سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

از چه شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی استفاده کنیم؟

قبل از انتخاب شبکه‌های اجتماعی، استراتژی حضور خود در این شبکه‌ها مشخص کنید. پس از مشخص کردن استراترژی تان، انتخاب شبکه اجتماعی مناسب با نیازهایتان آسان تر خواهد بود.
شبکه‌های اجتماعی برای جمع آوری طرفداران و ایجاد دوستی به کار می‌روند. و برای افزایش آگاهی افراد دیگر نسبت به برند شما و کارهای شما استفاده می‌شوند.

در زیر لیست سایت‌های شبکه اجتماعی آورده شده است:

 

Face book
فیسبوک بیش از ۱.۳ بیلیون کاربر فعال دارد. بنا بر این شاید فیسبوک یکی از سایت‌هایی باشد که بخواهید دران حضور داشته باشید. این سایت دایما رابط کاربری خود را عوض می‌کند و از تبلیغات زیادی در سایت خود استفاده می‌کند.
برای موفقیت در این وب سایت لازم است ۳ بار در روز و بیشتر از ۱ بار در هفته اکانت خود را بروز کنید تا نتایج مطلوب بگیرید

 

Flicker
یک سایت به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوها است. و عموماً توسط بلاگ نویسان برای آپلود و سپس استفاده از این تصاویر و ویدیو در جاهای دیگر استفاده می‌شود. این سایت توسط یاهو اداره می‌شود و بیش از ۸۷ میلیون کاربر دارد. نرم افزار جداگانه برای استفاده در دستگاه ههای موبایل دارد. بنا بر این که چه حجمی از تصاویر در اختیار داشته باشید می‌توانید تصیم بگیرید که در این سایت حضور داشته باشید یا نه. اگر تصاویر زیاد و با کیفیت در مورد شغل و حرفه خود دارید ممکن است این سایت و اینستاگرام و سایت شخصی شما مکان‌های مناسبی برای به اشتراک گذاری این تصاویر باشند

 

Google+
یک سایت شبکه اجتماعی متعلق به گوگل است که به همین خاطر بهت است در آن حضور داشته باشید. این شبکه بیش از ۵۴۰ میلیون کاربر فعال دارد و اکثر انها به دلیل ارتباطشان با این موتور جستجو و یا gmail در این شبکه عضو شده‌اند. صفحه شما در گوگل + و فعالیت شما در آن تأثیر به سزایی بر روی رتبه شما در موتورهای جستجو دارد. بنا بر این آن را نادیده نگیرید

 

Instagram
این شبکه یک سایت به اشتراک گذاری عکس و ویدیو مخصوص دستگا ها ی موبایل است و با ۳۰۰ میلیون کاربر فعال است و فقط با بهره گیری از نرم افزارهای جانبی می‌توانید در کامپیوتر هم از آن استفاده کنید. طول ویدیوهای موجود در این سایت به ۱۵ ثانیه محدود می‌شود. این سایت مکانی عالی برای اشتراک گذاری تصاویر است.

 

LinkedIn
این سایت یک سایت قدیمی در حووزه شبکه‌های اجتماعی است که در سال ۲۰۰۲ بنا شد. این سایت بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. این سایت اکثراً توسط حرفه ای‌ها استفاده می‌شود و مکان مناسبی برای استخدام واجدان شرایط در حوزه کاری‌تان است.
این شبکه مکانی است که می‌توانید با افراد حرفه ای و دارای مرتبه بالاتر در صنعت خود ارتباط برقرار کنید.

 

Pinterest
یک سایت شبکه اجتماعی است که در آن کاربران از تصاویر به همراه یک لینک که در آن گنجانده شده، یک بنر تولید می‌کنند. این سایت مکان مناسبی برای حضور تجارت‌ها در آن است و می‌توانند از خلاقیت زیادی در آن استفاده کنند. می‌توانید در این سایت درمورد اتفاقاتی که در صنعت شما قرار است بیفتد، صحبت کنید و نظر کاربران را به آن جلب کنید و یا داستان توسعه و ایجاد تجارت خود را بگویید و تمام این‌ها را به صورت کارت پستال نمایش دهید. کاربران آن چه که برای آن‌ها جذاب باشد در Board ویا تخته مخصوص به خودشان ذخیره می‌کنند. کاربران این سایت اکثراً خانم‌ها هستند.

Twitter
یک سایت کوچک بلاگ نویسی است که بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. هر بلاگی که نوشته می‌شود محدود به استفاده از تنها ۱۴۰ کاراکتر در آن هستید. کاربران توییتر اخبار لحظه ای از شرایط و موقعیتی که دران قرار دارند و تحت عنوان توییت در این سایت منتشر می‌کنند. ممکن است افراد کای برای اختصاص دادن به توییت گذاری در این سایت نداشته باشید اما سعی کنید یک نفر را به عنوان نایب برای حضور در این شبکه ااجتماعی از طرف تجارت خود قرار دهید و در زمان‌های مهم مانند سال تحویل و اعیداد و غیره در این شبکه توییت بگذارید. و سعی کنید افرادی که با شما یک علاقه مشترک دارند و یا شما را دنبال کرده‌اند ف دنبال کنید

 

YouTube
یوتیوب یک سایت بزرگ برای به اشتراک گذاری ویدیو است که توسط گوگل اداره می‌شود. به اشتراک گذاری ویدیوهای موجود در این سایت در سایت‌های دیگر بسیار اسان است. با داشتن یک اکانت حرفه ای می‌توانید ویدیوهای آپلود شده از طرف خود را برای مدت زمان بیشتری در این سایت نگه داری کنید و هم پنین این سایت نرم افزار پایه ای برای ویرایش ویدیو در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌بایست کانال اختصاصی برای خود در یوتیوب ایجاد کرده و ویدیوهای خود را در آنجا و هگی در یک مکان نگه داری و به اشتراک بگذارید.
منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 4 =