوگراف به تصویر در آوردن اطلاعات و داده های یک موضوع می باشد. استفاده از اینفوگراف بیشتر با دو هدف سازه سازی مطلب و زیباسازی ارائه مطلب استفاده می شود و برای افرادی که مخاطب اینفوگراف هستند بسیار جذاب و قابل فهم است.

در یک جمله به صورت خلاصه می شود گفت که:

اطلاعات Information + گرافیک Graphic = اینفوگراف Info graphic

اولین اینفوگراف را می شود در آثار انسان های غار نشین مشاهده کرد. با گذشت زمان، اینفوگرافیک ها جنبه علمی و کاربردی تری به خود گرفت. تا جایی که در اواخر سال ۱۴۰۰ میلادی لئوناردو داوینچی برای بیان ایده ها و تشریح مسائل علمی خود از اینفوگرافیک استفاده نمود.

مزایای اینفوگراف:

۱. کاهش پیچیدگی آموزش

اینفوگراف پیچیدگی فهم مطالب آموزشی را تا حد خیلی زیادی برطرف می کند.

۲. گستردگی مخاطبین

با توجه به سادگی بیان مطالب ارائه شده در اینفوگراف، مخاطبین مطالب آموزشی منحصر به یک گروه خاص نیست و همه می توانند بدون حتی دانش اولیه خیلی از مطالب را متوجه شوند

۳. سرعت در یادگیری

یکی از بارزترین و مهم ترین مزایای اینفوگراف ها افزایش سرعت یادگیری می باشد. شما می توانید مسائل آموزشی که می بایست چندین ساعت برای آموزش آنها وقت سپری کنید به راحتی در عرض یک الی پنج دقیقه در قالب یک تصویر اینفوگراف یاد بگیرید

۴. ماندگاری آموزش

با توجه به اینکه آموزش در اینفوگراف در قالب تصویر صورت می گیرد، مطالب ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطبین دارد.

۵. لذت بخش و جذاب
آموزش از طریق وسایل بصری مانند فیلم و تصویر همیشه با لذت و جذابیت همراه بوده است تا زمانی که شما بخواهید یک مقاله یا کتاب را مطالعه داشته باشید. لذا افراد در آموزش با اینفوگراف لذت بیشتری از فراگیری می برند و جذابیت برای یادگیری در آنها افزایش می یابد.

پیشنهاد می کنم شما برای ارائه مطالب آموزشی خود در وب سایت، حتما از اینفوگراف استفاده کنید تا بتوانید در بازاریابی اینترنتی موفق ظاهر شوید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + بیست =