سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

چگونه میزان تاثیر گذاری وب سایت را افزایش دهیم ؟

برای جذب کاربران به سمت سایت خود و برای تشویق آنها به خرید محصولات ، باید سایت جذاب و کاربر پسندی به آنها ارایه کنید. طراحی سایت شما رابطه مستقیمی با جذب مشتریان به سمت خرید محصولات شما دارد. اکثر سایت ها این اشتباه رایج را انجام می دهند که با استفاده از صفحات فرودی سعی در جذب مشتری دارند. این کار کاربر پسند نیست! بنابراین در ادامه این مطلب راهکار هایی برای افزایش میزان تاثیر گذاری سایت بر روی کاربران که منجر به خرید محصولات شما می شود را ارایه می دهم.

 

در طراحی سایت با کفش های مشتری راه بروید

برای طراحی ساختار اصلی وب سایت خود ، سعی کنید از دیدگاه و نقطه نظر مشتری نگاه کنید و از خود سوال کنید: آیا این طراحی و این ساختار برای وب سایت نظر مشتریان را به خود جلب می کند ؟

فرایند خرید مشتریان ، بیشتر از هر چیز به حس مثبت آنها و ازتباطی که با شما و وب سایتتان بر قرار می کنند بستگی دارد . شما باید برای آنها محیطی فراهم کنید که این حس مثبت به آنها دست بدهد  و تصمیم بگیرند برای رفع حس کنجکاوی خود روی تبلیغ شما کلیک کنند .

 

در طراحی سایت از زبان مشتری صحبت کنید

فاکتور بعدی که در وب سایت شما بسیار با اهمیت است متن صفحات وب سایت شماست . در نوشتن متون سعی کنید ابتدا مخاطبان خود را شناسایی کنید و سپس آنچه را که آنها مایل به شنیدن آن هستند بگویید و به عبارتی از زبان آنها صحبت کنید .
بررسی کنید مخاطبان شما بیشتر طرفدار چه نوع نگارشی هستند ؟ متونی که به طنز آغشته شده اند یا متونی که احساسات آنها را درگیر می کند یا متونی که در آن از بازی با کلمات استفاده شده است

 

در طراحی سایت  مشتریان خود را روانشناسی کنید

هر رنگ القا کننده یک احساس و ایده است . پس بهتر است در ابتدا کاربران خود را بسنجید  و سپس از رنگ هایی که برای آنها خوشایند تر است در طراحی وب سایت خود استفاده کنید . در طراحی وب سایت در هر صفحه هر بخش را به موضوع خاصی اختصاص دهید و بخش های مجزا را از یکدیگر جدا کنید . از قرار دادن بخش های مختلف به تعداد زیاد در یک صفحه خودداری کنید و برای تمییز دادن بخش های مختلف از فضاهای سفید استفاده کنید . از شکل های گرافیکی و عکس ها برای جلب نظر مشتریان استفاده کنید .

 

بخشنده باشید

کاربران را به بازدید و خرید  تشویق کنید . بخشنده باشید. با پیشنهاد امتحان مجانی نرم افزرای که می فروشید برای یک مدت زمان محدود یا پیشنهاد تخفیف در خرد در صورت ثبت نام در وب سایت یا کارهایی از این قبیل کاربران را بیشتر تشویق می کند تا مایل به خرید از شما باشند . بخشنده باشید تا نتیجه آن را ببینید .

 

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =