سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

اولین قدم در سئو سایت پر بازدید

فاکتور های زیادی در نحوه حضور سایت در موتور های جستجو تاثیر گذارند. مهم ترین آنها پروفایل لینک سایت است؛ به معنای تعداد، پراکندگی و کیفیت لینک هایی که به سایت شما اشاره می کنند. در گذشته تبادل لینک بین صاحبان سایت ها به راحتی امکان پذیر بود و کافی بود هر کس سریع تر از رقبای خود به این کار بپردازد. اما پس از اعمال الگوریتم پاندا گوگل، این کار به سادگی قبل امکان پذیر نیست. و تنها سایت هایی که محتوا با کیفیتی دارند، شایسته تبادل لینک با طرف بقیه سایتها هستند.

 

عبارات کلیدی

لینک هایی که به وب سایت شما اشاره می کنند، با یکدیگر متمایز هستند و به ۳ دسته تقسیم میشود.
–    لینک های صفحه اصلی
–    لینک های به صفحات جانبی
–    متون دارای لینک

 کجا و چه زمانی لینک ایجاد کنیم

۲ روش رایج برای تولید لینک:
–    تکمیل یک فرم برای تولید یک لیست در وب سایت
–    تماس با مدیران سایت های دیگر و درخواست از انها برای لینک دادن به شما

 

۳ دسته از سایت ها هستند که لینک دهی با آنها فرصت بسیار خوبی برای شما محسوب میشود:

–    دایرکتوری های محلی: سایتهایی که خدمات تجارت ها در یک منطقه جغرافیای را لیست میکنند
–    دایرکتوری های صنعتی: سایتی که تجارت ها در یک صنعت مشخص را لیست می کند
–    نشر صنعت: سایت های با محتوای قوی که بر روی یک صنعت مشخص متمرکز هستند

دایرکتوری های محلی

بسیاری از افراد جستجو مورد نظر خود را به همراه نام منطقه جغرافیایی ذکر می کنند. مانند «دندانپزشکان تهران». سایت هایی مانند yelp از جمله اولین سایت هایی بودند که سمت دایرکتوریه ای محلی گرایش آوردند. بنا بر این مهم اس که دایرکتوریهای محلی منطقه ای خود که نقش مهمی در تصمیم گیری افراد دارند شناسایی کرده و جزو نتایج برتر در لیست آنها قرار بگیرید.

دقت داشته باشید در هنگام ایجاد اکانت در این دایرکتوری های محلی فرمت انتخاب شده برای نام خود را مانند فرمت استفاده شده در وب سایت خود انتخاب کنید و آدرس و شماره تلفن را مانند مشخصات ذکر شده در سایت ذکر کنید.

دایرکتوری های صنعتی

این دسته از سایتها ممکن است منطقه ای، ملی و یا بین المللی باشند. بنا براین قبل از ثبت نام در این سایت ها آنها را به خوبی بررسی کرده و از تطابق نحوه عملکرد آنها با نیاز های خود اطمینان حاصل کنید.
این سایتها ۲ گزینه رایگان و همراه با پپرداخت هزینه برای ثیت نام دارند. کمپانی های بزرگتر معمولا گزینه پرداخت هزینه را انتخاب می کنند که مسلما قرار گرفتن در بالای لیست را هم به هرا دارد. اگر مشتریان شما از یک دایرکتوری مشخص مکررا بازدید می کنند شاید پرداخت هزینه ارزشمند باشد. در غیر این صورت ثبت نام صورت رایگان را انتخاب کنید.
لیست این سایتها را با جستجو نام صنعت + دایرکتوری خواهید یافت.

نشر صنعت

هر صنعت ناشرانی برای پوشش دادن به نو آوری ها، برترین ها در صنعت و پیشرفت های بازاریابی در اختیار دارد. به دست آوردن لینک از این سایتها موفقیت قابل توجهی در لینک های خراجی محسوب میشود. از سایت این ناشران بازدید کنید و مقالاتی که مرتبط با خدمات و محصولات شما هستند مطالعه کنید. و با مدیر سایت ارتباط بر قرار کرده و در خواست لینک به وب سایت خود از این مقالات را داشته باشید. و بخواهید از محصولات شما به عنوان مثال و برای نتایج جستجو محصولات x، y و z نام ببرند. و یا به مقالات مربط با همان موضوع که در وب سایت شما موجود است لینک بدهند. البته رسیدن به این هدف نیازمند تلاش سخت و همگام سازی خود با سیاست های آن وب است و به آسانی امکان پذیر نیست.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + نه =