سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

9 قدم که برای تولید محتوای سایت باید بر دارید

همیشه تولید محتوا یکی از دغدغه های مدیران سایت بوده است. همانطور که می دانید دیگر زمان طراحی سایت استاتیک که قابلیت به روز رسانی در آنها منوط به داشتن دانش طراحی سایت بوده است گذشته است  و سفارش طراحی سایت داینامیک در بورس می باشد.

ویژگی طراحی سایت داینامیک تولید محتوای سایت آسان برای کاربران عادی بدون داشتن دانش طراحی سایت است. در حال حاضر هر سایتی با تولید محتوای مناسب زنده است و تولید محتوا مساله ای است که از همان ابتدای سفارش طراحی سایت می بایست برای سیکل تولید آن برنامه داشت.

در این مقاله به نه گامی که می بایست برای تولید محتوای سایت بر دارید اشاره می کنم:
۱.    بررسی محتوای فعلی

محتوای فعلی وب سایت خود را بررسی کنید و نقاط ضعف و قوت آن را مد نظر قرار دهید و بررسی کنید پس از تولید این محتوا چه تغییراتی درمحصولات یا نحوه خدمات دهی شما و … اتفاق افتاده است. آیا محتوای سایت شما توانسته بازدید کنندگان سایت را به خرید راغب کند؟ آیا محتوای سایت شما توانسته شما را به عنوان یک مرجع منصف در ارائه خدمات خودتان معرفی داشته باشد؟

 

۲.    مخاطبان خود را شناسایی کنید
با شناسایی مخاطبان خود می توانید با توجه به نیاز های آنها ، محتوا هایی که مد نظر دارید را اولویت دهی کتید و یا حتی آنها را حذف کنید. همیشه در زمان تولید محتوا سعی داشته باشید که به این سوال پاسخ دهید که آیا مخاطبان به این موضوع که می نویسید علاقه دارند یا خیر؟

 

۳.    پیکره بندی وب سایت خود را بکشید
مانند بر پا کردن یک ساختمان، قبل از اجرا کردن آن و انجام هر کای باید نقشه آن را بکشید . برای این کار می توانید از ابزار های مختلف استفاده کنید . و در طراحی المان های وب سایت از خود بپرسید آیا وب سایت به این بخش نیاز دارد ؟ آیا برای قرار دادن موضوع  x نیاز به صفحه های متعدد داریم یا اختصاص دادن یک صفحه به آن کافی است؟

 

۴.    نظر خواهی کنید
در مورد محتوای خود از دیگران نظر خواهی کنید و از آنها بخواهید در مورد محتوایی که تولید کرده اید نظر بدهند و حتی آن را ویرایش کنند.

 

۵.    مدرک بیاورید
به جای اینکه در مورد محصولات خود سخن بگویید در مورد مشتریانی سخن بگویید که از محصولات شما استفاده کرده اند و راضی بوده اند . از کلمات فنی استفاده نکنید و سعی کنید طوری صحبت کنید که تمام کاربران متوجه منظور شما بشوند. از مشکلات کاربران سخن بگویید و از محصولات خود به عنوان راه حل برای رفع آن نام ببرید.

 

۶.    استفاده از کلمات کلیدی
مطالب خود را برای کاربران بنویسید نه موتورهای جستجو! طوری از کلمات کلیدی استفاده نکنید که از خوانایی مطالب شما بکاهد. به جای استفاده مکرر از کلمه کلیدی خود از هم خانواده های آن استفاده کنید . این کار به شما امکان می دهد که محتوای خود را گسترش دهید بدون آنکه از خوانایی آن کاسته شود ..

 

۷.    برای کاربران خط مشی معین کنید
در انتهای متن خود کاربران را تشویق کنید برای اطلاعات بیشتر برای شما پیغام بگذارند یا با شما تماس بگیرند . و قدم های بعدی آنها را برایشان مشخص کنید

 

۸.    استفاده از تصاویر
اکثر افراد متن شما را به طور کامل نمی خوانند ، اما تصاویر در ذهن انها حک میشود . بنابراین سعی کنید از پاراگراف های کوتاه تر به همراه زیر عناوین برای هر کدام استفاده کنید

 

۹.    تعیین زمان مشخص برای تولید محتوا
برای تولید محتوا برای هر قسمت از سایت خود زمان تعیین کنید . ابتدا از صفحه درباره ما شروع کنید . تمرکز بر روی صفحه در باره ما به شما این امکان را می دهد تا خط مشی برای تولید محتوا سایت خود را مشخص کرده و بدانید تولید محتوا برای بقیه قسمت ها را  چطور پیش ببرید .

با برنامه ریزی و اختصاص دادن زمان مناسب ، تولید محتوا برای سایت کار آسانی است.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =