سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

چگونه از تبلیغات به نفع بازدهی بیشتر استفاده کنیم؟

سوالی که ذهن تمامی شرکت های رسانه ای را در سال ۲۰۱۶ مشغول کرده است وبسیاری ناشران به دنبال پاسخ گویی به آن هستند این است: ” باتوجه به افت ارزش تبلیغات سنتی، چگونه می توان به عنوان یک صنعت یا تجارت به رشد وبهره وری رسید؟”

این سوال براحتی قابل پاسخ گویی نیست . تمامی شرکت های رسانه ای در حال تلاش به پاسخ گویی این سوال هستند و  به دنبال منابع بازدهی (revenue source) بیشتر با زیست بوم های جداشده ی مخاطبین هستند .خوانندگان ارزشمند و متقاضی می توانند اهرم تبلیغ شما باشند.شرکت های رسانه های اکثرا در ابتدای شکل گیری وتوسعه ی خود هستنددر زیر نکاتی ارایه شده است که شرکتهای رسانه ای با اتکا برآنها در سال ۲۰۱۶ می توانند بازدهی بیشتری از تبلیغات خود داشته باشند.

۱) به مبلغان ومخاطبین انچه را بدهید که تشنه ی آن هستند: ارتباط ایمن ومنسجم

این کاری است که نیویورک تایمز سرمشق خود قرار داده است .این روزنامه وشبکه ی خبری اطلاعات خود را از استدیوی تی برند( که در عرض چند سال از یک تجارت کوچک به یک تجارت خلاق ونوآور تبدیل شده است) می گیرد . اما این استدیو چگونه کار می گند؟ ایتدا باید بدانید که این مجموعه نمونه پیشرفته تبلیغات سنتی است: این شرکت آزانسی داخلی بود که وظیفه ی تامین اطلاعات محتوایی برای شرکتهای بزرگ رابرعهده داشت. با توجه به تقاضای بالایی که برای محتوای برندینگ وجود داشت نیویورک تایمز تصمیم گرفت سریعا با تقاضای بازار هم طراز گردد واین آزانس را زیر مجموعه ی خود کرد.

۲) کشف نیروهای پنهانی که شما را از کسب درآمد باز می دارند.

مثال کاملا مشخصی از این دست وجود دارد : بلاکینگ تبلیغات

مطالعات در طی چند دهه یاخیر نشان داده است که مخاطبین هرچه بیشتر وبیشتر درحال نادیده گرفتن تبلیغات هستند. به مصاف پبشرفت تکنولوؤی ،مخاطبین وخوانندگان در دنیای دیجیتال بیشتر و بیشتر قادر به کنترل نوع محتوای دریافتی از رسانه ها هستند. به عنوان یک ناشر باید به آنها کمک کنید بفهمند دراین باران تبلیغاتی شدید ،چکونه به شما دسترسی پیدا کنند. آیا بنر تبلیغاتی شما مزاحم ودست وپاگیر است؟آیا پیامک های تبلیغاتی شما نامربوط است؟ بلاکینگ تبلیغات تقریبا مشکلی است که همه ی شرکتهای تبلیغاتی باآن مواحهه هستند.سعی کنید درباره انگیزه های پنهان مشتریان بیشتر بدانید وتبلیغاتتان را همسو وهم راستا با نیازهای آنها چیدمان کنید.

هنگامی که مخاطبان شما پیام شما را دوست داشته باشند بلاکینگ خود را غیرفعال می کنند. این ارزشمندترین سرمایه گذاری برای شما محسوب می شود.

۳) پکیج های خود را متنوع سازید.

راه های خلاقانه ای برای افزایش تنوع خدمات ومحصولات خود رایه دهید. به مقالات و وب سایت خود مراجعه کنید . نوع محصولات وخدمات رارایه شده در مجموعه ی  خود را با مخاطبینتان به اشتراک بگذارید وسعی کنید قالب های متنوعی برای کار خود ارایه دهید تا بتواانید برای اکثر سلایق نمونه کاری آماده داشته باشید. بهترین راه بررسی نمونه کارهای همتایان وسایر ناشران و انتخاب از بین مجموعه ی آنها برای کارخودتان است. محتوا ومخاطب بلوک های اصلی پکیج های شما هستند.

تبلیغات ممکن است راههای متفاوتی برای بروز داشته باشد. سعی کنید راه های منحصربفرد و مطمین را انتخاب کنید.پیشنهادهای شما همیشه باید ویژه باشند.

منبع انگلیسی : http://blog.hubspot.com/sales

 

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 5 =