چهارشنبه , ۱ آذر ۱۳۹۶

چطور وبلاگ را تبدیل به ماشین پول سازی کنیم

شاید باور نکنید اما یکی از قسمت های مهم سایت برای افزایش فروش اینترنتی از سایت، قسمت وبلاگ سایت شما می باشد. هر چه محتوای وبلاگ سایت که می تواند شامل مقالات، اخبار، آموزش ها و … باشد قوی باشد، شما می توانید به افزایش فروش خود امیدوار تر باشید. در این مقاله در ۶ نکته ساده به شما آموزش می دهم که وبلاگ چگونه می تواند باعث افزایش فروش وب سایت شما شود؟!

۱-    با نمایش هویت خود، نرخ تبدیل بیشتری بدست آورید

یکی از مزایای بلاگ ها، امکان نمایش هویت خود به صورت فردی و دادن صورت انسانی به شرکت خود است. با این کار خواهید دید نرخ تبدیل در بلاگ افزایش خواهد یافت. سعی کنید در مقالات اسم و تصویر خود را قرار  دهید. چند خطی به صورت خلاصه خودتان را توصیف کنید. این موضوع بین شما و کاربرانتان حس صمیمت با شما را ایجاد می کند.

 

۲-    به طور مرتب در مورد کارهای خود مطلب بگذارید

اگر از آن دسته کمپانی‌هایی هستید که در محل‌های متعددی دفتر فروش دارید و یا با افراد مختلف در مکان‌های مختلف همکاری دارید، در مورد کارهایی که انجام داده‌اید در بلاگ مطلب بنویسید. برای مثال مطلب با عبارت «دفتر طراحی سایت جدید ما در شیراز» در گوگل رتبه بندی می‌شود و به مرور زمان از طرف افرادی که عبارت دفتر کار طراحی سایت در شیراز را جستجو می‌کنند، ترافیک دریافت خواهید کرد.

 

۳-    از تصاویر با کیفیت استفاده کنید

وجود نصاویر با کیفیت در بلاگ سبب می‌شود بلاگ شما حرفه ای به نظر بیاید.
استفاده از تصاویر با کیفیت از محصولات و برند شما می‌تواند به افزایش فروش شما کمک کند مخصوصاً اگر در حال فروش محصولات گران بها به مشتریان هستید، استفاده از تصاویر با کیفیت بسیار مؤثر است.

 

۴-    در رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشید

زمان مناسبی را برای ارسال مطلب بر روی صفحات رسانه‌های اجتماعی که در آن حضور دارید، اختصاص دهید. در حال حاضر رسانه های اجتماعی و موبایلی اقبال فراوانی در میان کاربران دارند.

 

۵-    دنبال کنندگان ایمیل را به سمت بلاگ خود هدایت کنید

در هفته یک و یا ۲ ایمیل به لیست دنبال کنندگان خود که ایمیل‌های انها را دارید، ایمیل بزنید و انها را از تغییرات موجود در بلاگ مطلع کنید و آن‌ها را به خواندن مطالب جدید بلاگ تشویق کنید.

 

۶-    از قرار دادن پیشنهادهای زیاد پیش روی مشتری خود داری کنید

سعی کنید در میان محتوای وبلاگ خود به کاربران یک پیشنهاد مناسب برای خرید محصول مرتبط با مقاله مطالعاتی بدهید! البته دقت کنید که هرچه تعداد پیشنهادهایی که پیش روی مشتری قرار می‌دهید بیشتر باشد آن‌ها بیشتر در انتخاب سردرگم می‌شوند و احتمال انجام دادن یکی از خواسته‌های پیشنهادی شما به آنها کاهش می‌یابد. بنابراین قرار دادن المان‌هایی مانند لینک‌های زیاد، نوارهای کناری، و انتخاب‌های زیاد پیش روی مشتریان خود داری کنید و انجام عملیات خرید را برای آن‌ها اسان کنید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سیزده =