سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

5 اشتباهی که در طراحی سایت مرتکب می شوید

در زمان سفارش طراحی سایت می بایست اطلاعات کافی قبل از هر اقدامی داشته باشید. در مقاله امروز می خواهم به اشتباهات رایجی از سمت مشتریان اشاره کنم که می تواند تجربه خیلی مفیدی برای شما در جهت سفارش طراحی سایت داشته باشد.

 

۱- هدف خود از طراحی سایت را مشخص نکرده اید

تمامی پروژ ها باید هدفدار باشند. طراحی سایت ریسپانسیو  یک هدف محسوب نمیشود و هدف آن چیزی است که سبب افزایش پیشرفت شما در یکی از این ۲ مورد شود:

– افزایش رتبه در نتایج جستجو

– افزایش نرخ بازدید های منجر به خرید

نرخ بازدید های منجربه خرید وب سایت خود را بسنجید و هدف خود را افزایش آن نرخ قرار دهید. نرخ بازدید های منجر به خرید تعداد کل خرید ها تقسیم بر ترافیک سایت است. برای مثال اگر ترافیک ماهیانه شما ۱۰۰۰ باشد و از این ۱۰۰۰ بازدید ۲۰ تا منجر به خرید شده باشد، نرخ بازدید های منجر به خرید برابر ۲% است. در پرپوزال خود مشخص کنید که می خواهید این نرخ به چه مقدار افزایش یابد.

 

۲- بودجه خود را مشخص نکرده اید

طراحی وب سایت می تواند ۱۰۰ هزار تومان و یا ۱۰ میلیون تومان تمام شود. اگر طراح سایت بداند شما چه بودجه ای در نظر گرفته اید، چه اهدافی مدنظرتان است، مطابق با نیاز شما سایت را طراحی می کند اما اگر از آن اطلاع نداشته باشد ممکن است یک سایت گران قیمت با ماژول هایی که شما شاید به آنها حتی نیازی نداشته باشید طراحی کند.

 

۳- متن پروپوزال شما نامناسب است

هنگامی که در حال نوشتن متن پرپوزال طراحی سایت هستید در نظر داشته باشید شما و شرکت طراحی سایت مایل به داشتن یک همکاری می باشید نه یک استخدام! بنابراین متن پروپوزال باید مناسب این نوع درخواست باشد و در آن ذکر کنید انجام پروژه مورد درخواست شما، می تواند همکاری خوبی برای دو طرف باشد و برای طرفین سود آوری به همراه خواهد داشت.

در متن درخواستی خود آنچه در ذهن دارید کامل بر روی کاغذ پیاده سازی کنید. حتی بدیهیات را که در آن به صورت ریز به ریز در آن درج کنید.

یک خاطره

خاطرم هست سه ال پیش یکی از شرکت های مطرح در حوزه گرمایشی ساختمان سفارش طراحی سایت دو زبانه را به ما داشت. پس از تحویل سایتف مدیر شرکت تماس گرفت و ابراز گله مندی از این موضوع کرد که وقتی محتوای سایت را در سایت به زبان فارسی قرار می دهیم ، سایت زبان انگلیسی را تولید نمی کند.

در حقیقت این مدیر بر این بوده که وقتی سایتی به صورت چند زبانه باشد خود سایت با داشتن یک زبان، زبان های دیگر سایت را به مانند مترجم گوگل خود به خود تولید می کند!

 

پس حتما پیشنهاد می کنم دقیقا آنچه که در ذهن خود دارید را به صورت کامل، شفاف و واضح در پرپوزال درج کنید.

 

۴- از شرکت طراح سایت در خواست نظر دهی نکرده اید!

متن پروپوزال شما باید به گونه ای باشد که شما علاوه بر اعلام در خواست خود و نیازمندی هایتان، از شرکت مورد نظر بخواهید نظر و پیشنهاداتشان را به شما اعلام کنند. این موضوع دو نکته مهم را برای شما محیا می کند:

–  می توانید با بدست آوردن نظر شرکت طراح سایت، تجارب و تبحر آنها را به خوبی محک بزنید و بهتر می توانید شرکت طراحی سایت خوب را پیدا کنید.

–  با بدست آوردن نظرات شرکت طراح سایت، ایده و اطلاعات بیشتری را بدست می آورید و با دید بهتر و مناسب تری کار سفارش طراحی سایت را پیگیری می کنید.

 

۵- سایت شامل دارای المان های درونی با ارزش نیست!

یک سایت باید استراتژی های بازاریابی را در درون خود داشته باشد و با هدف جذب ترافیک بیشتر برای وب سایت ساخته شده باشد. این استراتژی ها می تواند شامل وب سایتی با یک خبرنامه، یک صفحه فرودی، و استراتژی برای ترغیب مشتریان موجود بر روی سایت برای خرید باشد. این اهداف باید در پرپوزال ذکر شده و طراح با در نظر داشتن این موارد سایت را طراحی کند. پیشنهاد می کنم سعی کنید حتما سایت خود را با استراتژی بازاریابی اینترنتی راه اندازی کنید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =