سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

9 واقعیتی که برای طراحی سایت مشتریان باید بدانید

هر طراحی سایتی به دنبال جذب پروژه های سفارش طراحی سایت بیشتر مشتریان است.در این آموزش می خواهم ۹ نکته کلیدی که هر طراح سایتی برای موفقیت باید آنها را بداند را به شما می گویم:

۱. مشتریان نسبت به طراحی سایت آشنا نیستند
بعضی از مشتری ها می دانند چه می خواهند و برای طراحی سایت از شما چیزی را انتظاری دارند. برعکس بعضی از مشتریان چیزی در ذهن ندارند. بعضی ها از شما می خواهند تا با طراحی سایت شغلشان را حرفه ای نشان دهید. در کل تمام مشتریان می خواهند سایتشان منحصر به فرد باشد و برای آنها یک فرصت جدیدی برای فروش بیشتر و رونق کسب و کار آنها ایجاد کنید.

سعی کنید با مشتریان طراحی سایت خود جلساتی را دایر کنید و بیشتر آنها را راهنمایی کنید. آنها را در مسیر سفارش طراحی سایت کمک کنید و در پیاده سازی آنچه که در ذهن خود از سایت مورد علاقه شان دارند کمک کنید.
۲. در طراحی سایت انتقاد پذیر باشید
ارتباط درست با مشتریان بسیار مهم است و باعث حفظ پروژه های در حال انجام و رفع اشتباهات کار و جلوگیری از انجام کارهای غیر ضروری  خواهد شد. پس باید بدانید مشتری چه می خواهد و چه انتظاری دارد که برای این کار می تواند با پرسیدن سوالات مناسب از مشتری به یک نقطه نظر مشترک با او برسید. اگر نسبت به طراحی سایت شما انتقادی دارند، آنها را در صورت استاندارد بودن بپذیرید و در غیر این صورت سعی کنید نظر تخصصی خود را به زبان ساده بیان کنید و در نهایت انتخاب را به عهده آنها بگذارید.

 

۳. مشتریان نمی دانند کدام طراحی سایت برایشان بهتر است
بعضی از مشتریان که دارای معلومات طراحی سایت هستند از شما یک طراحی خاص و ویژه ای می خواهند که شاید برای تجارت آنها مفید نباشد. شما با پیشنهادات خود باید آنها را به سمت درست هدایت کنید. همیشه سعی بر این داشته باشید که پروژه طراحی سایت مشتریان را پروژه خود بدانید و تمام خواسته های آنها را بر اساس تجارب خود با هدف رونق کسب و کار آنها بسنجید و سپس اقدام به طراحی سایت کنید.

 

۴. در طراحی سایت نظر مشتری در اولویت قرارداد
رضایت مشتری مهمترین بخش برای خدماتی است که شما ارائه می دهید. حتی اگر مشتری سایتی با المانهایی خواست که از نظر شما اشتباه است اگر با توضیحات شما قانع نشد درنهایت باید سایتی را طراحی کنید که او می خواهد.

۵.در طراحی سایت رضایت مشتری موجب رونق کار شما می شود
وقتی یک مشتری از طراحی سایت و خدماتی که شما ارائه می دهید راضی باشد شما را به دوستان خود نیز معرفی می کند و این راهی است برای رونق کار شما که در هزینه برای تبلیغات نیز صرفه جویی می شود.

 

۶. سفارش طراحی سایت را به عنوان تجربه به کار نگاه کنید
هر پروژه ای می تواند برای شما فرصتی باشد برای کسب تجربه و بالا بردن مهارتهای شما باشد. اینگونه شما می توانید طراح بهتری شوید و با سرعت توانایی های جدیدی را به دست آورید. پس سعی کنید در هر سفارش طراحی سایت خلاقیت داشته باشید و از دانش خود را افزایش دهید و از آخرین تکنولوژی های روز استفاده کنید.

 

۷. وقت شما ارزشمند است
برای وقت خود احترام قائل باشد. احترام گذاشتن به وقت می تواند شامل برآورد کردن بخشی از هزینه ها قبل از انجام یک کار باشد.  البته این موضوع می تواند باعث از دست دادن برخی از مشتریان شود اما در نظر داشته باشید مشتریانی که برای وقت شما ارزش قائلند درواقع برای پرداخت هزینه به شما متعهد می باشند.

 

۸. هر پروژه طراحی سایت ارزش انجام دادن ندارد
گاهی برخی از طراحی سایت ها بیشتر از آنکه برای شما باعث کسب درآمد و افزایش تجربه شما شود وقت شما را تلف می کند. یاد بگیرید به این گونه پروژه ها نه بگویید.

 

۹.    تحلیل و اولویت بندی دو کلید اساسی
صرف نظر از اینکه شما یک پروژه بزرگ یا چند پروژه کوچک در دست دارید باید بتوانید آنها را به درستی سازماندهی و مدیریت کنید.اولویت بندی میتواند برای صرفه جویی در وقت شما بسیار مهم باشد. در واقع وقتی شما پروژه ای را قبول می کنید باید بدانید درعوض چه فرصتهایی را ممکن است از دست بدهید. پس در انتخاب پروژه طراحی سایت بسیار دقت کنید.

منبع: طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =