سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

با مشتریان وب‌سایت بسازیم نه برای آنها!

طراحی یک وبسایت برای افرادی که متقاضی هستند باید همراه با نظرات ایشان باشد و تغییرات نیز با آنها در میان گذاشته شود. همچنین باید خیلی از موارد را مد نظر طراحی قرار داد چرا که موارد زیادی می تواند در نوع طراحی قالب برای یک فرد موثر باشد. بسته به نوع کار شخص و انتظاراتی که از ایجاد یک وبسایت دارد باید در نظر داشت که در انتهای کار نیز باید به ساده ترین زبان ممکن کاربر را برای استفاده و بهره برداری راهنمایی کرد.

پیدا کردن نقطه معتدل در قدرت

اکثر طراحان جهان را حول محور فکری خود می‌بینند در حالی که گاهی لازم است به نظرات مشتریان نیز گوش کنیم و انها را در حین انجام کار مد نظر قرار بدهید. به سخن آنها گوش بدهید و ببینید سعی دارند چه مطلبی را به شما بیان کننند و دقیقاً به چه چیزی نیاز دارند؟

ما معمولاً سعی می‌کنیم تمام قدرت را به دست خود بکشیم چرا که فکر می‌کنیم دانش ما این اجازه را به ما می‌دهد که شخص دیگری را در تصمیم گیری دخالت ندهیم، اما گاهی لازم است این قدرت بین ما و مشتریان به طور مساوی تقسیم شود و به تعادل برسد!

با این کار رابطه بین خود و مشتریان را قوی‌تر کرده و با نیازهای آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

قابل دسترس باشید

ممکن است به عنوان یک طراح وب ندانید چطور باید با کسی که هیچ اطلاعی از کدهای طراحی و نرم افزارهای آن و پروسه ایجاد سایت ندارد ارتباط برقرار کنید. اما عدم برقراری ارتباط با با آنها سبب بد متوجه شدن ایشان و منجر به دوباره انجام دادن کارها می‌شود چرا که شما و ایشان منظور یکدیگر را درست متوجه نشده‌اید.. بنابراین سعی کنید در دسترس مشتریان باشید و به سؤال‌های انها پاسخ دهید و مطالب را که فکر می‌کنید لازم است بدانند به زبان ساده بیان کنید.

راهنمایی برای مسیر

پس از اتمام کار و در هنگام آموزش سیستم مدیریت محتوای سایت، یک راهنمای صبور برای مشتریان باشید. شما ممکن است پشت میز بنشینید و شروع به کلیک کردن بر روی قسمت‌های مختلف باشید و تخصصی صحبت کنید. اما باید توجه داشته باشید که می‌بایست هدایت مسیر را به دست مشتریان بسپارید و راهنمای صبوری برای آنها در طی مسیر باشید و بهشان اجازه بدهید خودشان قسمت‌های مختلف را امتحان کرده و سؤالات خود را از شما بپرسند.

گاهی اوقاات هنگامی که مشغله زیادی داریم ممکن است تنها هدف ما به پایان رساندن کار باشد و وقت زیادی برای مشتریان نگذاریم و نخواهیم زمان را با آنها سپری کنیم. اما انجام دادن این کارمی تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی روابط شما و مشتریان بگذارد و مطمئناً با اینکار هر دو احساس بهتری خواهی داشت.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + پنج =