چهارشنبه , ۱ آذر ۱۳۹۶

10 مورد مهم قبل از نوشتن مقاله در بلاگ

۱- مشخص کنید چرا می‌خواهید بلاگ نویسی کنید؟!

اول از همه با یک دلیل مشخص در ذهن این کار را شروع کنید. در غیر این صورت پس از مدتی تمرکز کافی بر روی جلب توجه موتورهای جستجو به سمت بلاگ خود را از دست می‌دهید.

– برای تولید محتواهایی با مصداق توصیه‌ها و چگونگی انجام کارها

– به اشتراک گذاری اخبار کمپانی

– بیان افکار خود در حوزه مدیریت

اگر هدف شما استفاده از بلاگ برای اهداف بازاریابی است، محتواها را مطابق سلایق و نیازهای مشتریان و کاربرانتان تولید کنید.

 

 
۲- مشخص کنید چه مقدار مدیریت بر مطالب اعمال می‌کنید

بسیاری از بلاگ ها سیستمی برای نظر دهی کاربران در زیر هر پست در نظر می‌گیرند، اما ممکن است شرکت‌های تجاری کوچک با این کار موافق نباشند چرا که کاربران ممکن است عدم موافقت و رضایت خود با مطالب گفته شده در پست را اظهار کنند و آنها آمادگی و شرایط لازم برای مدیریت این نوع بحث‌ها را در زیر پست‌ها نداشته باشند. بنا براین سیستمی برای چک کردن کامنت ها و تأیید توسط آنها قبل از درج شدن به صورت عمومی اعمال می‌کنند.

انتخاب شیوه مورد نظر مدیریتی بر عهده شماست. اگر زمان و وقت کافی برای بررسی کامنت ها پس از انتشار هر پست و هم چنین دفتر تجاری کوچکی دارید، می‌توانید از روش دوم استفاده کنید.

 

 
۳- برآنچه که افراد در مورد شما و کمپانی شما می گویند نظارت کنید

کاربران و مشتریان در صفحات اجتماعی، سایت‌های رتبه دهی و نظر دهی و حتی در بلاگ های شخصی‌شان در مورد شرکت‌هایی که با انها کار کرده‌اند، نظر می‌دهند. به دلیل تأثیر زیادی که این نظر دهی‌ها بر روی محبوبیت و اعتبار شرکت شما دارد، لازم است که به این نظرات توجه کنید. اگر متوجه شدید هیچ کس در مورد شما و یا همکاری‌اش با شما صحبت نمی‌کند، بلاگ می‌تواند نقطه شروع خوبی باشد. همچنین بلاگ ها مکان مناسبی برای برخورد با این نظرات، تصحیح اشتباهاتتان و یا حتی عذر خواهی هستند.

 

 
۴- یک پلتفورم برای بلاگ خود در نظر بگیرید

سیستم‌های مدیریت محتوا بهترین راه برای مدیریت بلاگ ها و به روز رسانی آنهاست. بنابراین اگر تا به امروز از cms ها استفاده نمی‌کردید، وقتش رسیده که مدیریت بلاگ خود را به یکی از این cms ها تغییر دهید. برای تصمیم گیری در جهت انتخاب پلتفورم مناسب برای بلاگ خود، ابتدا باید هدف خود را از ایجاد بلاگ در نظر بگیرید. اگر هدف شما از ایجاد بلاگ گذاشتن اخبار مربوط به کمپانی شماست، این پلتفورم می‌تواند خود وب سایت شما باشد. اگر هدف شما منتقل کردن افکار مدیریتی‌تان است، می‌توانید از یک پلتفورم جداگانه برای این کار استفاده کنید.

 

 

۵- راهی برای بازاریابی بلاگ خود بیابید

یک بلاگ به عنوان مقر اصلی برای بازاریابی محتوایی که شما تولید می‌کنید، محسوب می‌شود. بنابراین راهی برای جلب توجه به سمت پست‌های خود و در نتیجه مخاطبان بیشتر بیابید. شبکه‌های اجتماعی مکان مناسبی برای یافتن مخاطبان واقعی و جلب توجه انها به سمت خواندن مطالب پست‌هاست. ایمیل‌ها هم می‌توانند راه حل خوبی تلقی شوند. هم چنین می‌توانید پست‌ها را به شکل اسلاید شو، ویدیو، کتاب اینترنتی و … منتشر کنید.

 

 

۶- لیستی از کلمات کلیدی تهیه کنید

با اینکه موتورهای جستجو همانند گذشته متکی بر کلمات کلیدی نیستند، این کلمات هم چنان نقش مهمی را در سئو ایفا می‌کنند. دانستن اینکه کاربران چه کلمات کلیدی برای پیدا کردن مطالب شما استفاده می‌کنند بسیار مهم است. این کلمات را بیابید و در پست‌های بعدی بلاگ خود از ان ها به مقدار مناسب استفاده کنید. اما در استفاده از انها زیاده روی نکنید.

 منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =