سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

4 نقشی که برای مراحل بعد طراحی سایت باید دید

در حال حاضر در دنیای طراحی سایت حرفه ای، دیگر سفارش طراحی سایت حرفه ای صرفا یک دغدغه نیست. عوامل زیادی در حرفه ای شدن طراحی سایت و مدیریت آن دخیل هستند. هرچه زمان جلوتر می رود موتور های جستجو به درک رفتار انسان ها بیشتر نزدیک میشوند و هر چه به این سو پیش میروند فریفتن آنها جهت گرفتن رتبه بهتر سخت تر میشود و گرفتن رتبه بهتر فقط در راستای داشتن تجربه کاربری خوب امکان پذیر است. در نتیجه سئو کاران باید ۴ نقش اساسی را بازی کنند: مدیر سایت، روزنامه نگار، مدیر رسانه های اجتماعی، تحلیل گر نرخ نبدیل کاربران. در این مقاله به توضیح هر یک می پردازم:

مدیر سایت
تنظیم کردن روند کاری وب سایت مطابق با موتور های جستجو تاثیر به سزایی در نتایج جستجو دارد و باید سنگ بنای هر استراتژی بهینه سازی موتور های جستجو باشد. این کار باید از ۴ زاویه سنجیده و عملی شود:
–     تگ ها ی متا: بهینه سازی تگ های عنوان، توصیفی، و تصاویر
–    رابط کاربری مناسب موبایل: وب سایت باید با استاندارد های نمایش در موبایل مطابقت داشته باشد
–    سرعت بازگذاری: بهینه سازی فاکتورهایی مانند جاوا اسکریچت و سلامتی سرور سایت برای بهینه سازی سرعت سایت
–    حجم کلمات کلیدی: قرار دادن کلمات کلیدی در تگ های متا، محتوا و url ها
کار کردن با این المان ها و مدیریت آنها یک مهارت اساس است که هر مدیر سایتی باید آنها را داشته باشد.

 

روزنامه نگار
سئو کاران باید محتوا جذاب و کاربر پسند تولید کنند که کاربران را تشویق به اقدام به عمل کردن کند.
بازاریابی محتوا می تواند به کسب رتبه بهتر در موترو های جستجو به شما کمک کند و هیچ کس بهتر از خود شما یعنی مالک سایت نمی تواند آن را انجام دهد.
اگر ما محتوای وب را با اهداف بازاریابی تولید می کنیم، هدف از مقایسه آن با روزنامه نگاری چیست؟
هدف از بازاریابی محتوا، توسعه دادن کسب و کار خود با استفاده از نوشتن در مورد محصولات و خدمات تان نیست. این نوع از محتوا ها نه کاربران را در سایت شما مشغول نگه می دارند و نه آنها را تشویق به بازدید دوباره از سایت شما می کنند و نه مشکلات آنها را حل می کنند.
در عوض، مالکان تجارت ها باید هم به عنوان منبع خبر و هم گزارش دهنده آن عمل کنند. پست های وبلاگ و مقالات و محتوا های خود را مطابق با نیاز های مشتریان بسازید و راه حلی برای نیاز های انها پیشنهاد دهید.

مدیر رسانه های اجتماعی

فعالیت های شما در رسانه های اجتماعی میتواند بر روی رتبه شما در موتور های جستجو موثر باشد.
بنا بر این فعالیت های مکرر و مستمر شما در رسانه های اجتماعی در افزایش جایگاه و محبوبیت شما در سانه های اجتماعی و موتوره ای جستجو موثر است. رسانه های اجتماعی یکی از منابع با پتانسیل بالا برای ساختن لینک است. بنا بر این می توان با فعالیت در این شبکه ها میزان لینک های داخلی به وب سایت خود و در نتیحه خوانده شدن مطالب را افزایش دهید. اولین قدم برای این کار جذب افرادی است که شما را دنبال کنند مشتاق شنیدن آنچه که به اشتراک می گذارید باشند.

 

تحلیل گر نرخ تبدیل کاربران

مهم نیست هدف سایت شما فروختن محصولاتو یا جمع اوری دنبال کنندگان ایمیل باشد شما باید اطلاعات مربط به وب سایت خود را آنالیز کنید. از گوگل آنالاتیک برای بررسی رفتار کاربران بر روی وب سایت خود استفاده کنید. آنها از چه صفحاتیاز وب سایت شما بیشتر بازدید میکنند؟ چه مدت زمان در وب سایت شما باقی می مانند؟ به طور متوسط از چند صفحه از وب سایت بازدید می کنند؟

برای مثال اگر به طور متوسط ۵۰% کاربران از صفحه تماس با ما شما بازیدی می کنند اما فقط ۵% این فرم را تکمیل می کنند این به منزله یک پرچم قرمز است. بنابراین باید داده های این صفحه را تغییر دهید و عرض ان را عوض کنید. تعداد سوالات پرسیده شده و یا نوع انها را تغییر دهید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + نوزده =