سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

4 دلیل مهم فروش اینترنتی ضعیف سایت ها

همه سفارش دهندگان طراحی سایت همیشه می خواهند که فروش خود را افزایش دهند. پس از طراحی سایت و کمی تبلیغ به انتظار افزایش درآمد منتظر تماس یا خرید ها از سایت می شوند. اما متاسفانه هیچ اتفاق مثبتی رخ نمی دهد! در این مقاله ۵ دلیل عدم موفقیت فروشگاه های اینترنتی در فروش را بیان می کنم:

 

۱. عدم اعتماد کاربران به سایت

یکی از دلایل اصلی عدم خرید کاربران از سایت ها عدم اعتماد به سایت شماست. موارد عدم اعتماد کاربران به سایت ها متعدد هستند و برای هر سایتی متفاوت است. برخی از موارد رایج عبارتند از:

 • گرافیک ضعیف صفحات سایت
 • نداشتن اطلاعات کامل و کافی برای محصول
 • مشخص نبودن شیوه خرید، پرداخت و تحویل محصول
 • پیچیدگی مراحل خرید
 • عدم مدارک تایید کننده فروشگاه شما مانند ای نماد و …

 

۲. طراحی سایت ضعیف

از عوامل مهم در کاهش فروش از طریق سایت طراحی سایت ضعیف از لحاظ گرافیکی و کارآیی می باشد. سایت های گرافیک ضعیفی دارند و یا اطلاعات در آن به صورت نامرتب دسته بندی شده است اعتماد را از کاربران جلب می کند. برخی از نواقص در طراحی سایت ضعیف عبارتند از:

 • چیدمان نامرتب صفحات و منو ها
 • گرافیک ضعیف سایت
 • سرعت لود بالای سایت
 • در دسترس نبودن همیشگی سایت
 • ریسپانسیو نبودن سایت
 • در دسترس نبودن منو های کاربردی مثل درباره ما و تماس با ما و …

 

۳. پویا نبودن سایت

اگر شما به یک مغازه پرفروش (مثلا مغازه پوشاک) که در محل عبور محله شماست دقت کنید، هر از چند گاهی ویترین محصولات مغازه خود را تغییر می دهد. اگر فروشنده این کار را نکنید، پس از مدتی محصولات او تکراری شده و دیگر جذابیتی برای کاربران ایجاد نمی کند. سات فروشگاهی نیز همین طور است. شما مدام می بایست صفحه اول خود را که پر بازدید ترین صفحه شمامی باشد با یک سری از محصولات جدید، اخبار، تصاویر اسلاید شو و … به روز کنید که کاربران را در هر ورود به سایت مشتاق شوند که همیشه از سایت شما بازدید کنند.

 

۴. عدم ارتباط با بازدید کنندگان سایت

سعی کنید اطلاعات بازدید کنندگان سایت را جمع آوری کنید. اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی ، ایمیل و شماره تلفن همراه ، اطلاعات ارزشمندی برای ارتباط بیشتر با کاربران سایت است. این کار بخشی از علم بازاریابی اینترنتی است. شما می توانید با ارائه یک محصول با ارزش رایگان به سادگی این اطلاعات را از کاربران خود جمع آوری نمایید. در مراحل بعدی شما بانک ارزشمندی از اطبلاعات کاربرانی دارید که می توانید آنها را درخرید از حالت بالقوه به حالت بالفعل تبدیل کنید.

 

منبع: طراحی سایت آسان

آموزش حاضر بنا به درخواست خانم آرام دانشور با پرسش سوال:

” سلام من یک سایت اینترنتی دارم فروشم خیلی کمه کلی هم هزینه کردم می شه لطف راهنمایی بکنید ممنون  ایننم آدرس سایتم البته تازه قالب شو عوض کردم  ”

از قسمت “از ما بپرسید…” تهیه شده است. (البته نام سایت جهت حفظ شرایط کاری سوال کننده از سوال حذف شده است.)

خانوم آرام دانشور سایت شما کامل بررسی شد. سایت شما با وردپرس راه اندازی شده است و دارای ضعف های قابل توجهی در برنامه نویسی قالب می باشد. لطفا نکات مطرح شده در این مقاله را کامل لحاظ کنید. مطمئن هستم پس از انجام نکات گفته شده از نتیجه کار شگفت زده می شوید!

 

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =