سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

5 نیاز مهم در طراحی سایت شرکتی

سهم قابل توجهی از طراحی سایت را طراحی سایت شرکتی به خود اختصاص می دهد. شرکت ها برای گسترش فعالیت خود نیاز به سفارش طراحی سایت حرفه ای دارند تا بتوانند از اینترنت به عنوان یک بستر کاملا مناسب و ایده آل برای معرفی خدمات و محصولات خود استفاده کنند.  در این مقاله می خواهم ۵ نیاز مهم در طراحی سایت شرکتی که می بایست در سفارش طراحی سایت به آن توجه داشته باشید را برای شما بگویم:

 

۱. طراحی وبلاگ سایت

یکی از راه های افزایش ترافیک سایت، داشتن وبلاگ سایت می باشد. هر چه وبلاگ سایت شما فعال باشد کاربران بیشتری را به سمت سایت خود هدایت می کنید و از همین امکان می توانید فروش خوبی به بازدید کنندگان سایت داشته باشید.

متاسفانه بسیاری از سفارش های طراحی سایت شرکتی امکان وبلاگ سایت را  برای سایت خود در نظر نمی گیرند و این موضوع یکی از ضعف های بزرگ برای اینگونه وب سایت ها محسوب می شود.

 

۲. سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو

به نظر من قلب هر وب سایت موفقی سئو سایت آن می باشد. هر چه سئوی سایت شما قوی باشد و از همان ابتدای طراحی سایت و صفحه آرایی و چیدمان منو ها این موضوع را در نظر بگیرید، می توانید به فروش بیشتر خود نسبت به رقیبان امیدوار باشید.

سعی کنید از همان مراحل ابتدایی طراحی سایت وضعیت سئوی سایت خود را مشخص کنید و با یک دید روشن در این موضوع گام بردارید.

 

۳. آمار بازدید کنندگان سایت

آمار تعداد بازدید کنندگان سایت، صفحات پربازدید، ساعات و روزهای پرترافیک و … از نکات خیلی مهم برای تجزیه و تحلیل فروش وب سایت می باشد. شما نمی توانید بدون داشتن آمار سایت در بازه های زمانی خاص، اقدام اساسی برای افزایش فروش و بازدید از وب سایت خود داشته باشید.

 

۴. طراحی سایت ریسپانسیو

در حال حاضر جمعیت استفاده کنندگان از تلفن های همراه و تبلت رو به افزایش است. این موضوع آنقدر مهم است که گوگل در ابتدای سال ۲۰۱۴ ، این سال را سال موبایل و تبلت نامید. با این صحبت گوگل سایت هایی که سایت خود را به صورت ریسپانسیو (یا همان واکنش گرا نسبت به انواع صفحه نمایش ها) طراحی نکرده باشند دو خطر بزرگ را الزاما باید پذیرا باشند:

  • کاهش بازدید کننده از سایت
  • کاهش رتبه سایت در جستجوی گوگل

سعی کنید از همان ابتدا سایت خود را به صورت ریسپانسیو سفارش دهید. البته طراحی سایت های ریسپانسیو نسبت به سایت های معمولی کمی گران تر هستند که ارزش این سرمایه گذاری را با توجه به دو نکته آمده دارند.

 

۵. رعایت اصول سادگی

سعی کنید در نمایش محصولات سایت، منو های سایت، صفحات سایت و … اصل سادگی را رعایت کنید. هر چه سایت شما ساده تر باشد مخاطبین شما بیشتر با آن ارتباط برقرار می کنند. اگر دقت داشته باشید سایت های شرکت های بزرگی چون مایکروسافت، سونی، سامسونگ و … سایت های بسیار ساده ای هستند. برای سفارش طراحی سایت سعی کنید بر روی سادگی سایت ، کاربر پسند و در دسترس بودن سایت بیشتر سرمایه گذاری داشته باشید تا گرافیک و شخصی پسند بودن سایت برای خودتان!

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 5 =