سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

آموزش تست ریسپانسیو بودن یک سایت

آیا می خواهید با یک ترفند ساده ریسپانسیو بودن سایت خود را تست کنید؟

شما با یک ترفند ساده می توانید در کمتر از ۵ ثانیه ریسپانسیو بودن سایت مورد نظر خود را تست کنید! قبل از بیان آموزش، باید بدانیم سایت ریسپانسیو چیست؟

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری، افراد زیادی برای وبگردی و بازدید از سایت‌های مختلف، از موبایل و تبلت استفاده می‌کنند. و حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که وقتی در حال مرور صفحات مختلف وب از طریق موبایل یا تبلت خود هستید، با مشکل عدم نمایش کامل محتوای بعضی صفحات، درجای خود قرار نگرفتن مطالب و تصاویر، نیاز به زوم کردن مداوم و یا استفاده از اسکرول افقی برای دیدن کامل مطالب، مواجه شوید. این‌ها همه به این دلیل است که آن سایت، ریسپانسیو (واکنش گرا) طراحی نشده وهمین امر باعث شد که نتوانید سایت را به خوبی ببینید و از آن استفاده کنید و یا برای استفاده از آن به زحمت بیفتید.

سایت ریسپانسیو سایتی است که برای سازگاری با صفحه نمایش‌های مختلف مثل گوشی‌های هوشمند، تبلت، لپ تاپ و… طراحی شده است. به این معنی که اگر طراحی سایت شما ریسپانسیو باشد، به علت شناور بودن اجزایش، قابلیت انعطاف دارد و درحالیکه عرض صفحه شما کم می‌شود، می‌توانید با استفاده از اسکرول عمودی تمام محتوای وب سایت را به خوبی مشاهده کنید. پس سایت ریسپانسیو در هر نمایشگری با هر ابعادی به خوبی قابل نمایش است.

پیش‌تر از این، برای رفع مشکل دیده نشدن سایت، از طراحی نسخه‌هایی برای موبایل استفاده می‌کردند که وقتی بازدیدکننده با موبایل وارد سایت می‌شد به آدرس دیگری منتقل می‌شد. این کار متحمل صرف هزینه و زمان زیادی است. درضمن با پیشرفت روزافزون تکنولوزی و ساخت دستگاه‌های هوشمند متنوع، این روش کاربرد خود را از دست داده است. (چرا؟)

چون برای نمایش سایت در هر دستگاه باید نسخه ای متناسب با همان دستگاه طراحی شود که این موضوع، علاوه بر زمان، هزینه بر خواهد بود و همچنین موجب کاهش رتبه شما در موتورهای جستجو نیز می‌شود.

باتوجه به اینکه طیف وسیعی از کاربران، برای وبگردی از موبایل و تبلت استفاده می‌کنند، اگر سایت شما ریسپانسیو طراحی نشده باشد، تعداد زیادی از بازدیدکنندگانتان را از دست می‌دهید. این درحالی است که بسیاری از رقبای شما از طراحی ریسپانسیو برای سایتشان استفاده کرده‌اند و به همین دلیل بازدیدکنندگان و بالطبع مشتریان بیشتری را جذب می‌کنند.

تست ریسپانسیو بودن یک سایت

ابتدا مرورگر موزیلا را باز کنید. سپس سایت مورد نظر را در مرورگر وارد کنید. پس از باز شدن سایت کلید های ترکیبی ctrl+shift+m را بر روی صفحه کلید همزمان فشار دهید تا نمایشگر رسپانسیو موزیلا شروع بکار کند. (به همین سادگی!) در این حالت شما می توانید سایت مورد نظر را در اندازه های پیشنهادی مشاهده کنید.

 

باتوجه به اینکه طیف وسیعی از کاربران، برای وبگردی از موبایل و تبلت استفاده می‌کنند، اگر سایت شما ریسپانسیو طراحی نشده باشد، تعداد زیادی از بازدیدکنندگانتان را از دست می‌دهید. این درحالی است که بسیاری از رقبای شما از طراحی سایت ریسپانسیو برای سایتشان استفاده کرده‌اند و به همین دلیل بازدیدکنندگان و بالطبع مشتریان بیشتری را جذب می‌کنند.

اگر می‌خواهید در این رقابت بازنده نباشید، مشتریانتان را از دست ندهید، و از سود بیشتری بهره مند شوید، تصمیمتان را برای داشتن یک وب سایت ریسپانسیو قطعی کنید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =