سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

5 راه برای هدایت بهتر به تکمیل چرخه خرید

چرخه فرایندهای مورد انتظار جهت تکمیل شدن از طرف کاربر با مواجهه کاربر با سایت شروع شده و درست زمانی که کاربر تبلیغ شما جهت ورود به صفحات فروردی مثل “برای دانلود کلیک کنید” را مشاهده می‌کند روی آن کلیک کرده و به صفحات فروردی هدایت می‌شود. در صورت تکمیل آنچه از انها در صفحه فرودی خواسته‌اید، چرخه فرایند به اتمام می‌رسد و کاربر به صفحه دیگری با عنوان تشکر بابت تکمیل فرایند هدایت می‌شود.

در زیر ۵ راه برای هدایت بهتر کاربران به سمت تکمیل فرایندهای مورد انتظار می‌پردازیم:

۱- درک موقعیت فعلی خود در چرخه فرایند

درک موقعیت فعلی در چرخه فرایندهای مورد انتظار در بهبود بازدهی این چرخه نقش به سزایی دارد. چرا که نقاط ضعف و قوت مشخص می‌شود و پس از آن می دانیم بیشتر باید بر روی چه مراحلی تمرکز کنیم تا موفقیت آمیز باشد. در این مرحله مقایسه عملکرد صفحات فرودی کمک شایان توجهی می‌کند. با بررسی صفحات فروردی که بهتر از بقیه عمل می‌کنند نقاط قوت آنها را بدست آورده و روی مابقی صفحات نیز پیاده می‌کنیم.

۲- هر مرحله از چرخه فرایند را بهینه سازی کنید

– فراخوانی جهت اقدام: از رنگ‌های متضاد در سایت خود استفاده کنید اما در حد امکان آن را ساده نگه دارید. از تصاویر برای جذابیت بخشیدن به آنها استفاده و سعی کنید انواع مختلفی از طراحی را برای فراخوانی جهت اقدام از جمله استفاده از دکمه‌های فرخوانی در انتهای صفحه، کنار متن و یا در گوشه صفحه استفاده کنید. هر کدام را امتحان کنید و ببینید کدامیک نتایج بهتری به همراه دارند.

– صفحات فرودی: سعی کنید برای کاربران مختلف و با نیازهای مختلف صفحات فروردی متفاوت در نظر بگیرید. مطالعات نشان می‌دهد کاربران سایت‌ها با بیش از ۳۰ صفحه فروردی تا ۷ برابر بیشتر از سایت‌هایی با ۱ تا ۵ صفحه فرودی جهت تکمیل فرایند اقدام می‌کنند.

– صفحه تشکر: معمولاً صفحات فرودی بیشتر از المان‌های دیگر در چرخه تکمیل فرایند مهم جلوه می‌کنند اما صفحات تشکر از کاربران جهت تکمیل فرایند نیز به اندازه خود اهمیت دارند. می‌توانید از صفحه تشکر از مشتریان برای قراردادن لینک‌های مرتبط با فرایندی که کاربر آنها را تکمیل کرده یا می‌توانید از لینکهایی به اکانت‌های صفحات اجتماعی استفاده کنید.

– ارسال ایمیل تشکر: تکمیل فرایند خرید بهانه بسیار خوبی برای ارسال یک ایمیل و برقراری ارتباط با مشتریان است. بهتر است از ان استفاده کنید.

۳- فراخوان برای اقدام را شخصی‌سازی کنید

این صفحات که شخصی سازی شده باشند تا ۴۲% تعداد کاربر بیشتری را نسبت به صفحات اولیه به سایت می‌آورند و آنها را ترغیب به تکمیل فرایند خرید می‌کنند. بنابراین برای این صفحات محتوایی داینامیک طراحی کنید و مطابق با موقعیت کاربر (عادی یا ویژه) آن‌ها را نمایش دهید.

۴- آزمایش کنید
تمام مراحل چرخه فرایندها را امتحان کرده و برای گرفتن نتایح بهتر آنها را تغییر دهید و ببینید کدامیک از تغییرات موجب افزایش تعداد کاربرانی که فرایندها را تکمیل کرده و یا به طور کلی تعداد کاربران می‌شوند.

۵- هدایت گرها را در چرخه فرایند پرورش داده و بهینه کنید
به یاد داشته باشید هیچ کدام از هدایت کننده‌ها در هیچ کدام از فرایندها به طور خودکار سبب تبدیل کاربر به مشتری و تکمیل فرایند توسط ایشان نمی‌شود. بلکه این هدایت کننده‌ها تنها تا زمانی که انها را بهینه کنید به خوبی عمل می‌کنند.

پس از اینکه کاربران فرایند را تکمیل کردند، محتواهای مرتبط با علایق انها را نمایش دهید و ارتباط خود را با ایشان قطع نکنید، برای ارتباط با آنها از ایمیل استفاده کرده و محتوای مرتبط با علاقه‌شان را به آنها ایمیل و در این پروسه سعی کنید بیشتر و بیشتر راجع به انها بدانید و در ارسال‌های بعدی آنچه از انها یاد گرفته‌اید را در هنگام انتخاب متون و مقالات جهت ارسال رعایت کنید. مطالعات نشان داده، کمپانی‌هایی که از این روش استفاده کرده‌اند، تا ۵۰% بیشتر از کمپانی‌های دیگر فروش داشته‌اند.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =