سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

دریافت نتیجه بهتر با سه فیلتر در گوگل انالاتیک

گوگل آنالاتیک تا میزانی می‌تواند دقیق و درست باشد که شما آن را تنظیم کنید! پس از آنکه گوگل انالاتیک را نصب کردید می‌توانید بر مبنای نتایج آن بازاریابی کنید! سه فیلتری که در زیر معرفی می‌کنیم برای افزایش میزان درستی داده‌های بدست آمده از گوگل انالاتیک استفاده می‌شود.

۱ – ساخت فیلتر جدید

برای ساخت فیلتر جدید باید Edit permission داشته باشید. فیلترها به اولویت ساخت، نمایش داده می‌شوند. بنا براین اگر فیلتری را از قبل ساخته‌اید، برای اعمال فیلتر جدید باید آن را بالاتر از بقیه فیلترها قرار دهید.

۱- وارد اکانت گوگل انالاتیک خود شوید

۲- از بالای صفحه تب ادکین را انتخاب کنید و به اکانتی که می‌خواهید فیلتر را در آن بسازید، بروید

۳- در ستون اکانت ها بر روی “همه فیلترها” کلیک کنید

۴- بر روی “فیلتر جدید” کلیک کنید

۵- نامی برای فیلتر وارد کنید

فیلتر ۱- امتناع از ورود ترافیک‌های داخلی

اگر داده‌های گوگل انالاتیک را بررسی کنید، می‌بینید که حجم زیادی از ترافیک نمایش داده شده، مربوط به آدرس Ip شما می‌باشد و این موضوع بر روی نتایج بدست آمده از آنالاتیک تأثیر گذار هستند. برای ممانعت از ورود ترافیک مربوط به ip خود به آمارگیری ترافیک سایت می‌بایست آدرس ip خود را بدهید.

قدم اول: به آدرس زیر بروید:
Predefined > Exclude > traffic from the IP addresses > that contain

الگوی ip در فیلتر: اگر آدرس ip به صورت ۷۴.۱۲۵.۱۹.۱۰۳ بود می‌بایست آنرا به صورت ۷۴\.۱۲۵\.۱۹\.۱۰۳ وارد کنید. و اگر رنج ip بین ۱۷۶.۱۶۸.۱.۱-۲۵ و ۱۰.۰.۰.۱-۱۴ بود به صورت

^۱۷۶\.۱۶۸\.۱\. ([۱-۹]|۱[۰-۹]|۲[۰-۵])$|^۱۰\.۰\.۰\. ([۱-۹]|۱[۰-۴])$ وارد کنید.

قدم دوم:

از قسمت Apply Filter to Views list محیطی را که می‌خواهید فیلتر بر رویان انجام شود انتخاب و بر روی “اضافه کردن” کلیک کنید و گزینه “ذخیره” را بزنید.

فیلتر ۲- حروف کوچک نام میزبان وب

نام میزبان وب آدرسی است که کدهای دنبال‌کننده گوگل آنالاتیک نمایش می‌دهد و حداقل یک بار از زمانی کهان را انتخاب کرده‌اید دیده شده است. اگر گزارشات خود را بر مبنای نام میزبان وب جستجو کنید، می‌بینید نامان را با حروف بزرگ و کوچک به طور مختلف می‌بینید که می‌تواند سبب سردرگمی شود. گوگل آنالاتیک به حروف بزرگ و کوچک حساس است. بنابراین تمامی آدرس‌ها با حروف یکسان اما کوچک و بزرگ را جداگانه ذخیره می‌کند. می‌توانید از این فیلتر برای تبدیل آدرس‌هایی مانند “/Thankyou.html” و “/ThankYou.html” به یک آدرس واحد مانند “/thankyou.html.” استفاده کنید.

قدم اول: Custom filter را انتخاب کنید.

قدم دوم: Lowercase” ” و “Filter Field” > “Hostname”را انتخاب کنید.

قدم سوم: از قسمت Apply Filter to Views list آن محیطی که می‌خواهید بر روی آن فیلتر انجام شود انتخاب کنید. و بر روی “اضافه کردن” کلیک کنید و گزینه ذخیره را بزنید.

فیلتر ۳- فقط شامل دامنه شما باشد

گاهی اوقات به دلیل کش های سرور و یا داشتن کدهای دنبال کننده، کپی و پیست‌ها در سایت‌های دیگر، خواسته یا نا خواسته، به فیلتری که فقط شامل وب سایت خودتان باشد نیاز دارید.

قدم اول: Custom filter را انتخاب کنید.

قدم دوم: “include” و “Filter Field” > “Hostname” را انتخاب کنید.

قدم سوم: الگوی فیلتر: mycompany\.com$

قدم چهارم: از قسمت Apply Filter to Views list محیطی را که می‌خواهید فیلتر بر رویان انجام شود انتخاب و بر روی “اضافه کردن” کلیک کنید و گزینه “ذخیره” را بزنید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 17 =