سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

10 نکته در بازاریابی اینترنتی که باید بدانید

همیشه بر این نکته تاکید داشته ام که سفارش طراحی سایت و داشتن یک طراحی سایت حرفه ای صرفا برای افزایش فروش کافی نمی باشد و  شما می بایست برای بازاریابی اینترنتی هدفگذاری و برنامه ریزی داشته باشید. در ادامه ۱۰ نکته مهم در بازاریابی اینترنتی را که می تواند برای موفقیت شما خیلی تاثیر گذار باشد را اشاره دارم:
استفاه از کلمات کلیدی محلی

اگر شما یک تجارت کوچک محلی هستید که تازه شروع به فعالیت در حوزه بازاریابی اینترنتی کرده اید، بر روی استفاده از کلمات کلیدی محلی تمرکز کنید تا در موتور های جستجو رتبه بهتری کسب کنید.

با سرمایه گذاری بر روی این کلمات، با رقبای کمتری حریف هستید و نتیجه بهتری از سرمایه گذاری خود می گیرید. برای مثال اگر شما یک گلفروش در اصفهان هستید و می خواهید برای روز مادر برای گلفروشی خود تبلیغ کنید، ممکن است به کمات کلیدی مانند ” گل برای روز مادر” و یا “دسته گل روز مادر” فکر کنید اما کلمه کلیدی مناسب برای شما “دسته گل روز مادر در اصفهان” و یا “مغازه گل فروشی در اصفهان” است.

بر روی محتوای با منابع قوی سرمایه گذاری کنید

یک تجارت کوچک محلی باید بر روی محتوا با منابع غنی سرمایه گذاری کند. یک بلاگ قوی که هر هفته در آن محتوا با ارزش و با اهمیت برای مشتریان بالقوه منتشر میشود، بسیار مهم است. این کار سبب میشود این تجارت در موتورهای جستجو رتبه بالا تری کسب کند و محتوا آن در سایتهای اجتماعی به اشتراک گذاشته شود. بنابراین این کار بر روی ترافیک سایت، رسانه های اجتماعی که در آن عضو هستید، و رتبه شما در موتور های جستجو تاثیر گذار است.

بر روی تاکتیک هایی که زمان کمتری صرف انها میشود، سرمایه گذاری کنید

مالکان تجارت های کوچک باید بدانند که نمیتوانند همه کارها را در یک زمان و با هم انجام بدهند و باید یاد بگیرند که تاکتیک هایی که زمان کمتری از آنها می گیرد و بازخوزد بیشتری دارد را شناسایی کرده و روی انها سرمایه گذاری کنند.
برای مثال برای تجارت هایی که با تجارت های دیگر کار می کنند، بهترین گزینه لینکدونی است و برای رستوران ها بهترین گزینه ممکن است توییتر باشد.

 

با طرفداران و دنبال کنندگان خود در ارتباط باشید.

تجارتی که مایل است در دنیای وب به سطح بالایی در بازاریابی اینترنتی دست یابد، باید با طرفداران و دنبال کنندگان خود در شبکه های اجتماعی در ارتباط باشد. شما ممکن است یک وب سایت عالی و استراتژی بازار یابی خوب برای جذب مشتری داشته باشید، اما اگر با مشتریان خود در ارتباط نباشید و به سخنان انها گوش ندهید، یک موقعیت بزرگ برای داشتن ارتباطات پایدار را از دست خواهید داد.

 

در رسانه های اجتماعی شرکت کنید

تقریبا هر تجارت کوچکی می تواند در شبکه های اجتماعی شرکت کند و از جامعه اماری بزرگ آن به نفع خود استفاده کند. برای این حضور درشبکه های اجتماعی از ارتباطات تصویری استفاده کنید و از محصولات و خدمات خود، مشتریان و کارکنان، و اتفاق های پیش رو در مسیر تجارت خود عکس تهییه کنید و انها را در اینتاگرام، فیسبوک و توییتر به اشتراک بگذارید.

 

همیشه در دسترس باشید

داشتن یک صفحه فیسبوک و یک وب سایت عالی، یه طور معجزه آسا مشتریان بیشتر برای شما به همراه نخواهد داشت. یک نفر در کمپانی شما باید به صورت روزانه در این شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشد و روزانه به امور سایت شما رسیدگی کند و آن را در استای اهداف بازاریابی شما پیش ببرد.

 

به راحتی در رسانه های احتماعی یافته شوید

اطمینان حاصل کنید که صفحه شما به راحتی در شبکه های اجتماعی یافت میشود و اطمینان حاصل کنید وقتی مشتریان شما را در آنجا پیدا کردند شما برای تشکر از آن ها و در اختیار قرار دادن جزییات بیشتر و به روز رسانی ها و … حضور دارید. گزینه “ما را در فیسبوک پیدا کنید ” باید به “ما در انتظار حضور شما در صفحه فیسبوک خود هستیم” تغییر پیدا کند.

 

دقت کنید

حواستان را جمع کنید برای تجارت های کوچک بسیار مهم است که اسم، آدرس و تلفن آنها در تمام جاهایی که در آن حضور دارند یکسان باشند و ایجاد سردر گمی نکند.

 

یک ویدئو تهییه کنید

یک ویدیو در مورد تجارت خود و خدماتی که ارایه می کنید تهییه کرده و به همراه اسم و آدرس شرکت در عنوان آن، یوتیوپ آپلود کنید و یک لینک کمکی از آن به آدرش وب سایت خود بدهید. این کار نه تنها به جدب ارادی که مایل به اطلاع از تجارت شما هستند، کمک میک ند، بلکه این ویدیو ممکن است برای جستجو های مرتبط، رتبه خوبی در جستجو گوگل کسب کند.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + سه =