سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

ایجاد استراتژی مؤثر برای تولید محتوا

برای تولید استراتژی تولید محتوا هدف است. هدف از تولید محتوا چیست؟ دلایل تجاری برای تولید و نشر این محتوا چیست؟ برای این کار باید یک علامت سؤال بزرگ در ذهن خود ایجاد کنیم. قدم دوم، ایجاد سؤال “چگونه” در ذهن است. برای رسیدن از چرا به چگونه نیاز به یک استراتژی داریم.

لیست ابزارها و تکنولوژی‌ها

از چه ابزاری برای تولید به اشتراک گذاری ذخیره و نشر محتوا استفاده می‌کنید؟ از چه ابزاری برای بهینه سازی و اندازه گیری نحوه عملکرد آن استفاده می‌کنید؟ این لیست باید شامل ابزارهای ارزیابی وب و ارزیابی اجتماعی، نرم افزارهای سئو و بازاریابی باشد.

رسیدگی به محتوا

ارزیابی و رسیدگی به محتوا بسیار ضروری است. چرا که اگر شما ندانید کجا ایستاده‌اید، نمی‌توانید مسیر پیش روی خود را مجسم کنید. ارزیابی محتوا شامل بررسی‌های کمی و کیفی محتوای شماست.

برای بررسی و رسیدگی به محتوا باید تمام صفات و ویژگی‌ها از محور شما به صورت آنلاین، در وب سایتها و شبکه‌های اجتماعی بررسی شود. اما دسترسی به داده‌ها کافی نیست و باید به داده‌های یافته شده توسط ابزارهای ارزیابی مانند وب، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و … دسترسی داشته باشیم. هدف از بررسی محتوا و داده‌های بدست آمده از بررسی‌ها، پی بردن به این نکته است که آیا محتواها دیده و پیدا می‌شوند و آیا به اشتراک گذاشته می‌شوند یا خیر. در صورت عدم موفقیت محتوا در حضور این حوزه‌ها، یافتن شکاف‌ها و مشکلات و یافتن راه حل برای رفع آن‌ها می‌باشد.

مصاحبه با صاحب نظران

برای تولید استراتژی لازم است با ۱۰-۱۵ نفر در مورد نیازهای محتوا صحبت شود. هدفشان چیست؟ چه نیازهایی دارند؟ چه نظرات و ایده‌های فنی دارند؟ با آنکه مصاحبه با صاحب نظران یک راه دموکراتیک به نظرنمیرسد، اما پرسیدن نظر کاربران که به چه مواردی نیاز دارند و نظرات آنها در مورد محتوا نیز شنیدنی است. البته موارد دیگر برای تولید استراتژی بسته به اندازه، حوزه و اهداف محتوا هستند. اما هر ارگان که نیاز به استراتژی برای تولید محتوا دارد، می‌تواند با برداشتن این قدوم استراتژی محتوای خود را تولید کند.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =