سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

چگونه با نظرات منفی کاربران در سایت برخورد کنیم

مشتریان اغلب در هنگام تصصیم برای اقدام به خرید مثلا سفارش طراحی سایت حرفه ای، برروی نظرات بقیه کاربران اتکا می‌کنند. به همین دلیل است که دریافت نظرات مثبت در سایت‌ها دارای اهمیت است. از نظر یک مشتری، دریافت نظرات منفی سبب تأثیر منفی بر روی تجارت شما و کاهش رتبه شما در سایت‌های نظرات مشتریان می‌شود. هیچکس مایل نیست نظرمنفی دریافت کند، اما این اتفاق ممکن است بیفتد. در زیر به چند راهکار در هنگام وقوع این اتفاق می‌پردازم:
۱- پاسخ بی درنگ

پاسخ سریع به این نظرات سبب می‌شود که مشتری متوجه شود شما به نظرشان اهمیت می‌دهید و برای آن‌ها ارزش قائل می‌شوید و همچنین ممکن است سبب شود فردی که تجربه ناخوشایندی از کمپانی شما داشته، به شما یک شانس دوباره بدهد.

 
۲- به صورت آفلاین با آن‌ها ازتباط بر قرار کنید

با توجه به مشکل، ممکن است بهتر باشد به جای پاسخ عمومی به آن نظر منفی، با آن مشتری از طریق ایمیل و یا تلفن ارتباط بر قرار کنید.

 

۳- ادب را رعایت کنید

یک نظر منفی که به تندی بیان شده باشد ممکن خشم شما را بر انگیزد اما یک زمان کافی برای بررسی مشکل اختصاص دهید و پاسخ آن‌ها را با تشکر بدهید و بگویید که حاضر هستید برای رفع مشکل آن‌ها زمان بگذارید و از انها بخواهید با شما ارتباط برقرار کنند. و در بررسی‌های خود اگر دریافتید که حق با مشتری است، سعی کنید برای جبران مشکل به وجود آمده به آن‌ها وجهشان را برگردانده و یا در صورت عملی نبودن این امر، کوپن تخفیف برای انها قائل شوید.

 

۴- در خواست حذف نظر منفی را کنید

معمولاً سایت‌های نظر دهی امکان این کار را به شما نخواهند داد، اما در صورتی مه نظر داده شده را تهمت و افترا قلمداد کردید در خواست حذف آن را بدهبد.

 

۵- بر حضور آنلاین خود نظارت کنید

برای پاسخ به مشتریان باید در ابتدا بدانید که آن‌ها چه می گویند و در کجا آ را مطرح کرده‌اند. بنا بر این برای مشاهده و برسی این مورد می‌توانید از ابزارهای نظارت بر روی وب سایت مانند Social Mention, Reputology, ویا Review Trackers استفاده کنید.

 

۶-نظرات منفی را جدی بگیرید

در بیستر موقع نظرات منفی در راستای کاهش محبوبیت شما نیست. بلکه مشتریان این نظرات منفی را داده‌اند چراکه می‌خواستند نظر خود را از تجربه نا خوشایند خود بیان کنند. جدی گرفت این نظرات و بررسیان ها می‌تواند به پیشرفت شما کمک کند.

 

۷-مشتریان را برای نظر دهی حمایت و تشویق کنید

برای جبران نظرات منفی مشتریان را تشویق به نظر دهی کنید. در سایت و یا مغازه خود بر چسب‌هایی برای تشویق مشتریان به نظر دهی بر روی سایت‌هایی که مایل به بهبود جایگاه خود در آنها هستید، قرار دهید. این‌ها از جمله راه کارهایی است که برای تشویق مشتریان به نظر دهی می‌توانید انجام دهید.

 

۸-سعی کنید جنبه خوب نظرات منفی را ببینید

نظرات منفی می‌توانند سودمند باشند. اگز تمام نظرات در مورد شما خوب و مثبت باشند، مشتریان ممکن است به صحت و درستی آن شک کنند و گمان ببرند این نظرات ساختگی هستند. نظرات منفی می‌توانند به افزایش اعتماد مشتریان به مشاء کمک کنند.

 

۹- نظرات را با همکاران خود در میان بگذارید

نظرات مثبت و منفی داده شده توسط مشتریان را با همکاران خود در میان بگذارید. این کار سبب می‌شود از تکرار اشتباهات گذشته پرهیز شود و سبب می‌شود طرز فکر مشتری محور بین همکارانتان به وجود بیاید

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =