سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

طراحی سایت و چک لیست بازاریابی اینترنتی

چک لیست در بازاریابی اینترنتی در طراحی سایت و مدیریت سایت تاثیر فوق العاده ای دارد. در بازاریابی اینترنتی ۴ نوع چک لیست وجود دارند که بیشتر از بقیه مفید هستند:

 

–    یافتن مشکلات:

بازاریابی اینرنتی در مورد پیدا کردن و حل کردن مشکلات است. اما شما قادر به حل مشکلاتی که پیدا نکرده اید نخواهید بود. بنابراین برای این کار نیاز به یک چک لیست از مشکلات دارید. این چک لیست می تواند شامل نام ابزار هایی که برای پیدا کردن مشکلات باید استفاده کنید و یا مشکلات رایج به وجود امده باشد.

 

–    حل مشکلات:

زمانی که متوجه مشکل شدید، باید در صدد حل آن بر آیید. برای مثال برای حل مشکل عدم خزیده شدن صفحات بهینه شده وب سایتتان توسط موتور های جستجو ممکن است به تغییر دادن و یا اضافه کردن المان های زیادی داشته باشید که انجام این تعداد کار با استفاده از چک لیست اماکان پذیر است.

 

–    چطور مشکلات را حل کنیم:

گاهی اوقات برای حل مشکلات نیازی به راه حل نیست و صرفا باید یک سری کار ها را انجام داد تا مشکل حل شود. برای مثال برای نحوه بهینه سازی یک صفحه یک چک لیست که قدم به قدم آنچه نیاز است انجام شود در آن درج شده باشد، لازم است.

 

–    کارهایی که باید انجام شوند:

گاهی اوقات شما نیاز به دانستن اینکه چطور ی کار را انجام دهید ندارید بلکه تنها نیاز دارید بدانید کدامیک از این کار ها را باید پشت سر هم انجام دهید تا به آنچه می خواهید برسید.
شما می توانید لیست خود را به صورت کارهایی که روزانه باید انجام شوند و یا کارهایی که هفتگی، ماهانه و سالیانه باید انجام شوند تهییه کنید. و هم چنین می توانید به آنها ۳ نوع اولویت بندی از نوع فوری، مهم و کم اهمیت اختصاص دهید.

 

چرا باید از چک لیست استفاده کنیم:

۱-    دیگر نیازی به به ذهن سپاری قدم بعدی نخواهید داشت

هنگامی که از ابزار های ارزیابی استفاده می کنیم همواره ایده هایی برای بهینه ساختن وضعیت فعلی و اقدام هایی که لازم است انجام دهیم به ذهنمان میرسد اما در اکثر موارد هنگامی کار با ابزار مورد نظر تمام میشود ایده ها از ذهنمان خارج میشوند و سپس شروع می کنیم به یاد آوری همه آنچه از دهنمان رفته و یا اینکه قدم بعدی چیست و باید از چه ابزاری استفاده کنیم. و گاهی خود را سرزنش می کنیم که چرا کار x را زودتر از کار y انجام ندادیم. همه این موارد با داشتن چک لیستی از مواردی که باید انجام شود هماه با اولویت بندی آنها قابل حل است

 

۲-    نتایج سریعتر

با استفاده از چک لیست ها به جای صرف زمان زیاد به فکر کردن به قدم های بعدی، زمان خود را صرف انجام دادن آنها می کنیم چرا که قبلا در هنگان نوشتن چک لیست خود کارهایی که لازم به اجرا هستند را زمان بندی و اولویت بندی کرده ایم. و در نتیجه هرچه بیشتر کارهای خود را عملی کنید، نتایج بهتر و سریعتری خواهید گرفت.

 

۳-    خطای کمتر

با استفاده از چک لیست ریسک انجام خطا کاهش می یابد چرا که تمام کارهای مورد نیاز از روی لیست انجام میشود و بنا بر این امکان جا افتادن کارها و یا اشتباه انجام شدن کاهش می یابد.

 

۴-    ثبات در آنالیز

نکته اصلی در بازاریابی اینترنتی ثبات در انجام آنچه انجام میدهید است. بنا براین داشتن لیستس از آنچه که باید انجام بشود ضروری است.

 

۵-    همکاری

اگر به صورت تیمی کار می کنید داشتن یک لیست از تمام کارهایی که انجام شده و قرار است انجام شود به شما کمک به سزایی می کند. در این صورت با سپردن کار خود به یکی دیگر از افراد گروه و یا در صورت اضافه شدن یک عضو جدید به گروه نگرانی ای از بابت انجام شدن کارها نخواهید داشت.
لیستی که امروز می نویسید ممکن است هر روز که چیز جدیدی یاد مییرید و یا هنگامی که گوگل تغییری در الگوریتم هایش می دهد تغییر کند. نوشتن لیست به شما امکان این را میدهد که هر چه را که یاد می گیرید بدون ترس از فراموشی پیاده کنید و بتوانید هر زمان که می خواهید آن را تغییر دهید و بهینه کنید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =