سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

9 راز بازاریابی اینترنتی موفق -1

 

“از روند شغلی خود ناراضی هستید؟  آیا احساس می کنید می توانستید با روند بهتری کار کنید و وقتتان به هدر رفته است؟ خبر خوب این است;  ما چیزی را به شما معرفی می کنیم که هرگز در مدرسه درباره آن چیری نیاموخته اید : بازاریابی اینترنتی !

بازاریابی اینترنتی عالی نیست بلکه از سایر روش ها بهتر است!  ”

اریک وور متخصص بازاریابی اینترنتی

 

می توانیم بگوییم با اغماض از مبالغه گویی بالا، بازاریابی اینترنتی می تواند یک فرصت شغلی خوب برای کسانی باشد که محدویت زمان دارند. افرادی هستند که دوست دارند شغل تمام وقت خود را تا حدی به پاره وقت تبدیل کنند. بسیاری از شرکت های بزرگ امریکایی صرفا از طریق بازاریابی اینترنتی صنعت خود را گسترش داده اند .از جمله :شرکت ارایشی/ بهداشتی مری کی (Mary Kay) ،  اوون (Avon) …

اما راز بازاریابی موفق در چیست؟ بیابید با هم نگاهی به  ۹ راز پول سازان اینترنتی بزرگ بیندازیم :

 

۱) متخصصین بازرایابی بازار هدف (target market) خود را می شناسند.

 

شما بایست بهترین مخاطبین دنبال کننده ی محصولات خود را بشناسید. شما باید از نیازها وتمایلات درونی آنها آگاه باشید تا بتوانید تغییرات موثر درنوع ارایه وکیفیت محصولات وخدمات خود داشته باشید.

۲) چرایی تاسیس مجموعه خود را در نظر بگیرید .

 

بسیار مهم است که بدانید انگیزه ی اصلی شما برای راه انداختن چنین کسب و کاری چه بوده است؟ وچرا شما تصمیم گرفته اید به دنیای بازاریابی الکترونیک قدم بگذارید؟ تا زمانی که جایگاه خود و چرایی وجود مجموعه خود را نشناسید نمی توانید با سابر هم رده های خود رقابت کنید. دانستن وضعیت کنونی و در نظر گرفتن یک دورانداز مشخص باعث می شود برنامه ی رقابتی شما منسجم تر باشد.

۳) بازاریابان اینترنتی موفق به دنبال ” خانواده و دوستان” نیستند.

 

یک باور نادرست وجود دارد که برای توسعه تجارت خود باید از دوستان واقوام وآشنایان شروع کرد. شاید در مراحل اولیه و برای مجموعه ای که صرفا به صورت اینترنتی کار می کند این طرز فکر جالب به نظر برسد اما هیچ بازارایاب متخصص و حرفه ای از این روش کلیشه ای جهت تبلیغ وشهرت خود استفاده نمی کند.

شاید برای شماهم اتفاق افتاده باشد که هنگام مصاحبه یاپیوستن به مجموعه های بازاریابی الکترونیک از شما لیستی از دوستان واقوامتان  بخواهند تا بتوانید با آنها شبکه شوید.پیشنهاد می شود که شما از از این روش استفاده نکنید و هرگز از تملق ، پیگیری مداوم، گول زدن یا ایجاد گناه در افراد خانواده ودوستان برای جلب مخاطب استفاده ننمایید.  باتوجه به نظر متخصصین هنگامی که کسب وکار شما رونق گرفت و اعتبار نسبی پیدا کرد بهترین زمان برای معرفی خود به دوستان وخانواده است.

(البته باید یک مطلب را درنظربگیریم : این نظر کاملا قطعی نیست. برخی مشاغل هستند که بواسطه معرفی دوستان وآشنایان توسعه ورشد خوبی پیدا می کنند مثل رستوران ها وخوراک سراها ومشاغل مرتبط با عامه ی مردم .بخاطر داشته باشید که در چه منطقه ای زندگی می کنید. یکی از دوستان دانشگاهی من تا زمانی که دوستش برند پوشاک پسرعمویش را به وی معرفی نکرده بود از حضور آن بی خبر بود! و وقتی فهمید که یکی از اعضای فامیل چقدر در حرفه ی پوشاک موفق شده است به همه آشنایان آن را معرفی نمود.)

 

۴) صرفا از یک یا چند راهبرد بازاریابی مشخص برای ارتقا در یک زمان استفاده کنید.

سنگ بزرگ نشانه نزدن است. سعی نکنید با برعهده گرفتن پروژه های متعدد  در یک بازه زمانی خود را زیر بار کاری فرسوده کنید. در تجارت الکترونیک کسب درامد بیشتر ممکن است شما را مشتاق تر کند اما بدانید که رسیدن به موفقیت نیازمند صبر وحوصله بیشتر و در گرو پشتکار و فراست است. در هر بازه زمانی پروژه هایی مشخص را برای انجام تعیین کنید.

در روزهای آتی باادامه مقاله همراه ما باشید…

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 3 =