چهارشنبه , ۱ آذر ۱۳۹۶

کار آفرینی اینترنتی چرا و چگونه ؟

 

همانطور که می دانید زندگی با وجود تکنولوژی های جدید هر روز ساده و ساده تر می شود. محصولات وخدمات نیز در بازار تجاری هرروزه ساده تر و راحت تر  وحتی بعضا به طور رایگان! به دست ما می رسند. کار آفرینان کسانی هستند که مسایل ومشکلات را به نحوی حل می کنند که به ذهن شما خطور نمی کند.   با افزایش فعالیت کارآفرینی اینترنتی ، کارافرینان سیستم های ارسال غذا، وبسایت های شبکه های اجتماعی ، محیط بازار آنلاین ، وبسایت های بازی و هر کاری که شما با تایپ سرانگشتی بتوانید انجام دهید را توسعه و بسط می دهند. این مساله باعث می شود از خودمان بپرسیم : اصلا چرا منزل را ترک کنم؟ می توانم غذا را درب منزل تحویل بگیرم…وسایل مورد نیازم را از امازون خریداری کنم ( در ایران دیجی کالا و تهران کالا وبسایت های سفارش محصولات متنوع هستند) لباس هایم برایم ارسال می شود و کارم را در منزل انجام می دهم ..- به نظر شما کارآفرینان انسان ها را تنبل کرده اند؟

اینترنت به انسان ها در جنبه های زیادی کمک کرده است. ما با افرادی که دوستشان داریم روزانه در ارتباط هستیم، تکالیف و مسئو لیت های روزانه ی خود را راحت تر انجام می دهیم. این روزها اینترنت به بخش لاینفک زندگی انسان ها وتجارت های بزرگ وکوچک  بدل شده است. بااین حجم بالای ترافیک در وب -از شبکه های اجتماعی بگیرید تا تجارت های آنلاین –نسل جدیدی از افراد تجاری در حال رشد هستند.

کار افرینان اینترنتی ( internet entrepreneur) کسانی هستند که به اینترنت از دیدگاه وسیع وقدرتمندی برای شروع تجارت و ایجاد بازار نگاه می کنند. کارآفرین اینترنت یک کارآفرین ، مالک ، بنیانگذار یا مدیر اینترنت است که با توجه به کسب و کارخویش از طریق ریسک / یا ابتکار  درآمد زایی می کند (ویکی پدیا) . این لیست شامل بنیان گذاران اینترنتی و مردمی است که که به دنبال کار آفرینی در مجموعه های خودهستند نه صرفا تجارت وخرید وفروش . چه این تجارت ارایه یک محصول عینی باشد چه خدمات مدرن نوآورانه ، کسی که بخواهد یک کار آفرین موفق اینترنتی باشد معمولا اصولی را رعایت می کند که ترکیبی از تکنولوژی های جدید با  یک شم تجاری کلاسیک قوی  است.

در ادامه به پنج اصل  عمده برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق ، می پردازیم :

۱) دریافت آموزش فنی و تجاری

(گذراندن دوره هایی در مدیریت و تجارت – گذراندن دوره های آموزشی درباره تکنولوژی –کاراموزی انجام دادن )

 

۲) ایجاد یک برنامه(plan) تجاری

(مشخص کردن نوع تجارت – انجام پژوهش های بازاری (market research)- طرح ریزی برنامه ی منسجم ، مشخص کردن سرمایه گذاران بالقوه ، پتانسیل ها وهزینه های ایجاد چنین تجارتی ، هزینه های تولید ومصرف و… – توجه به جزییات ، انتخاب شرکای معین )

 

۳) ثبت تجارت

( ثبت نام  آدرس و دامنه ی تجاری خود مثلا www.ewd.ir  – دریافت یک هاست وب – ثبت نام تجارت انلاین پس از گرفتن دامنه وهاست به اسم حقیقی یا حقوقی – ساختن وبسایت تخصصی خودتان باقرار دادن مطالب و راه اندازی آن –بررسی جزییات مربوط به مالیات)

 

۴) افزودن جلوه ها وامکانات  کاربر پسند(user-friendly) 

( افزودن آیکون کارت خرید به بخشی از صفحه ی اصلی سایت – انجام پژوهش و جستجو برای میزان  درآمد زایی آینده – توسعه امکانات هوشمند تلفن  های همراه)

 

۵) کنترل هزینه ها و درآمدهای مربوط به توسعه ی کار 

(دنبال کردن شیوه های تبلیغاتی مناسب: کدام کانال های اجتماعی برای شما درآمد زا تر هستند- استفاده از روش های آسان تبلیغاتی  – تبلیغات عینی داشته باشید نه صرفا اینترنتی ) به خاطر داشته باشید که برخی مشاغل ارتباط زیادی با اینترنت ندارند و صنف تجاری آن ها با تبلیغات حضوری وعینی بیشتر راغب می شود.)

 

اگر به دنبال کارآفرین شدن هستید، ابتدا پتانسیل های خود  را بررسی کنید . کسب درآمد در ابتدای کار راحت نیست. باید صبور باشید و از موانع کوچک وبزرگ نهراسید. همان طور که  “بیز استون ” یکی از بنیان گذاران توییتر گفته است : گذر زمان، پشتکار و ۱۰ سال تلاش به تدریج شما را به صورت یک موفقیت یک شبه جلوه می دهد !

 

درباره ی محمد رجبی

یک دیدگاه

  1. تبلیغات در گوگل

    ممنون از توضیحات کاملتون در مورد
    این سرویس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + یک =