سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

تشخیص نمودار مناسب برای تولید محتوا

آنچه می توانید از نمودارها بدست آورید می تواند روی تجربه شما و اینکه چطور نرخ بازدید و یا نرخ ورودی را افزایش بدهید تاثیرگذار باشد. بدین منظور بهتر است نمودارهای مناسب با وضعیت خود و تولید محتواهایتان را بشناسید و پس از آن دست به کار شوید.

نمودار های ستونی

نمودار های ستونی برای بیان تفاوت ها و تمییز دادن بخش های مختلف و یا تفاوت بخش ها در طول زمان استفاده میشود . می توانید از این نمودار برای بررسی سود صفحات فروردی و یا مشتریان در زمان مشخص استفاده کنید.

نمودار میله ای افقی

این نمودار برای جلوگیری از بی نظمی و در هم ریختگی داده‌های طولانی مدت و یا هنگام مقایسه داده ها بیش از ۱۰ عدد استفاه میشود . این نوع از نمودار ها هم چنین برای تصویر سازی اعداد منفی نیز استفاده میشود.

نمودار خطی

نمودار های خطی روند و میزان پیشرفت را در طی زمان و دسته بندی های متفاوتی از داده ها را می تواند نمایش دهد. این نمودار را هنگامی که قصد تصویر سازی داده های متوالی را داریم استفاده میکنیم .

نمودارهای با دو محور y و یک محور x اشتراکی

این نمودار برای نمایش ۳ دسته داده که یکی از انها داده پیوسته و دیگری داده های دسته بندی شده در گروه های مختلف هستند استفاده میشود . از این نمودار برای تصویر سازی رابطه بین این ۳ داده و یا عدم ارتباط بین آنها استفاده میشود .

نمودارهای منطقه ای

نمودارهای منطقه ای در واقع همان نمودار خطی است اما فضای محصور بین محورx و y با خطوط که و رنگ های مختلف پر شده اند. این نمودار برای نمایش یک بخش از یک منطقه کلی مورد نظر مناسب است . برای مثال میتوان نمایش توزیع فروش هر فروشنده به میزان فروش سالیانه را در نظر گرفت.

نمودار میله ای پشته

این نمودار برای مقایسه آیتم های مختلف و ترکیب آنها در مقایسه با مابقی استفاده میشود .

نمودار های دایره ای

نمودار های دایره ای نشان دهنده اعداد ثابت و نقش هر دسته بندی در مقایسه با بقیه دسته بندی ها در ایفای یک نقش واحد استفاده میشود .در این نمودار اعداد به صورت درصد نمایش داده میشوند و جمع این درصد ها برابر با ۱۰۰ است.

نمودار پراکندگی

نمودار پراکندگی نشان دهنده رابطه بین دو متغیر و یا روند توزیع آنهاست. این نمودار زمانی استفاده میشود که نقطه های زیادی از تلاقی داده ها وجود دارد و می خواهیم تشابهات بین این نقاط را مشخص کنیم .

نمودار حبابی

نمودار حبابی مانند نمودار پراکندگی است و نمایانگر توزیع یا روابط است . و یک داده سوم نیز در این نمودار وجود دارد که با اندازه حباب ها و یا دایره ها نمایش داده میشود .

نمودار آبشاری

نمودار آبشاری نشان میدهد چطور یک متغیر ابتدایی تحت تاثیر متغیر های میانی قرار می گیرد و به متغیر نهایی تبدیل میشود . این نمودار برای ترکیب و مقایسه اعداد استفاده میشود . برای مثال ، از این نمودار برای نمایش تاثیر دپارتمان های مختلف بر روی در آمد کلی و نهایی یک کمپانی میتوان استفاده کرد .

نمودارهای هرمی

نمودار های هرمی برای نمایش قدم های پشت سر هم در طی تکمیل یک فرایند و نقش هر یک از آنها در این فرایند استفاده میشود . برای مثال ، می توان از این نمودار برای نمایش فرایند فروش و نرخ تبدیل در صفحات مختلف و یا قدم های مختلف استفاده کرد .

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =