سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

4 قاعده مهم برای بهبود عملکرد بازاریابی محتوا

بازاریابی اینترنتی و بازاریابی محتوا در طراحی سایت از اولویت های مهم برای هر سفارش دهنده طراحی سایت باید باشد تا بتواند از هزینه ای که برای سفارش طراحی سایت خود داشته سود مناسبی را با فروش بیشتر نصیب خود کند.

برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی و بازاریابی محتوا شما می بایست با یک سری از قواعد آشنا باشید که در همین راستا ۴ قاعده کلی را در این مقاله برای شما می گویم:
۱-    آزادی در انتخاب

دادن چند گزینه به افراد برای انتخاب از بین آن‌ها، نسبت به زمانی که هیچ گزینه ای پیش روی انها نمی‌گذارید، به آن‌ها حس آزادی بیشتری در انتخاب می‌دهد. سعی کنید گزینه‌هایی که پیشنهاد می‌دهید، موضوعات مختلف را پوشش بدهند تا بتوانید تمامی علایق افراد را پوشش بدهید و آن‌ها بتوانند حداقل یک گزینه را از بین گزینه‌های پیشنهادی انتخاب کنند. و از تصاویر مختلف برای جلب نظر آن‌ها استفاده کنید.

 

۲-    محدودیت در انتخاب

اگرچه دادن حق انتخاب بین گزینه‌های مختلف ضروری است اما تعداد این گزینه‌های نباید بسیار زیاد باشد چرا که ارائه دادن گزینه زیاد برای انتخاب افراد را گیج و از انتخاب دلسرد می‌کند. گزینه‌هایی که برای انتخاب ارائه می‌دهد بین ۲ الی ۶ عدد باشد.

 

۳-    تمایل به تصدیق

افراد تمایل بیشتری به شنیدن اطلاعاتی که منطبق بر باورهایشان است نسبت به انهایی که منطبق نیست، دارند. و مهم نیست این باورها تا چه حد درست و یا غلط هستند. محتویات خود را طوری منتشر کنید که خواننده بتواند مطابق با باورهای خود با آن ارتباط برقرار کند.

 

۴-    جلب توجه، علاقه مندی، نیاز، عمل

جلب توجه، علاقه مندی، نیاز، عمل توصیف کننده مراحل سپری شده در تکنیک جذب مشتری برای انجام عملیات خرید است.

–     جلب توجه: ابتدا با استفاده از اطلاعاتی که در مورد علاقه مندی های مشتریان خود دارید توجه آن‌ها را جلب کنید
–    علاقه مندی: زمانی که توجه آن‌ها را در اختیار داشتید آن‌ها را به سمت محصولات خود علاقه مند کنید
–    نیاز: گاهی اوقات لازم است برای جلب علاقه مندی مشتریان نیاز به محصولات خود را در آن‌ها ایجاد کنید و یا آن‌ها را متوجه کنید که به محصولات شکا نیار دارند
–    عمل: چس از انجام مراحل فوق، به احتمال زیاد کاربر عملیات خرید را انجام خواهد داد.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شش =