سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

10 توصیه برای بهینه سازی صفحه فرودی

وقتی صحبت از افزایش نرخ فروش می‌شود، افزایش ترافیک ورودی به وب سایت به عنوان یک راه حل مطرح می‌شود. اما در واقع این نقطه ابتدایی است. شما باید بتوانید پس از ورود افراد به سایت انها را از کاربران عادی به مشتریان خود تبدیل کنید. کلید اصلی برای این کار صفحات فروردی شماست، همان صفحاتی که مشتریان پس از کلیک بر روی تبلیغات شما با ان مواجه می‌شوند.

در زیر ۱۰ توصیه برای بهینه سازی این صفحات به شما می گوییم:

۱- قابلیت تطابق را بهبود ببخشید

قابلیت تطابق به این معناست که تطابق آنچه که شما در صفحات فرودی به کاربران پیشنهاد می‌دهید با آنچه که آنها انتظار دارند به آنها پیشنهاد داده شود. اطمینان حاصل کنید که آنچه در صفحات فروردی پیشنهاد می‌دهید مطابق نیازها و انتظارات مشتریان پس از کلیک بر روی تبلیغ شماست.

بسیاری از مالکان وب‌سایت از صفحه اصلی خود به عنوان صفحات فروردی استفاده می‌کنند. اما این کار اشتباه است! صفحه اصلی شما باید معرفی کننده کمپانی شما باشد و صفحات فرودی یک صفحه جدا با تمرکز بر انطباق با تبلیغات و منابع ترافیک باشند.

تبلیغاتی که کلمات کلیدی متعددی را هدف قرار می‌دهند می‌بایست صفحات فروردی جداگانه و مطابق با آن کلمات کلیدی داشته باشند. حتی می‌توانید ترافیک ورودی به سایت را بر اساس جنسیت تقسیم و هر یک را به صفحات فروردی جداگانه هدایت کنید.

۲- بر روی عناوین خود متمرکز شوید

عناوین اصلی‌ترین و تنها المان مهم در صفحات فروردی هستند. عناوین به کاربر اطمینان خاطر می‌دهد که به مکان درست آمده‌اند و انها را تشویق می‌کنند تا به خواندن ادامه دهند. می‌بایست پیشنهاد خود را مجدداً در عنوان مطرح کرده و جزییات دیگری به آن اضافه کنید.

۳- محتوای خود را آزمایش کنید

نیازهای مشتریان خود را شناسایی کرده و توضیح دهید کمپانی شما چطور می‌تواند این نیاز را برطرف کند. هیچ فرمول جادویی برای طراحی بی عیب و نقص وجود ندارد. شما می‌بایست انواع مختلف را امتحان کنید و ببینید کدامیک مورد پسند مشتریان شما واقع می‌شود. یک بار از ویدیو و تصویر به همراه متن و یک بار از متون ساده استفاده کنید. متون کوتاه و بلند را امتحان کنید. گاهی متون کوتاه بهتر هستند و گاهی برای متقاعد کردن مشتریان به خرید به متون طولانی‌تری نیاز دارید. هریک را بررسی کرده و آنچه را که برای تجارت شما بهتر عمل می‌کند استفاده کنید.

۴- موجب حواس پرتی مشتریان نشوید

اکثر کاربران نگاهی اجمالی از بالا به پایین سایت می‌اندازند و آن را به طور کامل نمی‌خوانند. اگر المان‌های زیاد با موضوعات متفاوت و گیج کننده استفاده کنید، سبب حواس پرتی مشتریان خواهید شد. یک دستور العل واضح تهیه کرده و از فرم‌ها و دکمه‌های مشخص استفاده کنید و تعداد انتخاب‌ها و تصمیمات را به حداقل برسانید.

۵- انجام عملیات خرید

یک دستور العمل واضح پیش روی مشتریان قرار داده و از ان ها بخواهید عملیات خرید را انجام دهند. تولید یک دستورالعمل بهینه نیاز به آزمون و خطا دارد. بنابراین از لغات، تصاویر و طراحی‌های مختلف برای این کار بهره بگیرید و ببینید کدامیک کارایی بیشتری دارد.

۶- تغییر پیشنهادات

ایجاد پیشنهاداتی که مقاومت مشتریان را بشکند برای ایشان ضروری است. اما گاهی لازم است در راستای تولید این پیشنهاد، چیزی را تغییر دهید و از روش‌های دیگر نیز بهره بگیرید. برای مثال می‌توانید قیمت و یا امکانات ارائه شده در پیشنهاد قبلی را بدون حذفان به پیشنهاد جدید با امکانات و قیمت جدید تغییر دهید. سعی کنید چند ویژگی رایگان برای استفاده در ازای خرید محصولات نیز پیشنهاد بدهید.

۷- محبوبیت اجتماعی

محبوبیت اجتماعی به مشتریان شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که افراد دیگر مانند آنها محصولات شما و خرید آن را ارزشمند تلقی می‌کنند. برای اثبات این محبوبیت‌ها به گواهی‌نامه، نظرات مثبت و داستان‌های موفق نیاز دارید.

۸- افزایش اعتبار اجتماعی

اینترنت و رسانه‌های اجتماعی پر از داستان‌هایی در مورد کلاه برداری‌های انجام شده و افرادی است که با وجود پرداخت پول، هیچ وقت سفارش خود را تحویل نگرفته‌اند!! افزایش اعتبار در اجتماع به مشتریان شما اطمینان خاطر می‌دهد که تجارت با شما امن و سالم است. برای این کار می‌توانید لیستی از مشتریان مهم و فعلی خود را در سایت قرار دهید.

۹- گارانتی

برای دادن اطمینان خاطر بیشتر به مشتریان خود جهت انجام خرید، به ان ها گارانتی بدهید. بعنوان مثال، یک آدرس معتبر در سایت قرار دهید و گارانتی کنید که مشتریان زمان مشخصی را بعنوان مهلت استفاده از محصول شما را دارند و در صورت عدم رضایت می‌توانند کالا را برگردانده و پول خود را پس بگیرند و مواردی از این دست.

۱۰- دلیلی برای انجام خرید در زمان معین به مشتریان بدهید

یکی از روش‌های ترغیب مشتریان به خرید در کمترین زمان ممکن پس از بازدید آنها از سایت، وجود یک زمان محدود و مشخص برای انجام خرید به همراه پیشنهادات ویژه برای خرید در این زمان محدود است. این پیشنهاد را برای مشتریان جالب و غیر قابل انکارکنید.

 منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 18 =