سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

6 اشتباه بازاریابان تازه‌کار

۱- به “کمک کردن” بیشتر از “فروش” فکر کنید

صفحات خود را با کلماتی مانند “هم اکنون خرید کنید” پر نکنید!! این کلمات به سؤال خریداران مبنی بر علت خرید محصولات کمکی نخواهد کرد. خریداران معمولاً دوست دارند نظرات مثبت و منفی کاربران و دیگر خریداران را مبنی بر خرید یا عدم خرید این محصول بدانند. بنابراین شما می‌بایست به جای اینکه دائماً سعی کنید محصولی را بدون دادن دلیل لازم به آنها بفروشید، جای این افراد راهنما را برای آنها پر کرده و به آنها بگویید چرا باید این محصول را بخرند.

۲- مانند “مشتری” فکر کنید

هیچ چیز اعتماد مشتریان نسبت به شما را بیش از این خراب نمی‌کند که فکر کند پیشنهادات شما باعث انجام خریدهای اشتباه می‌شود و پولش به هدر خواهد رفت. بنابراین هنگامی که پیشنهادی به ایشان می‌دهید خود را به جای انها بگذارید، مانند ایشان فکر کنید و سپس پیشنهاد دهید!

۳- دنبال کردن لینک‌ها

اینکه مقدار فروش شما زیاد باشد خوب است اما خوب است بدانید لینک‌هایی که سبب آمدن خریداران به سمت محصولات شما شده است کدام یکی است و هر مشتری چگونه با محصول شما آشنا می‌شود؟ به این ترتیب می‌توانید روی لینک‌های بیشتری سرمایه‌گذاری کنید!

۴- مقایسه کنید

یکی از تاکتیک‌های فروش اینترنتی مقایسه کالای اصلی با چند کالای جانبی و قرار دادن آنها کنار هم و ویژگی‌های منحصر به فرد هر کدام در کنار هم است.

۵- از ادعای دروغین پرهیز کنید

به تعدد دیده‌ایم آگهی‌هایی با عناوینی چون “از این محصول استفاده کنید”، “تا یکشبه جوان شوید” و یا “با این روش می‌توانید یکشبه پولدار شوید” و مواردی از این دست از این ادعاهای دروغین پرهیز کنید و روراست باشید. آنچه را که واقعی است و همچنین تجربیات شخصی خود را بیان کنید.

۶- بر روی یک کار متمرکز شوید

برای بازاریابان تازه‌کار این مشکل بسیار رایج است. زمانی که بازاریاب تازه‌کاری مشغول کاری است، ممکن است توسط کارها و موضوعات دیگر تمرکز خود را از دست بدهد و یا با شنیدن روش و راهکار جدید به یک باره روشهای کاری خود را رها کند! توصیه ما به شما این است بر روی کارتان متمرکز شوید و اجازه ندهید عوامل دیگر تمرکز شما را سلب کند!

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هفده =