سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

6 دلیل مهم برای طراحی سایت نو در سال نو

اگر برای طراحی سایت در سال نو برنامه ندارید، آینده فروش شما در خطر است!

در حال حاضر اینترنت جزء جدایی ناپذیر از زندگی هر یک از ما شده است. این موضوع تاثیر بسزایی در تمامی مشاغل گذاشته است. هر چه شما در حوزه اینترنت قویتر ظاهر شوید امید به موفقیت شما در افزایش فروش بیشتر می شود.

اگر شما تا به امروز برای کسب و کار خود سایتی راه اندازی نکرده اید، می شود پیش بینی کرد که فروش بسیار کمتری نسبت به رقبای خود دارید که از سایت برای ارائه خدمات خود استفاده می کنند. به شما پیشنهاد می کنم مقاله وضعیت قرمز برای کسب و کارهای بدون وب سایت را مطالعه کنید.

اگر شما از آن دسته کسانی هستید که سایت دارید اما از زمان به روز رسانی محتوا و طراحی قالب سایت آن چند سالی می گذرد، پیش بینی کاهش بازدید کنندگان سایت شما بدیهی است . پیشنهاد می کنم که در ادامه ۶ دلیل مهم برای طراحی سایت نو در سال نو را مطالعه کنید:

۱.    سایز کوچک وب سایت

سایت هایی که در چند سال گذشته طراحی شده اند بنا به اندازه رزولیشن های مرسوم کوچکتر از ۱۶۰۰ پیکسل بوده اند. در حال حاضر اندازه استاندارد برای سایت ها برای نمایش مناسب در مانیتور بازدیدکنندگان ۱۶۰۰ پیکسل می باشد.
در صورتی که سایز سایت سایت شما کوچک باشد، محتوا برای کاربران به صورت ریز نمایش داده می شود و از بازدید از سایت شما برای کاربران خسته کننده می شود.

۲.    رعایت اصول بازاریابی اینترنتی

آیا سایت شما اطلاعات بازدید کنندگان سایت را ذخیره می کند؟
آیا شما در طی سال های گذشته توانسته اید نام ، ایمیل و شماره همراه بازدید کنندگان سایت را بدست آورید؟

هر وب سایتی با اطلاعات کاربران خود زنده و پویا است. در سایت های قدیمی معمولا به این نکته توجه نمی شده است و سایت صرفا به مانند یک کاتالوگ آنلاین فعالیت می کرده! لذا آینده خوبی برای اینگونه سایت ها نمی توان دید.

۳.    تصاویر کوچک

در گذشته به دلیل سرعت بار گذاری ، از تصاویر با سایز کوچک استفاده می شد .امروزه افراد به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند . تصاویر بزرگ و زیبا برای موفقیت سایت شما ضروری هستند . همچنین استفاده از اسلاید شو های زیبا نیز به این کار کمک زیادی می کند .

۴.    فاقد پیام های بازاریابی قوی

اینکه در مورد کسب و کار خودتان در سایت صحبت کنید، امری طبیعی است . پیام هایی در مورد اینکه  شما که هستید ، چه کاری انجام می دهید ، مکان شما کجاست ، و چرا یک مشتری باید شما را انتخاب کند .
در حال حاضر محتوای سایت شما نسبت به سه سال گذشته تغییر کرده است. سلایق مشتری هم در مطالعه مطالب سایت نسبت به گذشته تغییر نموده است. در گذشته استفاده از اینفوگراف و فیلم  در وب سایت بسیار کمتر دیده می شد. اما در حال حاضر وب سایت موفق در بازاریابی اینترنتی بیشتر از اینفوگراف و فیلم  استفاده می کنند.

۵.    طراحی سایت ضعیف و قدیمی

هر چه زمان جلوتر می رود طرح ها و محصولات قدیمی میشوندو سلایق مشتریان تغییر می کند و شما می بایست به دنبال به روز رسانی باشید. همیشه نو بودن و تازگی در ارائه خدمات و محصولات برای مشتریان جذاب است.

۶.    عدم امکان واکنش گرایی

وب سایت شما می بایست به صورت اتوماتیک مطابق با دستگاهی که از وب سایت دیدن می کند ، تغییر سایز بدهد .  به این امکان فوق واکنش گرایی یا ریسپانسیو می گویند.
در حال حاضر بیش از ۶۰%  استفاده کنندگان از اینترنت از موبایل و تبلت برای مرور سایت ها استفاده می کنند. اگر وب سایت شما  ریسپانسیو نباشد درصد زیادی از مشتریان را از دست خواهید داد.

به دلایل آمده خوب توجه کنید و برای فروش بیشتر خود در سال آینده، طراحی سایت حرفه ای را جدی بگیرید!

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =