سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

چطور از دانسته های خود در تولید محتوا استفاده کنید

همیشه به مشتریانی که سفارش طراحی سایت می دهند می گویم که برای تولید محتوای سایت خود پس از طراحی سایت برنامه ریزی و هدفگذاری نمایید.

شما بیشتر از آنچه که فکر می کنید می دانید. ممکن است شما زمانی فوتبال بازی کرده باشید. شاید نتوانید به دیگران فوتبال یاد بدهید اما می توانید بر اساس دانسته های خود، به آنها بگویید چطور برنامه ورزشی خود را پیش ببرند و در مواجه با شکست چطور رفتار کنند و یا اصلا چطور متوجه شوند می توانند بازیکن خوبی در فوتبال باشند یا خیر. به اشتراک گذاری کارهایی که به خوبی از عهده آنها بر آمده اید و فرایندی که برای پیش بردن آن استفاده کرده اید و کارهایی که در انجام آنها موفق نبوده اید، راه خوبی برای جلب نظر کاربران است و را های زیادی برای تولید محتوا مفید و عملی بر اساس آنچه که می دانید وجود دارد.

 

بعضی از موفق ترین محتوا نویسان نیز همین کار را انجام میدهند. در این مقاله به شما سوال هایی که می توانید از خود بپرسید تا بر اساس دانسته های خود به ایده های جالب در تولید محتوا برسید، را مطرح میکنیم. و مثال های موفق محتواهایی که بر اساس هر سوال تولید شده را معرفی میکنیم.

 

۱-    شما کارهایی را انجام داده اید و یا انجام میدهید که به خوبی عمل میکند؟

کارهایی که انجام داده اید و در آنها موفقیت کسب کرده اید، پایه ای ترین روش در بازاریابی محتوا است. این همان روشی است که تبلیغات لاغری، بانک ها و … از آن استفاده می کنند. اساس این روش «من کار x را انجام دادم و نتیجه y را گرفتم» است.

چیزی که شما به احتمال زیاد انها را دست کم میگیرید، تعداد کارهایی ای است که در آنها موفق هستید. در زیر چند سوال فرعی برای کمک به شما جهت رسیدن به ایده برای نوشتن محتوا بر پایه موفقیت هایتان است.

 

۱-۱    هر روز از چه ابزارهایی برای انجام دادن کارتان استفاده می کنید؟

شما حتی فکرش را هم نمی کنید، اما ابزاری که شما برای انجام دادن کارتان از آنها استفاده میک نید و به موفقیت رسیده اید، مشخص کننده محصولات تست شده و مفید است که دیگران برای انجام دادن همان کاری که شما انجام می دهید به آن نیاز دارند. شما با به اشتراک گذاری آنها نه تنها به آنها محصولات و خدماتی که مفید هستند را به انها معرفی میکنید، بلکه به آنها می گویید از کدام ابزار استفاده نکنند. هم چنین می توانید مقالاتی تحت عنوان «چطور x را خرید / انتخاب کنیم» و در مورد فرایند انتخاب x و تصمیم گیری و ابزارهایی که در این فرایند از آنها استفاده کرده اید، صحبت کنید.

 

۱-۲    منبع کسب در آمد شما کجاست؟

اگر مقدار در آمد خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، مهر تاییدی که گفته های خود زهد اید چرا که در این صورت دیگران عملی بودن گفته های شما را با مدرک خواهند دید

 

۲-    شما چه چیز هایی یاد گرفته اید که دانستن آنها می تواند برای دیگران مفید باشد؟

به اشتراک گذاری مطلب در مورد آنچه که از اشتباهات خود یاد گرفته اید موضوع جالب برای نوشتن محتوا است. بسیاری از محتوا ها با جمله «آنچه که من از …» آموخته ام شروع میشود و پیرامون این موضوع صحبت میکند. اما شما باید خلاق باشید و در مورد چیز های مختلفی که از آن ها عبرت آموخته اید و و می تواند برای مشتریان جذاب باشد استفاده کنید.
–    از پولی که خرج کرده اید چه چیز یاد گرفتید (برای مثال پولی که برای بهینه سازی نرخ تبدیل کاربران به مشتریان خرج کرده اید)
–    چه چیزی از استخدام و مدیریت شغل های مختلف آموخته اید (برای مثال استخدام یک برنامه نویس و یا ضعف های مدیریتی که در مدیریت افراد زیر دست خود انجام داده اید)
–    چه چیزی از کار کردن با نوع مشخصی از افراد یاد گرفته اید (یک شخصیت خاص، یک قسم شخصیتی خاص و …)
–    چه چیزی از اانجام دادن یک کار خاص برای مدت زمان مشخص یاد گرفته اید (برای مثال آنچه که من از نوشتن ۲ مقاله در روز برای مدت ۲ سال یاد گرفتم)

 

۳-    چه اشتباهاتی مرتکب شده اید؟

همانند به اشتراک گذاری موفقیت هایتان، از به اشتراک گذاری شکست هایتان نیز می توانید مقالات مفیدی تولید کنید.

–    کارهایی که انجام داده اید که موفقیت آمیز نبوده اند
–    چیزهایی که در موردشان اشتباه فکر می کردید
–    چیزهایی که قبلا عملی بودند اما در حال حاضر دیگر عملی نیستند

 

۴-    شرکت شما چه اطلاعاتی دارد که میتواند برای مشتریان شما با ارزش تلقی شود؟

چیزهایی که می دانید و کارهایی که انجام داده اید، تنها چیز هایی نیستند که می دانید و از آنها می توانید استفاده کنید. محصولات و خدمات شما نیز چیزهای مفیدی می دانند. در اکثر مواقع با استفاده از اطلاعات و داده های مربوط به شرکت خود می توانید ترافیک زیادی به سمت وب سایت خود جلب کنید و لینک های زیادی جذب کنید چرا که مطالعات و بررسی های صنعت شما همیشه قابل به اشتراک گذاری و لینک دهی هستند. اما به غیر از این اینها پردازش داده های شما می تواند به تنهایی منبع خوبی برای تولید محتوا باشد.

 

۵-    چه چیزهایی سبب موفقیت مشتریان شما شده است که شما به انها پیوسته گوشزد کرده اید؟

برای رسیدن به ایده های جالب برای تولید محتوا می توانید به لیست ایمیل ها و یا موضوع مکلمات تلفنی خود با مشتریان مراجعه کنید و ببینید چه موضوعاتی بیشتر از همه مورد توجه انها بوده و در مورد چه موضوعاتی سوال داشته اند. این موضوعات می تواند برای کاربران دیگر نیز جذاب باشد.

تولید محتوا با موضوع مشخص برای مشکل مشخصمی تواند بسیار مفید باشد. برای مثال محتوایی با عنوان «من چگونه کار سئو سایت x را انجام میدادم». یا مقاله ای با عنوان: چطور از یک منشی مجازی برای آزاد کردن زمان بیشتر استفاده کنیم». یک سوال مرتبط با تخصص خود را انتخاب کنید و در قالب یک مقاله برای آن جواب بنویسید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 19 =