سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

7 تاکتیک که در طراحی صفحات فرودی باید رعایت کرد

در این زمان که وسایل الکترونیکی متنوعی شامل انواع تبلت، موبایل و لپ تاپ در دسترس شما قرار دارند از چه وسیله ای برای مشاهده وبسایتها استفاده می کنید؟ وقتی به یک وبسایت وارد می شوید، انتظارتان چیست؟ آیا دوست دارید با یک صفحه کاملا ساده برخورد کنید یا کاملا شلوغ؟ خیلی از وبسایتها با ارائه صفحات متعددی که مداوما به یکدیگر لینک داده می شوند شما را از هدف اصلی دور و زمان بیشتری از وقتی که برای وب گردی و یا خرید محصول گذاشته اید می گیرد.

۱ – طراحی سایت ساده

صفحات فرودی باید تا جایی که امکان دارد ساده و دارای فضای خالی زیادی باشند. در این صفحات نباید از هیچ‌گونه عاملی که توجه کاربران را از هدف اصلی صفحه منحرف کند ، استفاده کرد. و حداکثر از ۳ نوع آن در طراحی آن استفاده شود .

۲-    استفاده از صورتهای خندان در طراحی صفحه فرودی

مطالعات گسترده نشان داده اند که یک صورت خندان می تواند تاثیر به سزایی بر روی تاثیری که شما بر کاربر می گذارید داشته باشد. صورت خندان می تواند احساسات کاربران را بر انگیزد و به تصمیم گیری ایشان کمک کند. اما استفاده از صورت انسان می تواند گیج کننده هم باشد . مطالعات نشان میدهد هر صفحه می تواند تا ۲۴% تاثیر خود را با استفاده مناسب و به جا از صورت خندان افزایش دهد .

۳-    امنیت اطلاعات کاربر

استفاده از حفاظ های امنیتی مانند eTrust  ،  BBB ،  PCI در صفحات فروردی و اطمینان دادن به آنها از اینکه اطلاعاتشان امن است ، می تواند ترسی را که کاربران از در اختیار قرار دادن اطلاعاتشان دارند ، برطرف کند .

۴-    پیشنهاد های متفاوت برای پکیج های اشتراکی

در صفحات فرودی که برای ترغیب کاربران برای خرید محصولات خود طراحی میکنید ، چندین پکیج را به به آنان پیشنهاد دهید . به طور معمول کاربران به پیشنهاد هایی که غیر متعارف تر باشند بیشتر توجه می‌کنند پس سعی کنید پیشنهاداتی از این قبیل را در این صفحه قرار دهید . انسان ها تمایل به مقایسه اشیا مختلف و سپس اقدام به خرید شان را دارند . بنابراین از این ویژگی آنها استفاده کرده و پیشنهادی به کابرانتان بدهید که نتوانند رد کنند .

۵-    محبوبیت اجتماعی

استفاده از ترفند نمایش محبوبیت شما در شبکه های اجتماعی می تواند در اعتماد سازی افراد بسیار موثر باشد . استفاده از ایکن های شبکه های اجتماعی باید به‌جا باشد ، گاهی استفاده زیاد از این ایکن ها موجب کاهش تعداد بازدیدکنندگان می گردد. بنابراین برای سنجیدن سلیقه مشتریان خود باید استفاده و یا عدم استفاده از این آیکن ها را بیازمایید .

۶-    عدم نمایش قیمت محصولات

نظریه غالب در فروش اینترنتی این است  قیمت ها صرفا یک عدد هستند که قبل از این که مشتریان به ارزش محصولات و خدمات شما پی نبرده اند ، نباید آن را نمایش داد و اینکه باید قیمت ها را پس از اینکه کاربر فرایند خاصی را تکمیل کرد و یا پس از اینکه به انتهای صفحه رسید ببینند. گاهی اوقات و بنا بر سلیقه مشتریان شما ، نمایش قیمت در ابتدای ورود آنها و یا در بالای صفحه می تواند به افزایش تعداد بازدیدکنندگان شما کمک کند. بنابراین شما می بایست هر دو روش را امتحان کرده و ببینید کدامیک برای شما کارایی بیشتری به همراه دارند .

۷-    عدم استفاده از ویدیو

با اینکه ویدیو ها می توانند ابزار مناسبی برای افزایش تاثیرگذاری بر روی مشتریان باشند ،استفاده از آنها در صفحات فروردی می تواند موجب سردرگمی و گمراهی کاربران در تصمیم گیری شود . در این موارد بهتر است به جای ویدیو ها از تصاویر با کیفیت به عنوان اسلایدر استفاده کنید .

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =