سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

بهبود رتبه شما با گوگل وب مستر و Analatics

برای بهینه سازی در موتورهای جستجو هر دو ابزار گوگل وب مستر و Analatics توصیه می‌شوند. زمانی که یکبار تنظیمات لازم برای وب سایت خود را در این دو ابزار انجام دادید، این دو می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به شما نشان دهند کدامیک از صفحات در موتورهای جستجو به خوبی عمل می‌کنند. پس از آن می‌توانید آنچه از سئو و بهبود عملکرد وب سایت می دانید با استفاده از این دو ابزار پیاده کنید.

اتصال ابزارهای گوگل وب مستر و Analatics

زمانی که شما برای نخستین بار یک گزارش گروهی از بهینه سازی موتورهای جستجو دریافت می‌کنید، گوگل Analatics به شما لینکی در رابطه با یک اکانت در ابزارهای مدیریت وب سایت پیشنهاد می‌دهد. از قدم‌های پیشنهاد داده شده برای لینک دادن به اکانت پیروی کنید. ویژگی advertiser، گزارش‌های دموگرافیک و آنالیزهای درون صفحه‌ای را فعال کنید. زمانی که عمل لینک دادن انجام شد، حدود یک روز طول می‌کشد تا داده‌ها در جستجوهای Analatics، صفحات فرودی و گزارش‌های جغرافیایی نمایش داده شوند. گزارشات مربوط به جستجوها و صفحات فرودی اطلاعاتی مربوط به کلمات کلیدی که در سر تا سر وب جستجو می‌شوند و صفحاتی که به طور مکرر به کاربر نمایش داده می‌شوند در اختیار شما قرار می‌دهد. گزارشات مربوط به سئو نشان دهنده نحوه عملکرد شما در جستجوها می‌باشد و به شما نشان می‌دهد چطور می‌توانند نحوه نمایش صفحات خود را بهینه‌تر کنید.

گزارشات جستجوها

در گزارشات کلیدی ۴ عبارت کلیدی زیر بسیار مهم هستند.

– تاثیرگذاری: نشان دهنده تعداد دفعاتی که وب سایت شما برای یک جستجو داده شده به عنوان نتیجه جستجو نشان داده شده است. در تصویر بالا، جستجویی که سبب بیشترین تعداد نمایش وب سایت شده، نام بیمارستان است.

– کلیک‌ها: تعداد دفعاتی که افراد از صفحه نتایج جستجو بر روی سایت شما کلیک کرده‌اند

– موقعیت کلی: رتبه میانگین سایت شما در نتایج جستجو برای یک جستجو نشان داده شده را نمایش می‌دهد. در تصویر بالا، هر جستجو با رتبه میانگین ۱.۰ شامل نام بیمارستان بوده است.

– ctr: میزان تعدادکلیک ها به تعداد دفعات نمایش سایت به ازای جستجوهای داده شده

کلمات کلیدی که در تگ‌های متا و توصیفی از آنها استفاده کرده‌اید باید سبب افزایش تاثیرگذاری بشوند، در غیر این صورت آنها را تغییر دهید. در غیر این صورت مکان و مقدار استفاده از آنها را تغییر دهید.

گزارشات صفحات فرودی

المان‌هایی که در گزارشات جستجوها مشاهده می‌کردید، در این قسمت نیز وجود دارند. با این تفاوت که به جای عبارات جستجو، این گزارشات نحوه نمایش هر صفحه را به تنهایی در انتهای هر جستجو بررسی می‌کند. صفحه اصلی معمولاً در بالای لیست قرار دارد. می‌توانید این لیست را از جهات گوناگون مرتب کنید تا ببینید کدامیک بیشترین تعداد کلیک را داشته و کدامیک بیشترین میزان اشغال پذیری و یا کدامیک رتبه بهتری هنگام نمایش در نتایج جستجو به خود اختصاص داده است. در این بررسی‌ها ممکن است با موقعیت‌های گوناگون مواجه شوید:

– تأثیر گذاری زیاد، نرخ ctr بالا

در این موقعیت صفحات به طور مرتب در نتایج جستجو نمایش داده می‌شوند و کاربران نیز عمدتاً از طریق اصفحات نمایش جستجو، از ان بازدید می‌کنند. این صفحات نیاز به توجه زیادی دارند چرا که مخاطبان زیادی دارند. و این مخاطبان نیز سلیقه‌ها و اهداف گوناگون دارند. مطمئن شوید این صفحات از طراحی خوبی برخوردارند و به راحتی قابل دیدن و بررسی هستند.

– تاثیرگذاری پایین، نرخ ctr بالا

افراد کمی به دنبال یافتن نتایج جستجوی خود در این صفحات هستند، اما زمانی که این صفحات را در نتایج جستجو می‌بینند، مطمئن هستند این صفحات جواب سؤال انها را در بر دارد. این صفحات نیاز دارند بر روی میزان تأثیر گذاری خود کار کنند و نحوه دسترسی افراد به نیازها و در نتیجه به اتمام رساندن خواسته خود (برای مثال انجام خرید و یا دانلود موضوع مورد نظر و ….) را آسان‌تر کنند.

– تأثیر گذاری بالا، نرخ ctr پایین

در این موقعیت باید بر روی نحوه نمایش تگ‌های متا و توصیفی در صفحه نمایش نتایج جستجو کار کنید و آنها را تغییر دهید به این ترتیب میزان تأثیر گذاری شما افزایش خواهد یافت. به خاطر داشته باشید خوانایی را فدای استفاده بی رویه از کلمات کلیدی نکنید و از کلمات کلیدی به اندازه در تگ‌های توصیفی و متا استفاده کنید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 2 =