سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶

9 تغییر برای تحول استراتژی سئو

۱- به مخاطبان بیشتر توجه کنید

در گذشته سئو به دستکاری داده‌ها و کلمات جهت گرفتن رتبه بهتر در موتورهای جستجو محدود می‌شد. اما امروزه سئو به کیفیت توجه دارد نه به کمیت. بنابراین تمامی استرتژی سئو باید بر روی نیازهای مخاطبان متمرکز شود و اینکه چطور کاربران را برای مدت زمان بیشتری بر روی سایت نگه داریم.

۲- بهینه سازی سایت برای دستگاههای موبایل

گوگل اخیراً در نمایش نتایج جستجو در دستگاه‌های موبایل، تغییری داده است و یک دکمه در کنار سایت‌هایی که برای دستگاه‌های موبایل بهینه شده‌اند، قرارداده است. داشتن این آیکون در کنار نام سایت در نتایج جستجو نرخ تبدیل را افزایش می‌دهد. بنابراین اگر به این موضوع علاقه دارید، سایت خود را برای دستگاه موبایل نیز بهینه کنید.

۳- عواملی را که بر روی سئو تأثیر منفی دارند، شناسایی کنید

با وجود الگوریتم‌های جریمه کننده، که منتظر بازخوردهای منفی از وب سایت شما جهت جریمه کردن شما می‌باشند، دایما لینک‌های خارجی خود را چک کنید و از خراب نبودن آنها اطمینان حاصل کنید. می‌توانید نحوه عملکرد وب‌سایت را در analatyc دائماً بررسی کنید.

۴- گوگل پلاس

اگر یک تجارت محلی دارید، داشتن یک وب سایت به تنهایی به رتبه بهینه در مورتورهای جستجو کمک نخواهد کرد. اگر می‌خواهید رتبه خوب در موتورهای جستجو داشته باشید، می‌بایست صفجه ای مرتبط با تجارت خود در گوگل پلاس داشته و دایما آن را به روز و بهینه کنید. مانند صفحه وب سایت خود با ان برخورد کرده و تکنیک‌های بازاریابی محتوا را در آن اعمال کنید.

۵- بهینه سازی تجربه کاربر از سایت

پس از آنکه لینک‌ها، عناوین و محتوا را در راستای اهداف سئو به خوبی پوشش دادید باید چه کاری انجام دهید؟ تجربه کاربری سایت را افزایش دهید. گوگل به دنبال فاکتورهای با کیفیت است، مطمئن شوید تجربه کاربری سایت شما، خلاف این را نشان نمی‌دهد.

۶- بهینه سازی برای عبارات جستجو شده در موتورهای جستجو

سعی کنید سایت را برای تمامی عبارات جستجو شده در مورد صنعت خود بهینه سازی کرده و آن را پوشش دهید.

۷- داستان سرایی

داستان سرایی به شیوه هنرمندانه، نقش به سزایی در سئو ایفا می‌کند. امروزه داستان سرایی هنرمندانه تنها راهی است که می‌توان در مقایسه با دیگران دیده شد و محبوبیت کسب کرد. بنابراین استفاده از افراد متخصص برای نوشتن مطالب منطبق با این ویژگی می‌تواند به کسب جایگاه بهتر در موتورهای جستجو و در امان ماندن از جریمه‌ها کمک کند.

۸- جریمه‌ها

تحقیقات روی ۵۰۰۰ سایت نشان داده است که شما می‌توانید با عوامل درونی و بیرونی از سایت که ممکن است از انها اطلاعی نداشته باشید، جریمه شوید. بنابراین بادقت تر کیفیت محتواهایی vh که در گوگل شاخص بندی می‌کنید، بررسی کنید. محتواهای یکسان را حذف کرده و رابط کاربری خود را بهینه و اطمینان حاصل کنید که تمام لینک‌های خارجی و داخلی و المان‌های دیگر را بررسی کرده و انهایی را که موجب ضعف شما می‌شوند، حذف می‌کنید.

۹- پیش بینی

کلید موفقیت در سئو، ضبط تلاشهای گذشته و مقایسه انها با نتایج کنونی است و بررسی اینکه هرکدام چقدر نتیجه بخش بوده‌اند. پس از آن پیش بینی کنید چه کارهایی سبب به ارمغان آوردن موفقیت‌های بیشتر در آینده خواهند شد.
سئو در گذشته یک هنر بود اما امروزه یک علم است.

منبع:طراحی سایت آسان

درباره ی محمد رجبی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =