سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

3 قدم رسیدن به رتبه بهینه در موتورهای جستجو

بهینه سازی وب سایت برای جلب نظر موتورهای جستجو و دست یافتن به رتبه بهینه در نتایج جستجوی آنها یک فرایند پیچیده و چندوجهی است. با اینحال، ۳ قدم زیر به بهبود رتبه شما و در نتیجه افزایش تعداد بازدید کنندگان کمک خواهد کرد.

۱- تولید محتوای با کیفیت

تولید محتوای با کیفیت یکی از مهم‌ترین اعمالی است که باید انجام دهید. بازاریابی تجاری شما با کمک گرفتن از محتوا، نه تنها سبب بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو، بلکه راهی است برای تحت تأثیر قرار دادن تصمیمات خریداران. قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید تقویمی شامل عناوینی که برای آنها محتوا تولید خواهید کرد، تهیه کنید. محتواهایی که تولید می‌کنید می‌توانند به صورت پست‌های بلاگ، اینفوگرافیک، یا ویدئوهایی در مورد محصولات و خدماتتان باشند. برای شروع، پست‌های وبلاگ را با تمرکز بر روی چند موضوع کلیدی شروع کرده و سپس انها را بسط دهید.

۲- لینک‌های خراب را شناسایی و ترمیم کنید

Google web master ابزار بسیار خوبی برای مدیریت نحوه عملکرد سایت، بررسی زمان بارگذاری، حجم صفحاتی که در گوگل شاخص بندی شده‌اند و نحوه حضور سایت در نتایج جستجوست. با استفاده از بخش crawl error در این ابزار، می‌توانید وضعیت لینک‌هایی که به وب سایت شما متصل هستند را بررسی کنید. اگر لینکی آنطور که انتظار می‌رفته، عمل نکند یکی از دو خطا معمول زیر را به عنوان گزارش به شما نمایش می‌دهد:

– ۴۰۴ – ارتباط برقرار شده اما منبعی دریافت نشده است

– ۵۰۰ – ارتباط با سرور امکان پذیر نیست

بر روی لینکی که به عنوان لینک خراب به شما نمایش داده شده، کلیک کنید و روی خط آن کلیک کرده و به تب linked from مراجعه کنید. اگر لینک خراب متعلق به وب سایت خودتان است به محلان مراجعه کرده و ان را تصحیح کنید.

۳- تگ‌های متا و توصیفی را بهینه کنید

در ابزار گوگل وب مستر قسمت meta description و meta tag را بررسی کنید. تگ title نوعی متا تگ است که برای موتورهای جستجو مشخص می‌کند نام وب سایت چیست. این همان لینک‌های ابی رنگ نمایش داده شده در نتایج جستجوست. تگ meta description اطالاعات کوتاهی در مورد وب سایت به کاربران می‌دهد. این همان متون نمایش داده شده در زیر لینک‌های آبی نتایج جستجو هستند. می‌توانید در قسمت html improvement صفحاتی که از تگ‌های توصیفی و متا استفاده نکرده‌اید مشاهده کرده و در انها تغییر بدهید. با کلیک بر روی missing ویا duplicate می‌توانید صفحاتی که تگ‌های یکسان دارند و یا هیچ تگی برای انها در نظر گرفته نشده مشاهده کنید. از راهنما html improvement برای تولید تگ‌های توصیفی و غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =