سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

7 تاکتیک منفی در سئو

سئو همانقدر که میتواند تکنیک مفیدی برای افزایش ترافیک سایت باشد و نرخ تبدیل بازدیدکنندگان سایت را به مشتریان یا کاربران همیشگی شما تبدیل کند، میتواند منفی باشد و بازدید از وبسایت شما را کاهش دهد. این امر تنها نیازمند این است که شما همیشه به روز باشید. اطلاعاتتان را درمورد سئو و روشهایی که بازدیدکننده بیشتری را به سوی وبسایت شما جذب کند به روز کنید. چه بسا موضوعاتی که در گذشته برای شما مفید و سودآور بوده اند، امروزه به ضرر شما تمام شوند! امروز به همین نکات منفی می پردازیم که دیگر قابل استفاده نیستند:

۱- لینک‌های بیش‌تر برای بدست آوردن رتبه بالاتر

در گذشته، تولید لینک‌های زیاد بدون در نظر گرفتن محتوای انها یکی از راه‌های افزایش سئو بود. تولید لینک‌های خارجی هنوز هم یکی از فاکتورهای مهم در سئو است. اما نحوه استفاده از این فاکتور با گذشته فرق کرده است. امروزه کیفیت لینک‌هایی که تولید می‌کنید معیار اصلی در افزایش رتبه شما می‌باشد نه تعداد آنها.

۲- پر کردن مطالب از کلمات کلیدی

در گذشته روش مرسوم بهینه سازی و سئو استفاده زیاد از کلمات کلیدی در متن‌های استفاده شده در سایت بود، اما امروزه بدست آوردن رتبه بالاتر به این فاکتور وایسته نیست. امروزه موتورهای جستجو کل سایت شما را بررسی کرده و با توجه به مضمون کلیان کلمات کلیدی مرتبط را بدان ربط می‌دهند. امروزه فاکتور اصلی این است که کاربران تجربه کاربری خوبی از سایت شما داشته باشند، به این ترتیب سایت شما نیز رتبه بالاتری در مورتور های جستجو کسب خواهد کرد.

۳- تمرکز کردن بر روی لینک خارجی و محتوا به عنوان تنها فاکتورهای مهم

حدود ۵ سال پیش، یک سایت می‌توانست با تمرکز بر روی لینکهای خارجی زیاد و محتوایی متوسط به سئوی خوبی دست یابد. اما امروزه وب‌سایت‌هایی رتبه بالا دارند که چهره اجتماعی محبوبی از آنها در سایت‌های اجتماعی جا افتاده است. بهتر است به این موضوع فکر کنید. این همان مکانیزمی است که هرچه در شبکه‌های احتماعی محبوب‌تر باشید، توجه بیشتری به سمت شما از طرف افراد مختلف جلب می‌شود و به این ترتیب لینک‌های خارجی بیشتری به سمت خود جلب می‌کنید و در نتیجه ترافیک بیشتری خواهید داشت.

۴- ایجاد صفحات زیاد برای رسیدن به ترافیک بیشتر

برخی از افراد فکر می‌کنند هرچه تعداد صفحات بیشتری داشته باشند، افراد بیشتری و در نتیجه ترافیک بیشتری به سمت سایت خود جلب می‌کنند. اما این دسته نیز مانندان دسته‌ای که فکر می‌کردند لینک‌های خارجی زیاد به سئوی آن‌ها کمک می‌کند، سخت در اشتباهند. بر خلاف این تصور محتوای صفحات است که به بدست آوردن یک رتبه بالا کمک می‌کند.

۵- داشتن رتبه بالاتر در نتایج جستجو برای بدست آوردن ترافیک بیشتر

تصور غلطی که وجود دارد این است که بسیاری از مردم فکر می‌کنند رتبه بالاتر در نتایج جستجو به معنای بدست آوردن ترافیک بیشتر به سمت سایت است. دلایل مختلفی نیز وجود دارد که چرا این موضوع صحیح نیست. این موضوع درست نیست چرا که شما برای رسیدن به رتبه بالا از استراتژی نامناسب و نامرتبط برای کلمات کلیدی استفاده کرده‌اید. و تگ توصیفی محتوای شما کاربران را برای کلیک بر روی سایت شما ترغیب نمی‌کند. می‌توانید برای حل این مشکل از google adwords استفاده کنید!

۶- پر کردن تگ‌های عنوان با کلمات کلیدی

پس از اعمال الگوریتم‌های گوگل نظیر پاندا، گوگل صریحاً اعلام کرد که سایت‌هایی را که بیش از حد از کلمات کلیدی و تگ‌های عنوان خود استفاده می‌کنند، جریمه خواهد کرد.

۷- قرار دادن عکس بدون استفاده از تگ alt

در گذشته استفاده از عکس‌ها بدون پر کردن تگ alt مرسوم بود. اما امروزه استفاده از عکس‌ها بدون نام گذاری آنها کار بیهوده‌ای است. چرا که موتورهای جستجو قادر به خواندن عکس‌ها نیستند و تنها می‌توانند متون را بخوانند. بنابراین تمامی عکس‌هایی که در سایت استفاده می‌کنید باید نام گذاری شده باشند تا بر روی سئوی شما تأثیر بگذارند.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =