سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

7 روش استفاده بازاریابی از اینستاگرام

اینستاگرام ، نرم افزار به اشتراک گذاری عکس است که در سال ۲۰۱۰ عرضه و سال ۲۰۱۲ توسط فیس بوک خریداری شد. این اپلیکیشن در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر دارد و محبوبیت آن تا جایی است که میتواند برای کسب و کار شما کسب اعتبار کند. همچنین از این نرم افزار برای بازاریابی استفاده می شود. در اینجا هفت راه معرفی شده تا شما بتوانید دنبال کنندگان جدیدی بدست آورید و همچنین برای رشد کسب و کارتان، تصویرهایی را در این شبکه اشتراک بگذارید.

۱ – بهینه سازی عکس ها

عکسهای خوب بگیرید: عکس های شما باید جالب، واضح و جلب کننده توجه مخاطبانتان باشند. در حالی که اینستاگرام مجموعه ای از فیلترها را برای تنظیم عکس فراهم می کند ، دیگر برنامه های کاربردی ویرایش عکس، همانند افترلایت و لنز VSCO، می تواند تصاویر را بیشتر بهبود ببخشد. گزینه های بهتری که فیلتر اینستاگرام به طور پیش فرض ارائه می دهد در iTunes و Google Play موجودند.

رنگ عکس: رنگ عکس شما نقش زیادی در جلب توجه دارد. آدیتیا خوسلا، کاندیدای دکترای علوم کامپیوتر MIT و آزمایشگاه هوش مصنوعی، مطالعه ای بر روی جلب توجه بصری عکسهای آنلاین انجام داده است. با توجه به تحقیقات وی، عکسهایی که در آنها تم مایل به قرمز استفاده شده، محبوب تر از عکس هایی با تم مایل به سبزو یا عکسهایی با تم مایل به آبی بوده اند. علاوه بر این، خوسلا یک الگوریتم تجربی نوشته است که می تواند پیش بینی کند تصویر شما چگونه در شبکه های اجتماعی محبوب خواهد شد!

۲ – فرکانس حفظ زمان پست گذاری

هر چند ساعت یکبار پست بگذارید. تمایل به نشر عکس در اینستاگرام این است که شما باید حداقل دو بار در روز یا بیشتر عکس ارسال کنید. (ارسال تعداد بیشتری از عکسها ممکن است شما را مداوما در صفحه نمایش دوستانتان نشان ندهد.) برای دریافت مخاطب و لایک بیشتر، زمانی پست های خود را منتشر کنید که بییشترین بازخورد را داشته باشید. به سادگی اندازه بگیرید، یک پلت فرم تجزیه و تحلیل شبکه اجتماعی، ابزار اینستاگرامی رایگانی ارائه می دهد که شما می توانید با یک گزارش ساده بهترین زمان و روز را برای نشر پست، بر اساس میزان فعالیتتان شناسایی کنید. برای نشر پست‌هایتان برنامه ریزی کنید. اینستاگرام اجازه نمی دهد که اشخاص ثالث مستقیما به برنامه ارسال روی پلت فرم دسترسی داشته باشند این بدان معنی است که شما باید ارسال دستی را به یاد داشته باشید. با این حال، Latergram یک برنامه اینستاگرامی و مدیریت اپلیکیشن است که در زمان مشخص شما را برای ارسال پست جدید بر روی اینستاگرام آگاه میکند.

۳ – استفاده از هشتگ ها

هنگام ارسال پست از هشتگ ها استفاده کنید که می تواند کمک به افزایش تعداد فالوئرهای شما کمک کند. (هشتگ ها برای کسانی که در اینستاگرام کلمه ای را جستجو میکنند ظاهر می شود. بعنوان مثال، اگر شما یک عکس از کلوچه های شکری و هشتگ #کلوچه_شکری را برای آن استفاده کنید، تصویر شما برای هر شخصی که هشتگ کلوچه شکری را جستجو کند ظاهر می شود. اینگونه راهنمایی ها را برای استفاده از هشتگ های موثر است.

هشتگهای مربوطه را نگه دارید: تنها از تگ های مرتبط با تصویری که ارسال می کنید استفاده کنید. اگر شما مطمئن نیستید به آنچه که بعنوان هشتگ استفاده می کنید، به دیگر صفحاتی که کسب و کارشان مشابه با کار شماست نگاه کنید. شما همچنین می توانید از هشتگ ها برای لینکهایی که نرم افزار کمک می کند تا در پیدا کردن هشتگهای محبوب برای صنایع مختلف استفاده کنند، استفاده کنید. هشتگ ها برای لایک شدن به شما اجازه ذخیره یک سری لیستهای سفارشی را میدهد که این بدان معنی است که شما می توانید هشتگ هایی را برای استفاده در یک پست اینستاگرامی کپی و وارد کنید. شما می توانید لیستهای دیگری را کاملا آزاد ایجاد کنید و نهایتا آنرا به لیست های اضافی در حال استفاده بیفزایید.

هشتگ مکان شما: اگر شما یک فروشگاه آجر و ملات داشته باشید، تگ های تصاویر با مکان شماست. کاربران اینستاگرام می تواند بر روی مکان کلیک کنند و عکس هایی دیگری که از مکان کسب و کار شما ارسال شده را مشاهده کنند.

هشتگهای محبوب را در نظر بگیرید: وبستا، یک آنالیزور اینستاگرامی است که به شما ۱۰۰ هشتگ محبوبی را که شما می توانید در پست های خود استفاده کنید، نشان می دهد.

۴ – عناوین تصاویر

از عناوین ساده استفاده کنید: استفاده از عنوان برای تصاویر به فالوئرهای شما اجازه می دهد که آنچه را که در تصویر در حال وقوع است بفهمند، اما باید کوتاه باشد. اگر می خواهید فالوئرهایتان را به کاری مشغول کنید، مثلا بازدید از وب سایت یا فروشگاهتان این مورد را در عنوان بنویسید. به عنوان مثال، گری وینرچوک، صاحب وینرمدیا و تهیه کننده برنامه #از_گری_وین_بپرسید عکسی را فرستاده است که قسمتی از اپیزود بعدی برنامه را به فالوئرها نشان میدهد. عنوان به شما اجازه می دهد که تصویر مربوط به فیلم اخیر خود و لینکی را به اشتراک بگذارید. از آنجا که اینستاگرام اجازه نمایش لینکها را در عناوین نمی دهد، گری اشاره می کند که لینک قابل کلیک در پروفایلش موجود است. درخواست از کاربران. علاوه بر این، شما می توانید از فالوئرهای خود بخواهید که با تگ کردن دوستانشان شما را در داشتن فالوئرهای بیشتر یاری کنند.

۵ – اجرای مسابقات: فالوئرهایتان را تشویق کنید تا مسابقه ای را با استفاده از یک هشتگ خاص شروع کنند. بعنوان مثال، شما می توانید مسابقه ای را شروع کنید و از کاربران درخواست کنید تا با ارسال یک عکس که در آن زشت ترین روسری خود را به سر کرده اند و استفاده از هشتگ #زشت_ترین_روسری_من شانس برنده شدن یک جایزه را به ایشان بدهید. شما همچنین می توانید از کاربران اینستاگرامی‌تان بخواهید که تصویری را برای برنده شدن نقاشی، پست و لایک کنند. تنها کسانی به این مسابقه وارد خواهند شد که نقاشی ارسال کرده باشند. شرکت های مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک می کند تا مسابقه اینستاگرامی خود را اجرا کنید. مثلا ، THERMADOR، یک شرکت لوازم آشپزخانه است که در آن یک مسابقه کاربران اینستاگرامی می توانند برای برنده شدن “بزرگترین سبد هدیه ادویه‌جات در آمریکا “وارد شوند.

۶ – تولید فالوئرهای جدید

کاربران ایستاگرامی دیگری بیابید و صفحه شان را دنبال کنید ، عکسهایشان را لایک کنید، به اشتراک بگذارید و نهایتا در صفحاتشان کامنت بنویسید. این کار برای شما فالوئرهای جدیدی را به ارمغان خواهد اورد.

۷ – تبلیغات

اینستاگرام به تازگی تبلیغاتی را برای تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ شروع کرده است و به تدریج این امکان را برای همه فراهم میکند. شما برای تبلیغ در اینستاگرام نیاز به استفاده از پلت فرم آگهی فیس بوک دارید. پلت فرمی که به شما سه گزینه “کلیک روی وب سایت”، ” نصب برنامه ” و یا ” تماشای ویدئوها”را ارائه میکند. فیس بوک به استفاده ویرایشگر قدرت نیاز دارد، یک پلاگین مرورگر، برای محل تبلیغ در اینستاگرام ارائه می دهد و در مورد نحوه استفاده از این ابزار برای ایجاد تبلیغات از طریق واک ترو پیشنهاد میدهد.

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =